0 oy
817 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Kızlar kayınvalide üst katta eşim canı isterse orda yiyor canı isterse bizle yiyor bende bu durumdan rahatsizim işteyken çoğu zaman annesini ariyip yemek yap der canim öyle istyor Dior 

Sürekli elbiselerini ütulyorumyorum bundan sonra elbiselermi utule derse bazen annede götr o utulesin canın ordada ütü çeksin :))) dersem kötü etmiş olurmuyum?

28 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yoo olmazsin haketmis.
(30 puan) tarafından
Bencedeee
-Reklam-
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Mantıklı:))))
0 oy
(1,552 puan) tarafından

Ya öyle diyecen ya da benim canım da anamın yemeğini çekti deyip gidecen bi kaç gün gelmeyecen :)

(30 puan) tarafından
İşte benim anam uzak olduğu için gidemgorm
(1,552 puan) tarafından
O zaman bu cevabı yapıştır gitsin :)
0 oy
(473 puan) tarafından
Hayır böyle söylemeyin. Artık ikinizin aile olduğunu ve birlikte yemek yemenin önemini vurgulayın. Annen ütülesin demek işi yokuşa sürmek olur. Haklıyken haksız duruma düşersiniz yanlış bir üslup çünkü.
(30 puan) tarafından
Defalarca düzgün konuştum ama anlamyor
(473 puan) tarafından
O halde kabullen. Zorlamak ya da misilleme yapmak yerine kabullenmek mantıklı olan. Su akar yolunu bulur zamanla düzen değişir. Oysa sözcükler unutulmaz.
tarafından
Ben tiksindirme bıktırma yontemını önermek ıstıyorum aksine yemek yapma evınde cık kaynanana esın gelınce ne yıyoruz bugun modunda otur sofraya :D baktın sen rahatsız olmuyorsun ve yorulan sıze yemek yapan kaynanan oluyor bır sure sonra o ogluna diyecektir kalkın gidin evinize karın yapsın yemegını dıye :D
(14,030 puan) tarafından
Ah yağmur haklısın ama kiminde tutmuyor bu ben size soyliyim mesela benim kaynanaamm bı ara onlarda yiyorduk farklı sebeplerden dolayı bir gün eşime dedim artık evde yiyelim diye eşim tamam dedi ama kaynanm niye gelmiyorsunuz gelin beraber yiyelimler devam etti ısrarla :D
tarafından
olsun istisnalar kaideyi bozmaz denesin bır :D
0 oy
tarafından
Kız yesin ne var bunda benim eşim ne zaman annesine gitse aç gelir çok kızıyorum bir anne evladını doyurmaz mı Bi kap yemek koyamaz mı önüne diye ben olsam sorun etmezdim 
(30 puan) tarafından
Kız yiyincede bu sefer diolar karısı yemek yapmyor
0 oy
(2,610 puan) tarafından
İyi sakin kalıyorsunuz benim eşim öyle yapacak eve almam yatsın anasının koynunda 
(30 puan) tarafından
Çok haklısın
0 oy
(202 puan) tarafından

Ayyy yesin kız ne güzel işte yemekle uğraşmazsın en azından :D

Bende annesinde yemek yemeyip geldiği için çok şikayetçiyim oraya gittiğinde yemiyo eve geliyo karnım aç, e annende neden yemedin diyorum senle yemek istiyorum diyo Allahııııım aç geliyo ordan bende buna sinir oluyorum 

(30 puan) tarafından
İnan sen sürekli yemek yapıp tek başına yesen seninde zoruna giderdi canim
0 oy
tarafından
Gayet iyi dersin onuda yapsın annesi
(30 puan) tarafından
Bencede
0 oy
tarafından
Az bile dersin canım:) 
(30 puan) tarafından
Üstüne biraz daha eklyim
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Ozaman söyle canının çektiği gün sana söylesin sende yemek yapma beraber gidin yiyin 
(30 puan) tarafından
Canim ben cikmayorim 4 çocukla zor olyor
(1,022 puan) tarafından
4 çocuk var diye ömrünüzün sonuna kadar evde mi duracaksın hem kayınvalidenşz belki 4 çocukla başı şişe şişe gelmeyi er der oğluna
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Seni küçük düşürüyor sanki yemek yapmasını bilmiyormuşsun beğenmiyormuş gibi davranıyor 
(30 puan) tarafından
Ewet defalarca konusutim
0 oy
tarafından
Kız bırak annesinde yiyin daha ne istiyosun
(30 puan) tarafından
Beni değil kendisi tek gidiyor
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Oh ne âlâ madem böyle annesinin dibinden ayrilmasaymis evlenmeseymis öyle bir dünya yok seninle evlendi annesiyle değil annesine haftada bir beraber gidersiniz beraber yersiniz
(30 puan) tarafından
Oh ne güzel dedin ama asalak o kocam yüz verdiği icin
(3,582 puan) tarafından
Nasıl olsa annende yiyorsun de kendine göre yap ona yapma yüz vermicen böylelerine vallahi bak ana kuzulari
(30 puan) tarafından
Yapyorum öyle kavga çıkıyor bu sefer
0 oy
(79 puan) tarafından
Az bile dersin öyle sey mi olur canim 
(30 puan) tarafından
Sürekli oyle
0 oy
(2,281 puan) tarafından
Eşinle birlikte yemek yiyin ve oturun, hiç bir şeye yardım etmeyin. 1 çağırır 2 çağırır sonra çağırmaz. Eşim böyle yapsa bunu yapardım. Kaynanamdan önce kaynım konuşurdu bende her gün her gün çağırmayın o zaman derdim. 
(30 puan) tarafından
Malsefff ben gitmyormu gitmekte istmyorm
0 oy
(6,324 puan) tarafından
Bizim ilk evlendigimiz zamanlarda kaynanam her akşam arar gel yemek ye derdi bak altını çiziyorum gelin yemek yiyin değil gel yemek ye derdi. Eşim de ayıp olmasın yemeği dolaba koy yarın yeriz gel yukarda yiyelim derdi. Beni çağırmadigi için ben genelde gitmezdim. Bu bir oldu iki oldu üç oldu en sonunda yaptığım yemeği çöpe döktüm bundan sonra bu evde yemek pismeyecek ne zaman evli olduğunu, artık evinin ayrı olduğunu idrak eder evinde yemek istersin o zaman yaparım dedim. O günden sonra kaynanam aradığında evde yemek var anne diyor gitmiyor çaya çıkıyoruz arada o kadar. Sen güzel yemekler yap yemeğimizi beraber yiyelim çaya gideriz de. Tepkili ol. Bir zaman sonra annesi laf yapar. Müsade etme. Gerekirse kavga çıkar. 
(30 puan) tarafından
Canim inan bana senin yaptığını yaptım ama eşim olcak adam gavat
(6,324 puan) tarafından
O zaman hiç yemek yapma. Tek yiyeceksem anlamı yok yapmamın de. Ciddiyim yemek yapma canım.
0 oy
(12,995 puan) tarafından
Ben ya yemek yapmazdım ya da kendimin sevip onun sevmediği şeyleri yapardım sen zaten annenlerde yiyorsun de çık işin içinden  
(30 puan) tarafından
Haahahajajaaja çok iyi ya
0 oy
(1,726 puan) tarafından

Eşin ana kuzusuymus ya :D

(30 puan) tarafından
Hemdeee nasıl bigun görmese olur galiba:))
0 oy
(3,504 puan) tarafından
Şak diye oturur bu cevap yapıştır gitsin 
(30 puan) tarafından
Haajajajajaa saol cnmm
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Bence hic gerek yok oyle birsey soylemene devamli annesinde yese dedigin dogru ama bosuna aranizda tartisma olur 
(30 puan) tarafından
Canim ben evdeyken annesini aramak ne demek ya

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 490 göst.
27 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 335 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 252 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde canevlat (65 puan) tarafından soruldu