+1 oy
1,164 göst.
Aile kategorisinde (679 puan) tarafından
Çok saçma gelebilir ama öyle bı istek doğuyor hep ilk doğumum travmali geçti hep kendime kızdım keşke daha bilinçli olsaydım diye bebeğim daha 6 aylık sezeryan doğum bı daha hamile kalıp bu sefer istediğim gibi bı doğum olması yönünde istek geliyor bu olmadı bı dahaki olur gibi hazır değilim aslında maddi manevi bizi yıpratır ama ben içimdeki isteğe engel olamıyorum linclemeden beni mantıklı bı şekilde vazgecirtseniz 

45 Cevaplar

0 oy
(1,461 puan) tarafından
Dikişlerin patlayabilir hamielleik iki yıldan önce yaşarsan. İlk çocuğuna yazık daha ana sevgisi göremeden annesini başkasıyla paylaşacak. Karnındaki ne yazık o karnındayken dışardaki çocukla ilgilenip çok yorulacaksin ve karnındaki bunu hep hissedecek. Doğduğunda da hobaaaa. Bu sene bu yeter seneye daha beter derler ya. Sen bı daha düşün. Daha iyisi olsun derken kendinden olma
(679 puan) tarafından
Vazgeçtim zaten sagolun
-Reklam-
0 oy
(473 puan) tarafından
Maddi olarak yetersizse ortam o çocuğa yazık edersiniz.Ayrica psikoloji de önemli.İki çocukla maddi sıkıntı içinde boğuşmak mi , hayalindeki dogumu yapmak mı ? Ki hayalinizdeki doğumun gerçekleşip gerceklesmeyecegi de bir muamma.Sizin kafanızdaki düşünceleri susturup , bebeğinize , hayatınıza odaklanmaniz gerekiyor.Birinci bebek büyüsün , belki koşullarınız da iyileşir , o zaman hayalinizdeki doğumu belki gerçekleştirirsiniz.
(679 puan) tarafından
Teşekkürler yorum icin
0 oy
tarafından
Ben deli ***.u yedim gel sende koş :)))
(679 puan) tarafından
Geçmiş olsun
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Allah seni ilki travma oldu bende ikinciye korkuyorum valla bacım helal olsun bu ne cesaret 
0 oy
(162 puan) tarafından
Sezeryan doğumdan sonra 2 yıl geçmeden olursa rahim dikişleri tam iyileşmediği için yırtılıp düşük olabilirmiş
(679 puan) tarafından
Riskli evet yapmak istemiyorum zaten artk
0 oy
(880 puan) tarafından
Bu ne cesaret yarabbim :)
(679 puan) tarafından
Ahahahah
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Biraz daha tecrübe kazan cnm yaşa gör çocuğunu biraz büyüt neyin ne olduğunun farkına var ki ikinciyi daha bilinçli büyüt bu şekilde iksii de arada kaynar 
(679 puan) tarafından
Haklısın canim
0 oy
tarafından

İstedigim seyler icin bahane ararken ben sjsjsjsj

Baci bu sebeple dogurulur mu otur enine boyuna dusun oyle sey mi olur :)
(679 puan) tarafından
Kız valla bahane değil içimdeki sese engel olsam yazmam bile buraya ama yapmam ya 2 yıl beklerim
0 oy
tarafından

Hahahaa sen aynı ben ya benimde çok zor oldu hamilelik doktor ihmali vardı böbrekten çok çektim ağrı düşünmekten hamileliği anlamadım diyorum ikinci olsa şimdi ne güzel her syei bilirim illaki yine sıkıntılar olur ama ne yapacağımı bilirim doğumdan sonra nasıl bakacağımı.bilirim millet bana süper annecilik taslamaz kendim herşeyimi yaparım diyorum ki sonra kızıma bakıyorum 2 yaş sendromu dibine kadar yaşıyoruz kucağımda olduğu halde halen kucağıma çıkmaya çalışan ne yaptığını.bilmeyen bir kızım var diyorum seneye bu düşüncelerimi dile getiririm:ermm::D

(679 puan) tarafından
Ahahaha o zaman ben biraz daha bekliyim daha zor günleri görmedim sonra bı daha düşünürüm
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Bende aynen böyle senin gibi düşünüyordum 
(679 puan) tarafından
Sonra ne yaptin
(2,729 puan) tarafından
Benim de çok dramatik bir doğum hikayem oldu postlarıma bak yazdım hepsini hala bile çok üzülüyorum. Ama sonra sağlıklı düşünmediğimi anladım daha bebeğim 5 aylık ona da haksızlık edemem sonuçta ilerde olacak bir şey erkene almaya gerek yok. Kolay olmadığını gördük.
0 oy
(4,961 puan) tarafından
İşte cesaret işte feraset shajajh kız doğum istediğim gbi olmadi diye çocuk mu yapılır kolay mı buyuyolar bırak allahsen
(679 puan) tarafından
Ya ben travmama takıldığımdam bebeğimi 6 ay nasıl büyüttüm hatırlamıyorum bile ama yapmam zaten 2 yıl emzirmek isterim içimdeki ses susmuyor iste
(4,961 puan) tarafından
Ozaman senin pskolojk desteğe ihtiyacım var yada kolay mı bebekti sen kendini başka şeylere maruz bırakmışsn rabbim gönlüne göre versin
0 oy
tarafından
Benimde galiba hep içimde ukte kalacak bu durum.... Ama ben arada hamile kalmak istesem de cesaret edemiyorum sağlıklı gebelikti kolaydı son zamanlarına kadar doğumda hem suni hem sezeryan oldum ama kizimda genetik rahatsızlık var o yüzden ikinci çocuk bizim için çok zor 
(679 puan) tarafından
Allah şifa versin cnm
0 oy
(13,395 puan) tarafından
Ya o da istediğin gibi olmazsa üçüncüyü mü yapacaksın? Aklini başına topla :) bir 1.5 yaşında biri yeni doğmuş iki bebekle baş edemezsin 
(679 puan) tarafından
Haklısın cnm Doğum nasip işi önceden planlanan hiç bişey olmuyor
0 oy
(16,131 puan) tarafından
Bende 2 bebeğime doğru düzgün anne sütü veremedim diye 3. Yü istiyorum belki 3. Bebeğimi emzirebilirim diye düşünüyorum. Çünkü emziren anneleri görünce çok imreniyorum
(679 puan) tarafından
Bu tür seyler kadınların içinde ukte bırakıyor
0 oy
tarafından

Hanım efendi istiyorsanız tabiki doğurun ama bebeğiniz çok küçük ilginize emiyorsa sütünüze ihtiyacı var 6 ay olmuş doğum yapalı vücudunun toparlanması gerekir çocuk bari 1 yaşına gelsin hemen yapın :D

(679 puan) tarafından
O yaşa gelince istek kalmaz zaten şu an pek mantıklı düşünemiyorum
tarafından
Bencede
0 oy
(48,833 puan) tarafından
☺️ Allah baska istek versin canim 
(679 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(119,598 puan) tarafından
Heey yavrum heeeyy yurekmi yedin kahvaltida baciii
(679 puan) tarafından
Ahahahah yapmam ya vazgeçtin zaten
0 oy
tarafından
Ne gerek var ki sırf doğum iyi olsun diye ikinciyi yapmak 
(679 puan) tarafından
Doğum çok travmali geçince kabullenemiyor insan yapmam zaten elimdekini buyutmeden sadece içimdeki vesvese susmuyor
tarafından
Şeytana uyma bacım :-D:-D:-D
0 oy
(7,286 puan) tarafından
Valla helal benimde istedihim gibi olmadi ve ikinciyi hiç istemiyorum yürek mi yedin bacim :))
(679 puan) tarafından
Kafayı yemiste olabilirim
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Benim de ilk doğumum tramvali geçti bir daha tövbe diyorum sana helal olsun
(679 puan) tarafından
Ne bilim ya ukte kaldı iste ama yapmam ya

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 390 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,370 puan) tarafından soruldu
0 oy