0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde (2,223 puan) tarafından
Merhaba kizlar. Umarım herkesin keyfi yerindedir. Su an oturduğum evde 2 senem doldu. 8 aylik hamileyken kışın ortasında ev sahibim evden çıkarmak istedi. Haliyle kabul etmedik. Oglunu evlendirme bahanesi klasik. Oysaki kendisi üst katımda oturuyor oğlunun evlenmeyecegini biliyoruz. Neyse. Kızım doğdu tekrardan çıkın demeye başladı bizde kabul ettik ama biraz süre istedik. Kızim 6 aylık su an bizde bu ay evi boşaltıyoruz. Bize cikarken evimi boyatacaksiniz dedi. Ben de hayir ne alaka böyle bir sey nerede görülmüş dedim. ( Bize evden cikin biz size yardımcı oluruz demislerdi ) Bir tasinma  bize en az 15bin maliyet olacak dedim. O zaman 250 tlye boya malzemesi alin demeye basladilar. Esimde alamam benim su an 1 liraya bile ihtiyacim var diyince ev sahibimde o kadar calisip kazanıyosunuz bi 250 lira mi veremiyosun dedi. Esimde disimle tirnagimla kazıyorum kimseyi ilgilendirmez diye karsilik verdi. Yani uzun lafin kisasi böyle bir tartışma çıktı. Ben bu eve girdiğimde boyasi yeni olmamisti. Cocugum yoktu. Evde sigara içilmedi bi sey olmadi. Neden böyle bir talepte bulundular anlamadim. Sizlerinde içinde basina gelen var mi? Bir de üst katimda oturduklari icin esim ise gittiğinde pislik yapıyolar. Çocuğum uyuyor ses gürültü vs flan. Kendi kapısının önündeki tozu benim kapima dogru süpürüyor. Valla saclarini yolup eline vericem az kaldi

30 Cevaplar

0 oy
(2,223 puan) tarafından

En İyi Cevap
Hepinize verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim eve girdiğimde boya badana yoktu benden önce oturan kişinin çocuğu duvarları pastel boya ile boyamıştı ve kendisinin de oje lekeleri vardı duvarlarda hep onları temizlemiştim oradan biliyorum boya badana olmadığını benden önce oturan kişi 3 ya da 4 ay oturmuş o girmeden önce boya badana yapalmiş. Ama ben girdiğimde duvarlar kirliydi dediğim gibi oje ve pastel boya lekesi vardı o yüzden yaptırmayacağım ben de teşekkür ederim cevaplarınız için
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Eve girerken badana sana ev sahibi yaptırdıysa çıkarken siz ancak o şekilde yaptırıp çıkarsınız, badanası olmayan eve girmişsiniz zaten bence hiç gerek yok adam delirmiş
tarafından
Aynen böyle üşendim yazmaya shsj
0 oy
(1,943 puan) tarafından
Eve girdiğinizde yeni boyalaysa boya yapmak gerekiyormus. Ama onun haricinde ne boyası? Sizi ilgilendirmez
0 oy
tarafından
Yani iki sistem vardır normalde canım evi temiz boyalı alırsın öyle kullanırsın sonra çıkarken boyatırsın veya girerken boyatırsın çıkarken öyle verirsin benim annem yeni çıktı kiradan girerken temizdi ev çıkarkende boyattı
(2,223 puan) tarafından
Tabi ki öyledir ama bizimki boyali değildi. Eve girdim duvarlardan oje lekesi temizledim. Benden önce oturan kisi çocukluymus hep pastel boya lekesi vardi. Simdi diyolar ki iki ay once boyatmistik. Saka gibiler. Valla insanlar kafayı yemiş. Kim kimden ne koparirsa
tarafından
2 ay oncede boyatsa seni ilgilendirmez sen girerken temiz boya yapip verdimi sana gozun gordumu hayir ozman yaptirmana gerek yok canim bosver
tarafından
Aynen canım o zaman yaptırmana gerek tok tabiki
0 oy
tarafından
Bizde eve girerken 1 ayda kalsaniz boyayip cikacaksiniz dendi suan 4 ay kaldik evde kirletmedik boyalik birdey yok ama yine boyatacaz 
0 oy
(149 puan) tarafından
Canim ev sahipleri yaptırıyor ne kadar sinir de olsanız yapmak zorundasınız biz lojmanda kaldık berbattı çıkarken tertemiz yaptırdılar başka siteye taşındık boyattilar şimdide mustakile taşındık boyattilar onu bunu geçtim çıkalı 3 ay oldu adam kornisleri degisssirttirdi nereye gitsek böyle girince kötü yere çıkarken cillop istiyolar
0 oy
(1,427 puan) tarafından
Boyali girdiysen boyali bırakacaksın boyasiz girdiysen boyamayacaksın  bende cuma günü  taşınıyorum çıktığım  evi boyasiz tutmustum boyasiz bırakacam
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Girerken yada çıkarken boyatmanız gerekir canım girerken yapmamışsınız çıkarken yapıcaksınız mecbur 
0 oy
(11,321 puan) tarafından
Boyasiz girdiyseniz boyasiz çıkarsınız sözleşme yok mu onda yazmıyor mu aklınızda bulunsun sözleşme yaparken ona göre yapın 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Canım bizde evi tuttugumuzda temizdi ev badanalıydı bizde taşınıcaz badana yapıcaz oşekilde cıkıcaz bizdende bu talep edildi haklı olarak 
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Siz girerken boya badana yaptılarsa evet haklılar ama dediğine göre yapılmamış ve yapmak zorunda değilsiniz evi nasıl teslim aldıysanız öyle brakacaksiniz 
0 oy
(2,310 puan) tarafından
Bunu baştan konuşmuştuk biz, kirli verildi ev. Bizde 1 buçuk yıl oturduktan sonra çıktık başta kendimiz boya yapıp girmiştik. Çıkarken öyle bıraktık, ev sahibi de zaten demişti nasıl aldı iseniz öyle bırakın. 
0 oy
(3,035 puan) tarafından
Siz yeni boyanmış evde oturduysaniz temiz boyaytip bırakmanız gerekir 
0 oy
(154 puan) tarafından
Hayır canım ne alaka ev boyasız girmişsiniz boyasız birakicaksin vicdan kalmamis yazık günah hala sömürme derdindeler bizde kirasıyız allah hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
tarafından
Artik ev sahipleri kiraci ciksin diye tasima parasi veriyor bir kac bin. Sizinki ustune para istiyormus. Vermeyin
0 oy
(952 puan) tarafından
Hem boyasız giricen birde boyican ya da para vericen? 1 senelik kirayıda verseydiniz peşin keşke boş kalırsa diye deli midir nedir bu ev sahipleri bir acayip
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Yerinde olsam evden de çıkmam boyada yapmam,  yasal olarak buna hakkı yok
0 oy
tarafından
Bizim ev sahibimiz evi bize boyalı verdi kontrat kağıdında da boyalı verdim boyalı alırım yazdı zaten depozitomuz onda kendisi onunla boyasın yada bize onu verir biz boyatırız
0 oy
(8,330 puan) tarafından
Ben 6 yıldır bu evde oturuyorum canım.Girdiğimde ev sıfırdı ve ınsaat temızlıgı yaptık girdik.Çıkarken boyatıcam çünkü sürekli oturup kalktığımız bir arkadasın babasının evindeyiz.Arkamdan laf ettirmem nasıl aldıysam öyle bırakıcam evi dedim.Şimdilik oturuyoruz bakalım.Seneye muhtemelen eşimi razı edersem boyatırım.silinen güzel bi boyayla ama siz yapmayın size çirkefleşen insanlara.muhtemelen masrafı üstünüze yıkmaya çalışmışlar.
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Girerken temiz ve o şekilde ise yapmalisin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 59 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Esra Yagmur (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 35 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 0852 (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 114 göst.