0 oy
568 göst.
Aile kategorisinde (220 puan) tarafından

Eşim benden yaşça büyük ailem hiç istemedi eşim alkol kumar sigarası olmayan biri evine de çok iyi bakar Allah var aileme çevreme çok saygılı ne istesem ne alsam kızmaz kızımıza bakar bana yardımcı olur Allah razı olsun 3 yıldır çok mutluyum 

Annem babamla en ufak bir laf dalaşına gireyim yada bir konuda anlaşmazlık olsun hemen sende bizi dinlemedin sende kafanı eseni yaptın sen neye yarıyorsun oysaki şehir dışındayız her geldiklerinde ne yapacağımızı bilemeyiz mutlu gitsinler rahat etsinler diye hele eşim kendi anne babasına bu derece değil ayrıca kaynanam kayınbabam asla beni üzecek bir kelime etmediler şimdiye kadar kısacası ben bir evlat olarak onların gönlünü yapmaya çalıştıkça onlar hep eşimden vuruyor beni mutlu huzurlu ve ne kadar rahat olduğumu gördükçe 

En son eşim duyacak hzuurumuz bozulacak çok zoruma gidiyor artık ,

19 Cevaplar

+1 oy
(4,101 puan) tarafından
Mesafe koyman en mantıklısı çünkü senin suanki hayatın şuan daha onemli
(220 puan) tarafından
Bide kızımız var mutluyuz huzurluyuz 3 yıl olmuş hâlâ nedir bu zora gelince laf vurmak bide annem babam ya
(4,101 puan) tarafından
Valla canım sen mutluysan gerisini boşver ailen daha önemli
(220 puan) tarafından
Çok şükür eşim bana ben ona çok düşkünüz hâlâ anlamıyorlar
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Arana mesafe koy yoksa düzelmiyor kendimden biliyorum 
(4,430 puan) tarafından
Senin gene o kadarla kalmislar şöyle açık açık böyle yapmayın diye bizimkiler bana neler etti güle güle bı düğünum bile olmadı inlar yuzunden
(220 puan) tarafından
Benim de doğru düzgün olmadı tek kızıyım herşey burnumdan geldi eşim düğün onlara ait diye herşeyin en iyisini en güzelini yaptı
(4,430 puan) tarafından
Ah kader arkadaşım bnm boşver takma valla ben takmıyorum artık çünkü sonu yok sen huzurlu oldukça batiyirdur onlara çünkü bizimkiler aynısı geri gelsin diye baktılar olmadı şükür beni huzurlu gördükçe annem moralimi bozacak bişi illa sokardi araya en son telefonlarını açmadım bir kaç kez sonra da konuştum şimdi düzeldi yani düzelmedi de yapamıyor en azindan
(220 puan) tarafından
Bir anne baba evladını mutlu huzurlu rahatı yerinde olmasını istemez mi ...bizimkiler istemiyor işte açık açık her defasında aşağılayıcı konuşuyorlar demiyorlar mutlu bizden isteği yok keyfine baksın yok
(4,430 puan) tarafından
Valla yasayana kadar bnde olmaz derd ama üzgünüm oluyormuş bacim
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Bence biraz mesafeli davran ailene sen böyle yaptıkça devam ediyolar gibi
(220 puan) tarafından
Onlara karşılık vermiyorum ama beni çok üzüyorlar zaten eşimin işi nedeni ile 6 ay şehir dışındayız
0 oy
tarafından
Çizgini söylesenmi acaba.
0 oy
tarafından
Huzur olmadiktan sonra yasit olsan neye yarar?
(220 puan) tarafından
Bazen diyorum ki acaba onların istediği biri ile evlenseydim huzurum olmasaydı çocukla onlara donseydim nasıl teselli edeceklerdi ne diyeceklerdi
0 oy
(1,405 puan) tarafından
benim ailem de öyle eşimin iyi olmasını asla tahammül etmiyorlar tetikte bekliyorlar hatta ablam geçen bana diyro iyi Bi patlama olacak sen gör diye.  annemse gelir sürekli beni kötüler.  ama artık gorusmemsye çalışıyorum 
(220 puan) tarafından
Aynen öyle benimki de benim abim var ablam yok şehir dışındayım
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Annelerimizin babalarımızın her zaman başımızın üstünde yeri var ama senin ailen artık eşin çocuğun tabiki evlatlık vazifen bitmiş değil ama eşin ve huzurun önceliğin olmalı ailenin bu konudaki tavırlarına tepki ver mesafe koy ve kendi evine yansıtma
(220 puan) tarafından
Zaten karşılık vermiyorum ama hep içime ata ata üzülüyorum kiriliyorum eşime bide derlerdi görgüsüz diye eşim çok çok saygılı
0 oy
(952 puan) tarafından
Benim annem ananem bu
0 oy
tarafından

Mesafeli ol cevabını da ver kimse için evinin huzurunu bozma 

Eşin kaç yaş büyük senden neden istemediler 
(220 puan) tarafından
15 yaş büyük
Sadece yaş için 2..bir sebep yok
tarafından
Hay Allah'ım
0 oy
(2,521 puan) tarafından
O zaman mesafe koyacaksın ailenle arana nasıl saçmalık bu şiddet görüp mutsuz olmanı mı isterlerdi mutluyum diyorsun eşinden ne diye vuruyolar seni 
(220 puan) tarafından
En ufak bir tartışma da sen bizi dinledin mi gittin o adamla evlendin hemen
(2,521 puan) tarafından
Sen de iyi ki evlenmişim de savun kendini
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Anne baba da olsa konusup çözmek gerek bu konuyu. Hayırdır boşanıyor gelsem gül gibi adamı bırakıp gelsem mutlu mu olacaksınız de bakalım . Birazda mesafe koy davranışlarınla konuşmalarınla hissettir rahatsızlığını 
(220 puan) tarafından
Kaç kez dedim bu sefer büyük konuşcam o olacak asla.cevap.vermiyorum yine laf yine laf
(1,831 puan) tarafından
Valla gülüm benim eşimde bende çok kıymetlidir Allah razı olsun o da öyledir hiç üzmedi beni . Nişanlılık döneminde ablam balkonda eşim hakkında kötü bi laf etti bej duymuyorum sanıp bende balkonun oldugu odadayım bi olay kopardım sen nasıl bu şekilde konuşabilirsin diye o gün bugündür kimsenin konusabıldıgını duymadım laf versem konuşurlar yalan yok bi mevzu oldum mu senin kocan kıymetlidir bir şey diyemem derler. Bir olay çıkarman gerekiyorsa çıkar eşin duymadan aydınlanırlar. Ama öyle bi adamı tabiki bırakma
0 oy
tarafından
Sende mesafe koy daha az görüş 
0 oy
tarafından
O evin kapısını kapatınca herkes dışarda kaliyo evine Tuvana bak bırak ananı babanı yarin büyüyüp gidecek evladın bile bi karı bi koca kalcaksiniz siz birbirinize lazimsiniz Tuvana sahip çık 3uncu şahısları dahil etme 
(220 puan) tarafından
Haklısın
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Niye bu kdr sorun yapıyorlar snn ve eşinin yaşları ne
(220 puan) tarafından
Ben 28 eşim 43
(7,768 puan) tarafından
Uyum sağlıyormuşsunuz ee mutlusunuzda ailenin derdi ne
0 oy
(382 puan) tarafından
Ayni durumdayiq annem bi turlu alisamdi gitdi 
(220 puan) tarafından
Sizin.yas farkınız varmi
(382 puan) tarafından
Evet ))benim 27 esmin 33 biz evelnde anneme demisler yasi 40 biz kacarak evlendik kuzum ya annem 3 evliyiz hayla neler demyor esime ben utanyorum bazen esim duyor ben uzulmeyim diye bi se demiyor annem bana cox bagli tek isteyi basanayim gideyim 2 cocuqum var mutlu evliliyim var amman annem hep gel  diyor cox uzluyorum inan
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Sen eşinle mutluysan takma mesafe yok arana senin ailen eşin yuvan da huzur varsa kimseyi karıştırma benim ailemde eşimi istemiyordu 8 yıl bekledik gönülleri olsun diye baktılar vazgeçmiyorum verdiler şimdi bizi mutlu görünce mutlu olduklarını düşünüyorum eşime karşı çok ilgili annem gil seviyorlar
0 oy
(598 puan) tarafından
Boşver konuşsunlar dursunlar hiç cevap verme. Sen bildiğini yap
0 oy
tarafından
Ailen görmüyor mu mutlu olduğunu neden hala böyle davraniyorlar ki
0 oy
tarafından
Çok tatlı bi kızınız var çokta mutluymuşsun aile de olsa herkes kapıyı kapatınca dışarda kalıyor 

Bunu onlara söyleyin ve araniza biraz mesafe koyun 

Aile önemli ama insanın kendi yuvası hepsinden önemli 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 125 göst.
4 Şubat 2024 Diğer kategorisinde busra01busra (991 puan) tarafından soruldu
+2 oy
34 cevap 368 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,355 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 314 göst.
6 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,355 puan) tarafından soruldu