0 oy
625 göst.
Aile kategorisinde (553 puan) tarafından
Dun gece doğum yaptım zaten sütüm doğru düzgün yok iki damla emiyor çıkarıyor bu saat oldu aç kaldı hastaneden çıktık bebek maması aldim hastanenin tavsiyesi ile bununda yemedi iki damla yedi çıkardı. ne yapacağım ben bebek bezini bile hic değiştirmedik.cunkü hic bisey yapmadı 

Bebek.bakimi bölümüne yazdim cevap yok telaş yaptım 

34 Cevaplar

+1 oy
(4,959 puan) tarafından
Sen genede pes etme sık sık memeni ver boşta olsa çeksin o şekilde süt gelmeye başlar mamada az az yap ver inşallah yer merak etme 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
İlk 3 gün bebeğin ihtiyacı çok az zaten canım. Sütün gelecektir sen emzir sürekli o çektikçe gelir. Şuan midesi küçücük.  3 güne zaten sütün akmaya başlar yeter ki bol su iç bol bol da emzir stres te yapma canım.

Allah hayırla büyütsün inşallah ❤️
0 oy
(10,947 puan) tarafından
Allah Allah sarılık olur kuzum ama baaka mama mı deneseniz hemen. 
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Zorla da olsa vermen gerek canim ulksa sarılık olur saat başı emzir veya mama 
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Kusuyor mu acaba reflüsu mu var sen sık sık emzir sütun gelir canım stres yapma ama eğer kusması devam ederse çocuk Dr götürün onun için bı toz veriyolar anne sütüne katıp veriyosun kusmuyor
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Mutlaka vermen lazim canım manayı beğenmemiş olabilir benim kızım 40 günlük oldu bastan beri mama almıyor sen ne kadar memede tutarsan o kadar sütun gelir sürekli emzirmeye çalış sarılık olabilir 
0 oy
tarafından
Öncelikle hayırlı olsun onun midesi daha minicik oyuzden çok yemez zaten telaş yaoma 2 saatte maksimum 3 saatte bir besle ki sarılık olmasın önce 15 dakika kadar emzir sonra mama yap 30 CC kadar ver peşine ictigini içsin fazlasını zaten çıkarır. Bebeği doyurduktan sonra da suyunu al yanına biyandan su iç biyandanda sütünü sağ bı iki güne gelir sütun. Ama sıvı alımına dikkat etmen lazım . Özelden bana msj at sana süt için de bir tarif vereceğim burdan almıştım bende çok işime yaramisti sağlıkla büyüsün bebisin
tarafından
Süt içim tarifi bize ver kız bizimde sütümüz olsun
tarafından
1 saate 1 emzir canım 5 aylık kizm 3aaat dayanmıyor
tarafından
Bebek bakımı kısmına aramaya goguslerden süt fışkırıyor yazık tarif çıkar kızlar çok işe yarıyor içip uyuyun uyandığınizda süt dolmus gogusleriniz olacak
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Göğsünü manuel pompayla sağ canım sütün iyice gelsin.Pes etme yarım saate bir emzir .Emme refleksi henüz gelişmemiştir  sen ona sık emzirerek öğreteceksin.Bazı Bebekler mama seçermiş başka bir mama deneyin.
0 oy
(1,223 puan) tarafından
Sen sık sık sut gelmese bile emzir sütün gelir canm bnde yeni dogum yaptm oyle oyle geldi. Ve bebek cisini yapmadan cikarmiyolar ki hastameden nasl ciktiniz
0 oy
(88 puan) tarafından
Sen sürekli emzir canım emsin emmmesin zorla uyuyosada uyandır emsin bol bol Allah korusun sarılık olur mamaya alisirsa birdaha seni almaz verirsende mama biberonla verme kaşıkla ver Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından

Gözün aydın canım. Analı babalı büyüsün. Kızmı erkekmi:P<3

0 oy
tarafından

image

canım zaten ilk günler hunharca sütun olmaz ki ilk ağız sütü olur o da Bi kaç emmek bile yeter bebise sen böyle stres yapma bol emzirmeye çalış inan emdikce zamanla artıyor zaten
0 oy
(236 puan) tarafından
Emzirmeye kesinlikle devam et çektikçe gelecektir süt. Bende sezeryanla sitresli doğdum ilk 1 ay bebeğim doymadı doğru düzgün sütüm olmadı ama şimdi maşallah bir sütüm var. Şöyle güzel birşeyler ye bol sıcak su tüket.
0 oy
(194 puan) tarafından
Memelerini ılık suyla yıka sutum gelir
0 oy
(7,409 puan) tarafından
sık emzır vaz geceme benim hastanede emiyodu eve gectik cok zorlandık emedi ananem sağolsun o geldı editirdi yoksa emceği yoktu 
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Vermezsen tamamen birakir memeyi. Sen yinede zorla zorla ver. Daha küçük ya tutamiyordur cekemiyor belki. Sütünü birakmasin.
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Canım surkeli emzir sık sık su iç süt olsun ben 17 haftalık düşük yaptım hemen sonra sütüm geldi hemde baya geldi sen emzir sütun gelir
0 oy
(444 puan) tarafından
kanında enfeksiyon olabilir crp sine baksınlar.
0 oy
(444 puan) tarafından
benim bebeğimde reddediyordı kanında enfeksiyon çıktı. vakit kaybetmemek gerek. bi hafta antibiyotiği tedavisi gördü. kusmasıda varmı crp sine baktır. 
0 oy
tarafından
Göğsünü sağ. Elle veya makinayla. Emzir.  Sıcak havlu koy. Üzüm incir den komposto iç. Bol su. Dere otu. Yeşil soğan bulgur pilavı. Müthiş süt yapıyo 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 59 göst.
12 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Babiyakus (502 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 24 göst.
5 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mami_mama (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 347 göst.
0 oy
7 cevap 163 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,031 soru

11,375,933 cevap

34,862 kullanıcı

...