0 oy
183 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15,244 puan) tarafından
Bugün başladık. Daha hiç lazimliga yapmadı.  Sadece öğlen uykusundan uyanır uyanmaz kapıp götürdüm zorla oturttum. O zaman yaptı. Onun dışında Hep üstüne salıyor. Lazimliga oturmak istemiyor. Normal midir ? 26 aylık 

13 Cevaplar

0 oy
(15,244 puan) tarafından
Post yukarı 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Lazımlığa hiç alıştırma cnm ya ne de onu yıkama zahmeti olacak.direkt klozete başlat ıslatması normal biz günde 7 iç çamaşır değiştirdik iknci gün alıştı ama 3 yaşa yakındı
(15,244 puan) tarafından
Biz de öyle ya. Bugün 6 falan oldu en az.  Normalse tamam. Klozete adaptör almadım. Lazimlik daha iyi dediler ondan lazimliga basladim
tarafından
Ben de lazımlık aldım hiç sevmedim görünce kaçıyor ağlıyordu..o yüzden köye bile gitmedik yer tuvaleti köydekiler..birkaç gün uğraştırır pes etme başa dönersin
(15,244 puan) tarafından
Pes etmek yok :)))
0 oy
(14,033 puan) tarafından
Bence bir kaç gün devam et zaten minikte olsa ilerlemeler görürsün eğer öğrenmek istiyorsa. İstemiyorsa zaten olduğu yerde sayıyor ben oğluma 16 gün denedim baktım hiç ilerlemeler yok tekrar bez taktım 25 aylıktı. Önümüzdeki ay tekrar deneyeceğim inşallah 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Aynı durumdayız bende bugün başladım hiç yaptıramadım hep altına işedi. Vazgeçmeli miyim bilmiyorum. Yarında böyle devam ederse bir ay daha ertelerim diyorum
(15,244 puan) tarafından
Dostum gün gün konuşalım senle özelden o zaman. Bakalım gece nasıl olcak. Dün sıvı geçirmez alez aldım. Öğlen uykusundan uyandığında hemen kaldırdım götürdüm bı o zaman yaptı. Bakalım gece de iki saatte bir kaldırayim diyorum
(1,169 puan) tarafından
Gece uyandirmalı mıyım bilmiyorum çok huysuz olur geri uyumazsa diye korkuyorum. Şu an uyuyor ara ara kontrol ediyorum kaçırdı mı diye
(15,244 puan) tarafından
Ben uyandıran valla. Bir iki kere uyandırın heralde
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Normal, gün içerisinde ara ara götürün tuvalete yapmasada gitmeye alıştırın. Veya bi oyuncağını, çişi gelmmiş gibi tıvalete götürün oyun oynayım yani. Hadi sıra sende arkadaşım desin oyle deneyin
(15,244 puan) tarafından
Tamam onu da yapayım inşallah. Lazimliga oturttuk az önce. Yok dedi. 3 dk sonra pijamasina yaptı. Anne kirlendi hadi degiselim diyo bı de essek:)
(1,736 puan) tarafından
Benim oğlum lazımlığıda klozet aparatınıda sevmedi,  klozete yaptı direk
(15,244 puan) tarafından
Oo ne güzel ya
0 oy
tarafından
İnternette 3gin diyorlar ama bir haftada tamamen alışır lazimlok rahat değilse ondan oturmak istemez uykudan uyandığı zaman hemen götürün biraz bekleyin acele etmeyin tecrübeli bir anne olarak tavsiyem budur
(15,244 puan) tarafından
Aynen bugün öğlen uykusundan uyanır uyanmaz kapıp götürdüm bı o zaman yaptı. Daha da yapmadı. Diğerleri hep pijamaya
0 oy
(307 puan) tarafından
İlk gün benim kızım da hep yere yapmıştı. 27 aylıktı başladığımda. 2.gün kakayı "anne karnım ağrıyor" diyerek haber vermeye başladı. Çiş yine hep yere. 3.gün çişi de haber vermeye başladı arada kaçaklar oldu tabi. 4.gün sabah uyanır uyanmaz yanıma gelip tuvalete gitmek istediğini söyledi. O gün hiç kaçak olmadı. 6.günümüzde ise artık kendisi gidip yapmaya başladı. Yaptıktan sonra beni çağırıyor. Lazımlık daha iyi bu arada. Hem ayakları yere basınca daha güvende hissediyorlar ve çömelme hareketine daha yakın. Hem de alışınca kendisi gidip yapabilir. 
(15,244 puan) tarafından
Bizimki de inşallah böyle.kolay öğrenir. Kız 35 dk da 5 pijama ıslattı. Pijama stoklarim.bitmek üzere qhsgshah
0 oy
(351 puan) tarafından
Benim kızımda 2 yasında 2 hafta gecti sürekli götürüyorum ögrendi tuvalete yapmayı ama cişi kakası gelince soylemiyor ben götürüsem yapıyor ne yapacagım bilmiyorum valla
(15,244 puan) tarafından
Bu konuda.bi yazı okumuştum tecrübeli bir anneden. Çişini kakasını şöylemeyi çocuğa bırakın. O gelince söylesin. Soylemediginde islandiginda rahatsız olsun kendi zamanla söyler diye okudum. Teoride söylemesi kolay da uygulaması zor ☺️
0 oy
(9,623 puan) tarafından
Bugün başladıysan normal bizimki ilk gün full altına yaptı oturunca yapmıyo kalkınca salonda yapıyordu sakin karşıladım her defasında söyledim tuvalete yapacağımızı ikinci gün ve sonlaraları hiç kaöırma olmadı çok şükür ne zaman götürsem yaptı veee 1 haftanın sonunda kendi söylemeye başladı yaş 2
(15,244 puan) tarafından
Maşallah barekallah darısı bizim başımıza
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Zmanla alışır canm 4. Haftadayiz bizde ikinci haftada rotoviruse yakalandı isali asiriydi ona rağmen bez bağlamadim baya yol kat ettik gün içinde çakır ma oluyor ama onlarda zmanla bitecek heryerin pok olmasına hazırla kendini :))
(15,244 puan) tarafından
Ben halıları kaldırdım oturma odasının ve koridorun. İyi ki kaldırmışim valla. Yerler göl oldu resmen bugün akşam makineye bı posta pijama attım. 35 dk lik programa. Düşün o bitene kadar 5 pijama ıslattı ahadhshsjsj. Pijama stoklarimiz tükenmek üzere :)
(3,419 puan) tarafından
Benim günde iki kere çalışıyor kızım kıyafeti çarşaf vs olursa 3 u buluyor hasta olunca ben serdim büyük halılar kakali bekliyor yıkanmayı küçükleride iki günde makinaya atiyom hemen kuruyor seriyom valla namaz da bile yer ariyom burası temizmi die :)))
(15,244 puan) tarafından
Ayy valla çok güldüm ☺️ Allah bize kolaylık versin . Geceleri napiyosun kaç kere uyandiriyosun
(3,419 puan) tarafından
Gece de yatırmadan gidiyor çise 9 da yatıyor 12 de götürüyorum bı gece alarm vs kurmuyom çiş gelince yada altına yapınca kalkıyor kendisi öle degistiriyorum :)) alt açma seriyorum üstüne çarşaf
(15,244 puan) tarafından
Tamam teşekkürler. İnşallah bizim de kolay gecer
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zorladığın için evet normal 
(15,244 puan) tarafından
Yani aslında zorlamazdim. Sadece öğlen uykudan uyanır uyanmaz kapıp götürdüm onun dışında zorlama yok hic
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Başta benle gitti geldi bezli iken lazimlik aldık ona oturttum sonra bezi tamamen çıkardık her uyandığında arada götürdüm yaptıkça aferin oleyy falan derken şimdi gelince çiş diyor gidiyor elhamdülillah ama başlarda kaçırma altına yapma birkaç kez bizde de oldu 24 aylık olmasına 2hafta falan varken baskadik
(15,244 puan) tarafından
Kız ne bir kaç kezi. Bugün 12 pijama degistirmisimdir aşağı yukarı ajahagdhabs..maşallah sizin bebiş hızlı öğrenmiş. Darısı başımıza
(8,986 puan) tarafından
Evet biraz cokmus annesi bak belki daha erkendir ben de erken buluyordum daha konuşamıyor diye Bi deneyelim dedik Bi baktım alışmış hani çocuk da istediği zaman olan bisey senle gitsin gelsin biraz önce tuvalete alışsın bizimki lazimlik ile oynadı etti sonra alıştı tuvalet içinmiş diye bıraktı yapmaya basladi
(15,244 puan) tarafından
Ahaha  valla ben de biraz umutsuzluğa kapılmıştım. Ama bilinçsiz olarak altına kaciriyormus onu anladim. Çünkü en son 10. Da falan az önce baktı kaçmış altına yine mi dedi şaşırdı kendi kendine. Protesto değil yani ahsgsgsg. Zamanla alışır diye ümit ediyorum ☺️
(8,986 puan) tarafından
Aynen kuzum alışır ins Bi anda tutması vs ona da zor oda kendince haklı bak gör Bi süre sonra of yine yapmissim altıma iyisi tuvalete gidiyim dicek
(15,244 puan) tarafından
İnşallah inşallah:))))
0 oy
(2,526 puan) tarafından
Onun öncesinde anlattınız mı kendinizden örnek vs verdiniz mi? Anlatmadıysanız öylesine bişey konuşuyormuş gibi baskılamadan ara ara konusunu açın. Sonra tuvalete gitmeniz lazım geldiğini tuvalete oturduğunuzu görsün. Hatta onun lazımlığını överken biraz da onunkiye oturup gösterin:)) Ben açıkçası o lazımlığa otururken kendim klozete oturuyordum:D Ne kadar güzel tuvalet yaptığımı kendi kendimi övüyordum. Klozet adaptörü de vardı tabi evde.
(15,244 puan) tarafından
Ben hepsini anlattım. Ben kendim de nasıl oturduğumu falan anlattım. Uzun zamandır konuşarak bugüne hazırlıyorum oğlumu. . Adaptör de alayım en iyisi . Ama.hem lazimlik hem adaptörle alıştırmak kafasını karıştırır deme
(2,526 puan) tarafından
Biz adaptör aldık ama daha alıştırmaya başlamadan lazımlık hediye geldi. Merak da edince lazımlıkla başladık. Bezi çıkaralı 1.5 ay oldu tuvalet dolu olmadıkça klozete oturmak istiyor. Lazımlık yine de köşede duruyor. Lazımlığa bağlanmadı yani.
(15,244 puan) tarafından
Anladım. Bakalım biz lazimlikla başladık. Bı sure böyle gider sonra adaptör alırım inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 97 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Akile (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 227 göst.
1 Şubat 2022 Diğer kategorisinde _erkenci_kus (473 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 69 göst.
31 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 06ogluna_asik (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 83 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Eminebbk (93 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,711 cevap

34,890 kullanıcı

...