0 oy
159 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
tarafından kapalı
Kızlar ilk sorum şöyle  

3 gündür falan çok şiddetli başım ağrıyor ağrı kesici aldım ama geçmiyor hani böyle grip olduğunuzda burnumuz tikaliyken başımız ağrır ya öyle ağrı ama grip falan değilim 

2 soru 

Oglum 18 aylık anne,baba,mama,meme,dede,of,teyze ablaya aba diyor  gitti yerine ga diyor  köpeğe hav hav kargalara gaga diyor o kadar başka kelimesi yok bisey isteyeceği zaman parmağıyla gösteriyor istemeyi bilmiyorkendini ifade edemediği için sürekli çığlık atarak ağlıyor asla kendi bebeğimi başkasıyla kıyaslamam ama çevremdekiler surekli neden konuşmuyor diye sitem ediyor bende her bebeğin gelişimi farklı diyorum normalde takılmam böyle şeylere ama oglumdan 5 ay küçük bir bebek geldi komşumuza eşim dün görmüş oğlumla markete gittiler çocuk çok fazla kelime biliyormuş eşime abi oğluma bebek falan demiş eşim bizimki neden konuşmuyor dedi benimde moralim bozuldu sizce doktora götürmeli miyim 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

6 Cevaplar

0 oy
(3,259 puan) tarafından
Doktora götürmek için çok erken 2. Sorunun cevabi buydu

İlk soruna ise bisey söyleyemeyeceğim ama parol kullan günde 3 kez felan icebilirsin buz koyabilirsin
(84 puan) tarafından
Parol kullanıyorum ama günde 3 tane değil de 1 tane iciyorum
(3,259 puan) tarafından
1tane kesmeyebilir ben tek seferde iki tane birden içerim genelde öyle geçer ama sen tek tek iç yaptığım doğru mu bilmiyorum çünkü bende öyle ise yarıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yahi seninki daha 18 aylik ve cok iyi benimki 2 yasinda daha 4   5 kelime bilmiyo  18 aylik bebek bizim gibimi konussun
(84 puan) tarafından
Cümle kursun demiyorum ama kelime hafızası az demek istiyorum mesela 10 aylıkken falan daha çok kelime biliyordu Allah diyordu anane yenge falan diyordu unuttu hepsini artık demiyor
tarafından
Ooo yani yune iyi bence dedigim gibi benimki 2 yasinda 5  6 kelime biliyo
0 oy
(90 puan) tarafından
Yeğenim iki buçuk yaşında sadece bir kaç kelime kullanıyordu ve asla ek yoktu, geldim demez gel derdi, vurdu demez vur derdi, telefon çaldığında çalıyor demez çal derdi. Abartısız iki buçuk yaşında bu şekilde, bir anda cümle kurmaya başladı, hepimiz çok şaşırdık, geçen aydan bahsediyorum, şu an uzun uzun cümleler kuruyor. 
0 oy
(11,310 puan) tarafından
İlk sorunda emzirdigin için parol kullanabilirsin doğumdan sonra dikişler için bana günde 4 taneye kadar demişti doktor demekki icilebiliyor migren varsa tv ve telefon ekranı gözlerini yorar o da baş ağrısı yapar ışık ses hepsi bi etken karanlık ve sessiz bi odada uyu ağrı hafiflerse o zaman hemen bi parol at

2. Soruna gelirsek evet her cocuk farklı olur benim yeğen de 2.5 yaşında ancak konuşuyor erkeklerin gelişimi biraz daha yavaş oluyor takilma
0 oy
(1,091 puan) tarafından
1.sinusleriniz dolu olabilir. Baş ağrısı yapar burun akıntısı olmadığı için hep dolu kalır . Yüzünüze buhar tutarak ağrıyı hafifletebilirsiniz.

2.doktora goturnenize gerek yok. Bazı bebekler 2 yaşından sonra dili aciliyor. 18 aylıkken kızımın baba anne dede anneanne al ve h.ayvan sesleri vardı. 23 aylık olduğu gün sabahında biseylere yere atıp düş düş düştü aynı gün kapıya vurup kimo yerine imo ertesi günde görüşürüz örusuuuz demeye başladı. Demem o ki bir günde bile farklılık gösterebilirler. 

İlgili sorular

+3 oy
6 cevap 516 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 473 göst.
21 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 802 göst.
26 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Mina (2,623 puan) tarafından soruldu
0 oy
41 cevap 355 göst.