+3 oy
806 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Biraz önce sünnet mevzusu vardı bir arkadasımız dünüğü bekaret kaybetme partisi gibi bir laf döndü neden bir kitap okunmuyor yada okadar internet var acıp araştırılmuyor bekaret denilen bir mevzu yok kız cocukların vajinası acık olduğı için oraya allahımız tarafından enfeksiyon kapmasın diye bir et PARCASI koymuş erkeklerin kapalı olduğu için enfeksiyon kapma olasılığı yok bizim insanlarımızda eskiden bunu ilk ilişki diye nitelendirip hatta kızlık zaro esnek ve geride olanları öldürüp veya dövüp ailelerine yollamışlar neden bekaret zar diye diye ölüp bitiyorsunuz ya yapmayın gözünüzü seveyim 

26 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Cehalet tedavisi olmayan en amansız hastalık 
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Gerçeği bu ama kimse bilmiyor bunu çünkü bu şekilde öğretilmedi maalesef 
tarafından
İşte ama suan internetten bile öğrenme imkanları varken hala öğrenmemeli beni sinir ediyor
tarafından
Geleneklere örf ve adetleri kayde alırım. Değer veririm ama bazı şeylerinden sorgulanip öğrenilmesi lazim
tarafından
Buraya yazarak belki bilmeyenlere fikir de vermiş olabilirsin ++++
tarafından
Bazıları kabullenmiyor dediğim dedik diyor malesef inş öğrenmek isterler
tarafından
İnşallah canim fazla bilgiden kimseye zarar gelmez
+1 oy
(1,403 puan) tarafından
Bilgi kadar zenginlik yoktur

Cehalet kadar yoksulluk yoktur.
+1 oy
(3,026 puan) tarafından
O kadar cahillik durumlar var ki ya geçmiş teki düşüncelerin ortasındayız yada geleceğin korkusuyla geçiyor ömrümüz Allah cahil insanlardan uzak eysin
0 oy
(453 puan) tarafından
Ayy cahillik başka birsey degil ne yani 2 damla kan gelmedi die kendini kullandirttimi yani kız onu görsen nolur görmesen nolur bizim bi komşumuzun kızının esnekmis kizlik zarı sen tut kocası doktora götür bi bak die doktor da esnek olduğu için normal doğum yaparsa patlar demis ne gerek var eşini bu duruma sokmaya yazik valla bu cahillige
tarafından
Bende cok üzülüyorum hala böle insanların olduğuna kadının suratına nasıl bakıyor şuan ya
(453 puan) tarafından
Boşandılar:)) o kız başkasıyla evli 6 7 yaşların da da oglu var tabi bu olay yüzünden bosanmadilar üstüne bi kac yıl evli kaldilar
(1,169 puan) tarafından
Ne cahillik Allah aşkına ya. Aynı durumu bende yaşadım bir hafta sonra anca kanama oldu allahtan benim eşim anlayışlıydı
0 oy
(1,405 puan) tarafından
çünkü cahilce yaşamak insanları daha mutlu ediyor. 
tarafından
Okadar haklısınki kuzum cok yazık cok
(1,405 puan) tarafından
bazan tahammül edemiyorum tepki gösteriyorum sonra bakıyorum karşıdaki o kadar sığ düşüncesiyle bütünleşmiş ki asla kabul etmiyor kabullenemiyor.
tarafından
Boş boş ha duvara ha ona anlatmışsın agzınım yorulmasına değmez
(1,405 puan) tarafından
aynen valla
0 oy
tarafından
Cehalet = sorgulamamak 
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Eskiden süregelen cehalet ya
0 oy
tarafından

Çok cahiller var gerçekten eşimle ben ilk gecede bakmadı bile kan geldimi gelmedimi üstüne bile durmadı ama tabi ben gösterdim :D

0 oy
(13,702 puan) tarafından
O çarşafı 40 yıldır saklayan insanlar var çevremde desem...

İnanılmaz bişey bu ya..

İnanılmaz bir güya GURUR
(13,702 puan) tarafından
Tabiki.. gelin çarşafı görmeye gidiyo gerdek gecesinin sabahi elti görümce ..
Bu da kadının kadına yaptığı pis.lik..

Anne bu şekilde yetistiriyo oğlunu çünkü..
Mahremdir anlatmamam lazım ama bahsi açıldı diye anlatcam.
Yengemle abim evlendi,annem düğün salonundan çıkarken üstü kapalı şekilde abimi uyarmış.
Herşey duyduğun etraftan söylenen gibi değil sakın saçma şeyler için gelinimi incitme demiş .
Annemle gurur duyuyorum
tarafından
Helal olsun annene ellerinden öperim ben 23 yasındayım evlendiğim gün kaynanam eşime demiştiki çarşafo getir görüm eşimin bagırık seslerine cıktım gelinlikle eşim  anne iyimisin ya çarşaf nedir insanın aklı kalbi önemli benim ilk ilişkimmi peki sorsana ben temizmiyim ozaman sende eşimin annesine oğlumun ilk ilişkisi diye birşey götür demişti sonra aşşağ indik düğün günümü maf eden bir mevsuydu
tarafından
Böle şeylere pek takmazdım ama ben kücükken başıma kötü bir olay geldi eşimde bunu biliyordu ikimizde fazla sinirlendik bu muhabbete
(13,702 puan) tarafından
Evet evet isterler çarşaf da isterler.
İlk gecenin sabahında aval aval yüzüne de bakarlar
Çünkü onlara göre NAMUS bu
Valla namus bu değil..
Önü kitli arkası otoban olan o kadar insan var ki
(13,702 puan) tarafından
Olabilir,insanın başına herşey de gelir ..
Bunu isteyerek de yaşamış olabilirdin ayrıca
Günah sevap muhabbetinde değilim şuan yanlış anlaşılmasın.
İnsanların ömrü kısa ama hayat uzuuuuuun..
Kim neyl karşılasacagini bilmiyor
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Çok üzücü bi durum cidden. Evlendiğimizde benim hiç bi kanamam olmadı, öyle olunca eşim bişey der mi diye tedirgin olmadım değil. Yani bazen esnek olabiliyor gibi şeyler demeye çalıştım "saçmalama, çok mu önemli kan gelmesi sanki boşver" demişti öyle rahatladım. Ve doktor muayenesinde hala yerindeydi, esnek baya demişti. 
tarafından
Benimde esnek ve geride doğumda bozulur demişti  doktor ama bozulmadı doğum sornası muanede doktorum eger ilişkide zorlarsa operasyonla patlatalım dedi
(1,736 puan) tarafından
Benim zamanla gitti o zar sanırım çünkü yara için muayene olmuştum o zaman vardı ama dopum öncesi muayenede doktor var hala falan demedi
tarafından
Aaa benimki duruyo malesef bazen agrıyo ama doğumdan sonra hafifledi o agrı  bakalım şuan bir zorlupu yok inşda olmaz ilk zamanlar ölüm gibiydi agrısı
0 oy
(374 puan) tarafından
Bu anlattığın aynı bizim taraf şükür benim kocam başka sehirliydi de öyle şeylerde hiç konuşmaz ama kendi tarafım degilmi aşırı igrec huyları var daha gelir bakarlar ne kadar gelmiş azmi çokmu az geldiyse su gelinki daha çok gelmiş bununki niye az ilişkinin bittiğini bekleme yani varda var gidip bekliyorlar o bezi görünce eve gidiyor o kız ailesi bizimkiler de benim düğün günümde çok sacmaldi ama eşimin ailesi hiç öyle değildi ve izin vermediler 
tarafından
Ah ah işte sorun ne biliyormusun kuzum yanlış anlama ama böle ailede büyüyen erkekler de aynı şeyleri yapıyorlar kadınlarda aynı ama bir nebzede olsun kadınlar kendini bilinçlendiriyor ama erkekler düz akıl
(374 puan) tarafından
Aynen öyle ben çok nefret ediyorum böyle şeylerden çocuklar da öyle yetişiyor ve sonra kan gelmedimi hemen kötü düşünüyorlar
0 oy
tarafından
Burcu o kadar haklısın ki. Ama ASLA anlatamazsın asla
tarafından
Çünkü bilinçlenmek istemiyorlar ben öle düşünüyorum hallerinden memnunlar bacım
tarafından
E tabiki yani. Ne demişler bilmemek mutluluktur. :))
0 oy
(3,835 puan) tarafından
Cahillik başka bir şey değil özellikle yeni neslin böyle düşünmesi çok üzücü. Ben 2 yıl vajinismus tedavisi gördüm eşimle 2 yıl birlikte olmadım ve birlikte olduğumuz zaman benden kan gelmedi eşim hiç sormadı bile. Hayır sorsa ne olur ben zaten ilişkiden korkup 2 yıl birlikte olamamışım. Ama düşünsene karşımda anlayışsız bir eş olduğunu ve vajinismus hastası olmadığımı o zaman kan gelmeseydi neler düşünülürdü acaba 
(3,835 puan) tarafından
İnşallah canım valla hep söylerim kız çocuğundan çok erkek çocuğunu iyi yetiştirmek önemli. Dayak aldatma öldürme küfür taciz daha çok erkeklerde var. Hayırlısıyla bir oğlum olacak ve çok düşünüyorum nasıl bir evlat yetiştircem diye açıkçası korkuyorum da biraz
tarafından
Benimde 2 yasında oğlum var eşimle evde sesimiz bile yükselmez eşim hep der oğlum benden ne görürse onu yapar ben annesine saygı göstercemki oda kadınlara eşine saygı göstersin bak eşim ev işinde yardım eder oğlumda aynısını yapar sofradan tabagını kaldırması kahbaltı hazırlarken bana yardım edişi aynı eşim ben en cok eşimin bu cümlelerine hayran kaldım oğlumun aklı erince oturup karsıma heryeni konuşcam kadına nasıl davranılması gerektiğni sevgiliyken de evliykende ayrılmanın normal olduğunı vs vs
(3,835 puan) tarafından
Valla en iyisini yaparsın canım benim eşimde çok sessiz sakin anlayışlıdır hemde benden çok temizlik yapar eşim olmasa evlilik bu kadar rahat olmazdı. Ama dışarda arkadaş çevresi okulda arkadaşları olacak onlardan etkilenir diye endişe ediyorum ya da huyu ilerde değişir diye umarım korktuğum gibi olmaz
tarafından
Yemin ederim değişiyor bak 2 yasında buzamana kadar vurmayı bilmezdi kapıda cocuklar hep oğluma vurmaya calışıyor hep engelliyorım ama etkilenmiş dün bana vurdu oğlum hemen karşıma aldım hiç hos değil canım acıdı oğlum hiçbir canlıya vurmak iyi değil diye özür anne dedi ama nolcak bilmiyorum süreci izlicem ilerlerse pedegoga götürcem
(3,835 puan) tarafından
İşte o yüzden korkuyorum bende umarım düzelir vazgeçer bu huyundan ❤️
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Çok haklısın 
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Aynen mesela benden kan gelmedi. Eşimin aklına takılmasın bı tartışmada önüme çıkmasın diye kendim gittim doktora 
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Enfeksiyon kapmasın diye olsaydı her zaman kapalı olurdu. Namus  cahillikmi oldu şimdi. Blu çağına erip evlenmeden zina yapmasın kadınlar kendini eşine saklasın diye olmasın o. Çok şükür bekaretimi kocama verdim. Zina işlemedim böyle bişeyide asla savunamam. 

Şimdi zorunuza gidecek tabi bana saldırcaksınız ama asla umrumda değil. 
tarafından
Kafalar pril prıl aferin genc kızlar neden kdın doğum muanesi olmadan senelerce yaşıyorda kadın olduklarında 6 ayda bir muane olmaz zorunda hiç düşündünmü
(3,029 puan) tarafından
Merhaba Hayalet burda konusulan bir kadının namuslu düzgün bir insan olması için kizlik zarı gibi bir ispata ihtiyacı olmamasi gerektigi ayni erkeklerde ki gibi ,cinsiyetçi yaklaşımın ne kadar hatalı bir davranış olduğu sanırım anlayamadınız umarım sizin için yeterli bir açıklama olmustur
tarafından
Ayca agzına sağlık kuzum cok güzel tercüme etmişsin ellerin dert görmesin ama inş o aklına bu bilgileri yerleştirmeyi tercih eder yoksaa nedesek nafile
(231 puan) tarafından
Sadece kadın yapınca mı zina oluyor! Erkeğin günahı yok mu! Erkeklerinkinde de başka bir şey olurdu o zaman Allah'ın gücü yetmez miydi buna tövbe haşa. Kendi saçma sapan fikirlerinizi söylemek için başka yollar bulun. Allah sizin yetiştireceğiniz kızlara erkeklere daha güzel fikirler versin inşallah. Böyle düşünenler oldukça daha çooook gizli saklı yerlerde her şeyi yapıp da kızlık zarını "bozmadan" evlenenler olur. Allah ahlaktan ayırmasın. Böyle saçma düşüncelerden de uzak tutsun bizi inşallah. Sabah sabah sinir geldi üstüme
(484 puan) tarafından
Hayalet kendinize ne kadar güzel saygi duyuyorsunuz öyle masallah gözlerim yaşardı en namuslu da sizsiniz tebrikler.
0 oy
tarafından
Ben Bi örnek okumuştum.çok manidar, bir hediye paketinin biri kurdelesini koparıyor biri paketini yırtıyor biri kutusunu parçalıyor içinden bir yüzük çıkıyor.Alan kendini şanslı hissediyor. Böyle Bi toplumuz
0 oy
tarafından
Benim ilk gecemde kananam olmadi. Eşime doktora gidelim istersen demiştim ama eşim bunun bir önemi yok gibi bir şey söylemişti. Sonra doğum yaparken doktorum bana senin kızlık zarin hala duruyor bebekle beraber o da patlayacak demişti. Eşim de bunu duyup anlimdan opmustu. 

*Alıntı. Geçen hafta arkadaşım yazmıştı bu mesajı bana. Bu postu görünce aklıma geldi mesajlara gittim kopyalayıp geldim :) 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bu konu hakkında yurtta kalan bıri olarak çok seye sahıt oldum 

Kücük yaşta evlendırılıp kızın korkup kendını kasmasıyla kanama olmaması üzerine doktora götürülür doktor ısrarla kızlıgı var dedıgı halde cahıl damat yok kanamadı ılıslıde dıye dıretmesı mi dersın 

Kızlıgı yok diye hatasından dönemeyen ve dıktirmeye kalkan sonra enfeksiyon kapıp hastanelık olan mı dersın 

Baskalarıyla yatıp kalkıp saf bı cocugu adetlıyken bır olp sen benı bozdun evlenceksın diyip kandıranımı ararsın 

Yurdun tam karsına cahıl cühaelnın biri duvara "Tanrı size güvenseydı deliğnize zar koymazdı" sözünü yazması mı dersin..... Gıbı gıbı cok sey yasadm gördum malesef bu ınsanlarmz böyle
tarafından
Namus 2 bacak arasında değil akılda kalpte bitiyor ama kimse buna bakmuyor  hala bekaretimi kocama verdim namussuzluk yapmadım diyenler var ve bu zihniyet bircok insan için asla değişmeyecek inş onların yetiştirdiği cocuklarda böle olmaz tek temellim o
(2,705 puan) tarafından
Hakkımzda hayırlısı.namus kfda bıter kızlıgı korumakla degıl eee yanlışlıkla cocukken farletmeden patladıysa nolcak namussuz mu:)bızım bu kadınları tutan tek sey demekkı zarmış hhgjkkkk yoksa hepsı nmussuzmuş tövbe yaa kjhjl
tarafından
düzenlendi
i ama işte en acısı bunu hem cinslerimizinde onaylaması dimi

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 832 göst.
15 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 585 göst.
12 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 367 göst.