0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (506 puan) tarafından
Kızlar bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz kaç dakika uğraşıyorsunuz hemen dalıyor mu 

20 Cevaplar

+2 oy
(13,702 puan) tarafından
Salla salla salla salla 

Kontrol et gözler açık

Salla salla salla salla 

Kontrol et kalkmaya çalışıyo 

Salla salla salla salla 

45 dakikayı falan buluyor bazen 

Kontrol et aha yatmış,

Yerine bırakayım 

Ve Faruk bağırır Ayşe uyanir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Meme emerek bazende sallayarak ama zaten ayağıma alıyorum 10 dakika sonra ninni ile uyumuş oluyor 
0 oy
tarafından
16 aylık. Oyun parkına bırakıyorum. Mamasını da yapıyorum. Az mama içiyor az oraya buraya dönüyor. Bazen 15 dkda bazen yarım saatte uyuyor
tarafından
Ayyy imrendim valla mana bulayım da başıma gelsin:D
tarafından
Ama biz bu aşamaya gelene kadar neler çektik.
Benim kızımi varya anlatsam roman olur. Sırf bu uyku düzeni yüzünden sürekli ağlıyordum. Burda kaç kere post açmıştım. Ayakta sallanarak uyutmayi nasıl bırakabilirim? Diye. Sonra ayakta sallanırken de sürekli kalkıp ağlayarak gitmeye calisiyorfu.
sonra salincaka gectik. 1 saat salıncakta salliyirdum bağıra bağıra agliyordu.
Sonra yine post actim. Ne yapsam salıncakta sallamayi bırakabilirim?
Tabi herkes kendince bisiler diyorduda.
Uyku eğitimi almaya karar verdim. Onun içinde post açmıştım. Hangi eğitim iyi oneririsiniz diye.
Tam eğitimiyle gorustuk kızım hastalandı iptal ettim
13 aylıkti kızım hastanede yattı. Baya hastalandı. Kendi kendine uyudyordu sürekli hastanede.
Sonra beşiğinide hastaneye götürdüm.
Kendime söz verdim. Eve gidince asla sallamiycam. Bir ağlar iki ağlar dedim.
Hastanede iyileşince beşiğinde uyutmaya başladım.
Sonra hastaneden çıkınca hiç evde salincagina oturtmadim . Beşikten devam ettik.
Hani derlerya her şerde vardır bir hayır diye
Gerçektende bizde öyle oldu. Hastalanması kötü oldu ama bu sayede uykusu düzene girmiş oldu.
tarafından
Yaaa neler çekiyoruz gerçekten işte o senin bebeğinin hasta olduğu evrelerdeyim canım çok şükür hasta değil ama yatmak istemiyor ağlıyor kalkıyor çok zor gerçekten inşallah bizde bir an önce düzene gireriz
tarafından
Aminn canım
0 oy
tarafından
2 saattir uğraşan ben :D ayağımda sallıyorum canım normalde en fazla yarım saat sallardım uyurdu 1 haftadır zor uyuyor uyutmayınca sersemliyor iyice
0 oy
(814 puan) tarafından

Bazen emerken uyuyor bazen yanıma yatırıyorum bazen  de sallayarak uyutuyorum genelde hemen uyur :)

0 oy
(11,295 puan) tarafından
Hamakta son ses piş piş sesi acıyorum sallıyorum gazı olduğu için gazı yoksa memede uyuyup kaliyor
0 oy
tarafından
Bebeğim 5 aylıkken uyku düzeni verdim bebeğim gitti canavar biri geldi sonra ben düzeni bıraktım kendi haline şimdi bebem 7 aylık gündüz karnı güzel doyunca gece yatmadan biraz emiyor sonra arkasını dönüp kendi kendine konuşup dalıyor o yüzden hiç ellemiyorum gündüzde öyle yapıyor şükür böyle olması daha iyi oldu ikimiz icinde
0 oy
(1,584 puan) tarafından
Sallayarak malesef yaklaşık yarım saat sürüyor :(
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Besikte kolum kobana kadar sallattirir kendini majimum yarım saat uyur tuvalete zor yetisiyorum yarim saatte 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bazen hemen uyur bazen zorlar beni ama genelde göğsümde uyur 
0 oy
tarafından
Oglum 22 aylik artik uykusu gelince yatagi hazirliyom o uzaniyo  uykiya daliyo bazende ayağımda salliyorum
0 oy
tarafından
Yanına uzanıyorum 20 dakikada uykuya dalıyor..
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Genelde memede uyuyo baktim dalamiyo o zaman  5 dk ayağımda sallıyorum uyuyo saklanmaktan pek hoslanmiyo 2 aydır 6 aylık kizim
0 oy
(12,662 puan) tarafından
3 aylik olacak.  Yanına yatıyorum nini açıyorum uyuyo gündüz 10 ,15 dk de.  Gece kendı kendıne uyuyo 
0 oy
(1,088 puan) tarafından
Oğlum hep sakin bir bebekti. Memeden kesmeden önce emerek uyurdu 10 15 dk içinde uyurdu. Memeden kesince sallayarak uyutmaya başladım yatıyorum diye ağlamaya kalkmaya çalışmaya başladı yatırmaya gitmeden önce yarım saat bir ikna çabamız oluyor. Gönlü olursa yatıyor olmazsa zorla ağlaya ağlaya uyuyor yarım saat 45 dk yi buluyor 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Saatlerce sallıyorum katılma nöbeti geçirmeye başlamıştı meğer kansızlığı varmış aslında damlada kullanıyorduk

Doktor uyku problemini kansızlığa bağladı
0 oy
(143 puan) tarafından
Biri 3 aylık gündüzleri birer saat arayla uyuyor bazen iki oluyo akşamda 19.30 gibi düşünü aldiriyorum emziriyorum gazını çıkartıyorum sallayarak 10 dk da uyuyor 8 de uyuyo bıraksam öyle sabaha kadar uyur uyanmadan ben uyandiriyorum emzirmek için sonra uyuyortekrar bir aylık olduğundan beri bu şekilde uyku düzeni sabahda 9 da uyanır 16 aylık bir kızım daha var o bir haftadır gündüz uykusunu bıraktı o yüzden akşam oda 8 de uyur sabaha kadar ona da süt veririm yatağında dönerek 10 dk da oda uyur öyle yani benim bebeklerin uyku konusunda sorunları yok pek :)))
0 oy
(2,226 puan) tarafından
3 bucuk aylık hiç sallamadım 

Emerek uyur çoğunlukla eğer emmezse kucağımda gezdirirm emzik veririm 

Yada ilahi falan söylerim 

Çok zorda kalırsam hiç uyumazsa da pış sesi açarım öyle uyuruz
0 oy
tarafından
10 dakika sürüyor memede uyuyor
0 oy
(273 puan) tarafından
Emerek uyuyor ben 10 dk bazen saatler sürüyor