0 oy
467 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar gelinlikçi de çalışanlar ne iş yapıyor bebeğim bir yaşında bu işi öğrenmek istiyorum merakım var nasıl yapılır ne yapılır ortamını görmek bilmek istiyorum burda bı gelinlikçi var gidip sadece işi öğrenmek için gelmek istiyorum maaş vermesenizde olur desem mi bebeğimle serbestçe gidip gelmek istiyorum 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,359 puan) tarafından
Ben çalıştım 2 sene kadar çok güzel faydası oldu bana. Müşteri ile ilgilendim,duvak hazırladım, işledim,gelinliklerin dikim hatalarını elle düzeltilecek kısımlarını yapmayı öğrendim,tarladan,jipon kısımlarını ayarlamayı öğrendim,aksesur yapımından biraz kaptım, el çiçeği yapmayı öğrendim vs. Bı çok şey yani. Kendini geliştirmek iyi olur ama yorucu oluyor bi para karşılığı şart. Tabi onları kaldırıp giydirmek, çıkarmak var bi de o da çok yorucu oluyor 
tarafından
Peki şuan gelinlik mağazası açmak istesen bu iki yıllık tecrübe yeterli deyip kendins güvenip açar mısın yoksa mağaza açma işi çok mu başka
(2,359 puan) tarafından
Bence yapilabilir çünkü makinecimiz ayrıydı onu halledince veya o işi de öğrenince gerisi kendiliğinden geliyor benim patronum bi şey bilmeden girmiş bu işe gelinlikler zaten anlaşmalı bi firmada dikiliyor falan biraz zaman alır ama para olarak güzel kazanılıyor ve kendi işin oluyor en önemlisi
tarafından
Canım sence bu işe girerken sermaye ne kadar istiyor ben maddi manevi 0 km bi iki yıl çalışıp parasını biriktirip kendi gelinlikcimi açmak istiyorum ama düşünüyorum ya gunlerce satış olmazsa dükkanın kirası bile çıkmazsa vs çünkü gelinlik öyle peynir ekmek gibi alınan bisiy degil ve sektörde çok kuvvetli dişli rakipler var
(2,359 puan) tarafından
Bence de birikim şart canım yani hemen olmaz maalesef gelinlikler zaten epey bi fiyat sıfırdan başlayacaksın dükkan sonra kınalı aksesuarlari çiçek falan fazla miktar şart ortaklık olmayacaksa
-Reklam-
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benim kuzenim çalışıyordu gelinlikler ağır olduğu için indirip koymak falan zor oluyomuş
0 oy
(403 puan) tarafından
Yok kız maassiz çalışılır mi bu devirde kendini yormaya değmez 
tarafından
Şuanda calisamam bebek bir yaşında bırakacak kimse yok ama zamanım boş geçmesin diye gidip gelmek işi ortamı görmek istiyorum
0 oy
(13,725 puan) tarafından

Ne güzel kendini geliştirme yolundasin :)

Gönlünce olsun 

tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(9,671 puan) tarafından
Ben sanmıyorum öyle seni alacaklarını önce kurslarına gidilmeli bence ama şansını dene yinede bebekle kabul ederlerdi bilmm
tarafından
Ne kursu acaba hangi bölüm
(9,671 puan) tarafından
Tasarımına merakın varsa internetten araştır canım ama sadece mağazada çalışan olmak istersen pek bir önemi yok bence
tarafından
Yani kendim yapmaktan çok gelinlik mağazası açıp işletmek istiyorum çalışanlarım olsun ama bende konuya hakim olayım istiyorum
0 oy
(2,821 puan) tarafından
Düşüncen çok güzel ama bebeğinle beraber herkez kabul etmez  tandıık olması lazım bence 
tarafından
Evet o kısımda tıkanıyorum işte
0 oy
(5,412 puan) tarafından
Yorulacaksan paranı da al kız:D

İlgili bir soru bulunamadı

381,497 soru

11,421,790 cevap

34,978 kullanıcı

...