+1 oy
1,160 göst.
Aile kategorisinde (679 puan) tarafından
Çok saçma gelebilir ama öyle bı istek doğuyor hep ilk doğumum travmali geçti hep kendime kızdım keşke daha bilinçli olsaydım diye bebeğim daha 6 aylık sezeryan doğum bı daha hamile kalıp bu sefer istediğim gibi bı doğum olması yönünde istek geliyor bu olmadı bı dahaki olur gibi hazır değilim aslında maddi manevi bizi yıpratır ama ben içimdeki isteğe engel olamıyorum linclemeden beni mantıklı bı şekilde vazgecirtseniz 

45 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Bu poğaça veya kek mi kız yeniden yapılacak
(679 puan) tarafından
Ahahaha sevdim bu yorumu haklısın valla cnm
(7,768 puan) tarafından
:D yenisini bi 3 yıl sonra yap
-Reklam-
+2 oy
tarafından

Vallahi helal olsun diyorum ve çıkıyorum postundan bacım :D

(679 puan) tarafından
Niye kız linç mi yiyecem
tarafından
Yok kız kim niye linçlesin senin kendi kararın kimsenin karışmaya laf söylemeye hakkı yok ama cesaretinden  dolayı seni tebrik ettim ☺
(679 puan) tarafından
Hihi deli cesareti bakma ya bı vesvese ve bunun farkındayım yüksek ihtimalle yapmam
+1 oy
tarafından
Kiz ya 2. Dogumda istediğin gibi olmazsa üçüncüyü mu yapacaksın etme eyleme gözünü seveyim sırf istediğin dogum olsun diye maddi manevi zorluğa gerek var mi 5 sene sonrada yapsan istediğin gibi bi doğum yaparsın zaten☺simdi bebeğinle ilgilen onunla vakit geçir❤❤
(679 puan) tarafından
Vesvese mıdır takintimidir bilmem peşimi bırakmıyor saçma olduğunun bende farkındayım eşimde istemiyor zaten
0 oy
(634 puan) tarafından
Kardeş sen iyimisin ne diycem bilemedim
(679 puan) tarafından
Değilim galiba
0 oy
(14,033 puan) tarafından
1 yaşını geçsin öyle bir daha düşün bence ayaklaninca zor oluyor 
(679 puan) tarafından
Ya zaten benimki vesvese gibi bişey aslında istemem ama isterim gibi içimde ukte kaldığı için
(4,961 puan) tarafından
Kalan ukte nedir canım nasıl olsn isterdin mesela
0 oy
tarafından
Yani bu kader işidir isteğe göre olmaz ki
(679 puan) tarafından
Çok doğru doğumda nasip işi ben kabullenemedim galiba tamamen
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani nasıl bi doğum hayal ediyorsun kii bu sosyal medya insanların hakikaten psikolojisini bozuyor 
(4,089 puan) tarafından
Canım bak sor bakalım bi buraya doğumunuz nasıl geçti diye bi tane tam hayalimdeki gibiydi diyen var mı hiç sanmıyorum böyle doğum yapıcam nasıldı  diyene anlatmıyorlar bile korkmasın diye
(4,961 puan) tarafından
Normal doğum yaptım sezeryan a alın beni diye hastaneyi yiktim ölüyorum sandım, çok kesigim oldu ve bebeğim köprücük kemiği kırığı ile doğdu zorlandığı için, sen bebeğine sağlıkla kavuşmussun daha ne normal doğum sevdasi
(1,022 puan) tarafından
Zaten sezeryan olmuş şuan normal yapamazki
(4,961 puan) tarafından
Marifet değil ki doğum şeklinin ne olduğu, Allah sağ sağlık kavuşturmuş ya ona bak insanları anlamak çok zor
(1,022 puan) tarafından
Hayır normal doğurmak istediğini söylemiş ya bende zorunlu sezeryan oldum çocugu daha çok küçük normal istesede yapamaz şuan demek istedim en az 2 sene geçmesi gerek diye biliyorum ssvd için
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Senin elinde değil ki çocuk sahibi olmak. İstediğin gibi bi doğum yaşamak da öyle. Bu düşünce bi nevi büyük konuşmak gibi olmuş, bence tevbe et acilen ve hayırlısı olsun de, şöyle olursa böyle yaparım dediğin hiçbişey düşündüğün gibi olmaz, kendimden biliyorum. 
(679 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
tarafından
Maddiyat zorlaşacak sa hiç o topa girme ilk cocuğunun da hakkına girersin birşey ister alamazsın onada yazık
(679 puan) tarafından
Çok zorlanmayiz ama yinede birinci bebeğin hakkına girilmiş olur tabi
tarafından
Oyuzden bekle bebeğim
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Rabbil alemin ver de görsün:D
tarafından
Dua mi ettin yoksa beddua mı kız ☺☺☺
(13,702 puan) tarafından
:D şuanlik dua :D
0 oy
tarafından
Sen bu seferki doğum içime sinmedi diyosun da bi dahakinin sinecegini nerden biliyosun bacım bi de sezeryan dikişin iyileşmeden bi daha kesilecek belki tasiyamicsn Allah göstermesin bundan da kötü şeyler olcak o da içine dönmezse bi daha mı yapcan bu işin sonu yok ben sana soyleyim bi de şöyle düşün iki küçük bebek idare edebilecek mısın ilk çocuk kiskancak ilgi isticek küçük saten ilgiye muhtaç hadi kolik olursa benim kuzen senin gibi peş peşe doğum yaptı çocuklarında bünyesi hassasti bi hafta biri hasta oluyodu bi hafta diğeri doğru düzgün gece uykusu yoktu biri ağlarsa öteki de agliyodu biri gece uyursa diğeri gündüz uyuyodu ev ilgi isticek kocan ilgi isticek sen kaça boluncen bıyıklarını bi ağda yapıştırmaya vakit bulamazsın valla 
(679 puan) tarafından
Haklısın canım  saçma sapan bı vesveseye takılıyorum iste
tarafından
Olur bacım geçer unut gitsin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Canım valla bende kızım küçükken içten içe bi istek vardi ama şimdi kesinlikle diyorum. Bence insan hevesleniyo annelik içgüdüsüyle ikinciyi de yapicam gibisinden düşünüyo ama zaman geçtikçe ilkiyle baş edemiyorsun kaldi ki ikinci...
(679 puan) tarafından
Doğru zaten çok erken ama işte
0 oy
(5,331 puan) tarafından
Bu iş uzar o zaman :)
(679 puan) tarafından
Haklısın sanki bı dahakine istediğim olacak gibi sacmaca heves ediyorum ama nerden belliki
0 oy
tarafından
Tam tersi olması gerekmiyormu.

Travmali geçince insan doğumdan korkar.

Ki ben öyle oldum yani. 
(679 puan) tarafından
İçimde bi korkuda yok değil bilmiyorum tuhaf duygular ya Allah bı çikmazdan çikarsin
tarafından
Zaten insan o sancilari acıları unuturmuş.
(457 puan) tarafından
Ben hiç unutmadım hdjskskddkks :)
0 oy
(388 puan) tarafından
Valla bunu düşünen bir ben denyo var sanıyordum.  Çocuk ister misin bir daha de hayir rabbim isteyen versin ama doğum öyle saçma sapan bir şekilde olduki. Asla kafamdaki gibi değildi. 
(679 puan) tarafından
Bende bı ben tekimdir diyordum
0 oy
tarafından
İlk önce doğumun güzel olmamış olabilir ama bebeğin sağ salim yanında mı onu düşün kabul et hayırlısı böyleymiş nasip işi bazı şeyler 34 haftalık sezaryen doğum yaptım yatıp dinlenemedim yenidoğan kapısının önünde beklemekten bebeğim çıktı kimseyi kabul edemedim pandemi in çok olduğu dönemde ve ilk bebeğim ne hediyelik bişey ne emzirme ne ameliyattan sonra eşimi görme bebeğimi başka hastaneye sevk edildi eşim onunla gitti ben zaten kendimi geçmişim şimdi ikinciye hamileyim tek düşündüğüm şey sağ salim vaktinde kucağıma alabilmek ne yaşadınız bilmiyorum ama halinize şükredip be eğinizle ilgilenin inanın sağlığınız sevdikleriniz eşiniz çocuğunuz anneniz babanız yanınızdaysa gerisi fasa fiso 
(679 puan) tarafından
Doğru bazen kötü oldu diyorum doğumum ama daha kötüleri vardır yinede buna şükür diyorum tabi benimde sadece bı kuruntu yapmam yüksek ihtimalle
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Sırf senin duygularını tatmin etmek amacıyla çocuk yaparsan o çocuk sana eziyet olur başka da bir şey olmaz yani ne olsun nasıl olsun istiyordun bilmiyorum ama başka bir şeyler ile de daha güzel anılar biriktirebilirsin diş hediği yaparsın ne bileyim yarı yaş doğum günü yaparsın 1 yaş doğum günü yaparsın falan falan istedğim gibi doğumum olmadı diye de çocuk yapılmaz ki canım benim hakikaten çok sacma
(679 puan) tarafından
Haklısın canım yapmam yüksek ihtimalle benim içimdeki vesveseden kurtulmam gerek
0 oy
tarafından
Aynen bende simsi daha bilincliyim ve ikinciye hamileyim 
(679 puan) tarafından
Hayırlı olsun canım ne kadar sonra hamile kaldin
tarafından
Kizim iki bucuk yasinda suan 8 aylik hamileyim ilk hamileligim cok tecrubesiz ve kaynanmgilin yanindaydim simdi hersey cok sukur istedigim gibi gelisiyor
(679 puan) tarafından
Sezeyanmiydin
(679 puan) tarafından
Sevindim senin adına
tarafından
Hayir 2 gun suni sanci verdiler en son bayilmisim 2 cm acilmayla 2 gunun sonunda dogurdum normal dogum dikisim coktu kananm coktu ev kalabalikti herkezin agzind abi ses vardi aman ne cektim
0 oy
(2,055 puan) tarafından
Bak şimdi  doğum anını  doğumu sen ne kadar planlarsan planla  o zaman   senin  ve de  bebeğin  için  ne uygunsa  o olur  o yüzden  sakın  böyle  düşünme 
0 oy
(12,667 puan) tarafından
Benim kız 3 aylık olacak doğum 29cı saatte doğurdum ama gayet keyifli geçtı şimdi ikinci istiyorum bi erkek olsun dükkanı oyle kapatayım yaş otuz
(457 puan) tarafından
Ya kız olursa :)
(12,667 puan) tarafından
İnşallah:)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 114 göst.
1 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (677 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 395 göst.
31 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
0 oy