0 oy
747 göst.
Diğer kategorisinde (2,223 puan) tarafından
Merhaba kizlar. Umarım herkesin keyfi yerindedir. Su an oturduğum evde 2 senem doldu. 8 aylik hamileyken kışın ortasında ev sahibim evden çıkarmak istedi. Haliyle kabul etmedik. Oglunu evlendirme bahanesi klasik. Oysaki kendisi üst katımda oturuyor oğlunun evlenmeyecegini biliyoruz. Neyse. Kızım doğdu tekrardan çıkın demeye başladı bizde kabul ettik ama biraz süre istedik. Kızim 6 aylık su an bizde bu ay evi boşaltıyoruz. Bize cikarken evimi boyatacaksiniz dedi. Ben de hayir ne alaka böyle bir sey nerede görülmüş dedim. ( Bize evden cikin biz size yardımcı oluruz demislerdi ) Bir tasinma  bize en az 15bin maliyet olacak dedim. O zaman 250 tlye boya malzemesi alin demeye basladilar. Esimde alamam benim su an 1 liraya bile ihtiyacim var diyince ev sahibimde o kadar calisip kazanıyosunuz bi 250 lira mi veremiyosun dedi. Esimde disimle tirnagimla kazıyorum kimseyi ilgilendirmez diye karsilik verdi. Yani uzun lafin kisasi böyle bir tartışma çıktı. Ben bu eve girdiğimde boyasi yeni olmamisti. Cocugum yoktu. Evde sigara içilmedi bi sey olmadi. Neden böyle bir talepte bulundular anlamadim. Sizlerinde içinde basina gelen var mi? Bir de üst katimda oturduklari icin esim ise gittiğinde pislik yapıyolar. Çocuğum uyuyor ses gürültü vs flan. Kendi kapısının önündeki tozu benim kapima dogru süpürüyor. Valla saclarini yolup eline vericem az kaldi

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Biz eve girerken boya yoktu ev sahibide boyatmadım boyatmadan çıkın evden dedi bizde boyatmıcaz zaten çıkarken ama sizin için evi boyatmayan ev sahibine de boyalı ev bırakıp çıkmam şahsen
-Reklam-
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Biz bu eve girerken ev berbattı biz boyadık ev sahibide dediki girerken boya yapın çıkarken hiç bir şey yapmazsiniz dedi bizde öyle kabul ettik 
0 oy
(48,916 puan) tarafından
biz tuttuğumuz da boyattık o yuzden cikarken boyatmam giren boyatsin oldu valla Allah ev sahiplerine merhamet versin islah etsin
0 oy
(736 puan) tarafından
Oturmayacagin eve neden boya yaparsın ki sen ztn biyasiz oturmuşsn
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Olması gerek o zaten boyayacaksın
0 oy
(2,366 puan) tarafından
Kanunda böyle bir şey yok bunu ev sahipleri söylüyor millette alışmış bunu Bi avukata danışarak öğrenebilirsiniz, boyle bir kanun yok
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Eğer siz oturduğunuzda sıfır boyalı değilse boyatmak zorunda değilsiniz depozito verdiniz mi 
0 oy
(457 puan) tarafından
Eve girereken ev boyalimiydı ? Bide kaç senedir oturuyorsunuz ?
0 oy
tarafından
Allah aşkına 250 liraya bir kutu boya bile alınmıyor şuan. Eşim 5 ay önce iki kutu boyayı 1.5 civarına aldı malzemeler hariç . Ne koparirsam kar gözüyle bakıyor pislikk ins kendi gibi vicdansiz insanlara denk gelir de görsün kış günü evden çıkarmak neymiş.
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Biz kirada oturduğumuzda bina sıfır olduğu için temizledik öyle bıraktık aldığımız gibi teslim ettiğimiz için kaporamızı geri aldık kirliyse boyamana gerek yk temiz eve girseydin boyama imkanım yok deseydin kaporayı almazdın geri

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 37 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 118 göst.
28 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde YSK (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 117 göst.