0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (2,196 puan) tarafından
Kızlar oğlum 2 buçuk yaşında henüz konuşması yok baba der kalk  der ayı yılan köpek sesi taklit eder vücudun bölümlerini sorunca gösterir ismine bakar  çoğu komutları anlar genelde

Başka kelime cümle yok

Çok sinirli herşeye ağlar

Kolay sakinleşmez

Kalabalığı sevmez

Parkta çocukların içine karışmaz kendi koşturmayı sever

Arabaları bazen sürerek bazen dizerek oynar

Herşeyi koklar

İstediği şeyii işaret ederek hı hıı diye gösterir

İstediği sevdiği bişey olunca sevinir dışarı çıkalım deyince kıyafetleri getirir  ama konuşma gecikmesi ve agresif olması  kalabalığı sevmemesi beni düşündürüyor  15 gün sonrasına çocuk psikiyatriden randevu aldım.    Sizce  bunlar normal mi. 

20 Cevaplar

0 oy
(2,196 puan) tarafından

En İyi Cevap
Sultanbeyli de bildiğiniz anne çocuk oyun grubu var mı  peki 
(2,211 puan) tarafından
Sultanbeyliyi bilmiyorum ama atalarda ece psikoloji var çok eğlenceli ve verimli geçiyor. Atalar Sultanbeyliye yakın
(2,196 puan) tarafından
Bakıcam teşekkür ederim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bilgim yok ta bu otizim lafını bu ara çok duyar oldum ya herşeyi otizim mi acaba diye düşünmeyin Rabbım sağlık versin çocuklarımıza
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Kimse yok mu :(
0 oy
tarafından
2 yaş sedromuuuuuuuuu allah kolaylık versinn
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Bana cok normal geldi  canım nesine takıldın  her bebek farklıdır  aktif olarak konuşmasını istiyosan tv telefon uzak tut bol bol konuş anlamıyor deme  anlat herşeyi
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Olmaya bilir normal oladabilir ama anne hisseder canım gitmende fayda var kesinlikle TV telefonu verme sakın, bugün parkta 3 yaşına girecek bir kız çocuğu vardı herşeye bağırarak tepki veriyordu ananesi ile konuşma fırsatımız oldu, dedim yanlış anlamazsaniz pedagog a götürün bence ddedim meğerse gitmiş çok belliydi cnku bazı şeyler yolunda gtmedigi, TV izliyomu dedim malesef çok izledi dedi çok üzüldüm,
0 oy
(888 puan) tarafından
Normal canim bu arada böyle özel cocuklar çok zeki olurlar 
0 oy
(10 puan) tarafından
Canım korkutmak istemem inşallah da değildir ama olma ihtimali var ben iki yıl otizm çocuklara grup ogretmenligi yaptım yani bazıları ileri derecede bazıları da orta şekilde otizmliydi koklamasi çocukların arasına karışmaması fazla kelimesi olmaması istediği şeyi söylememesi normal değil inşallah degildir ama olma ihtimali de var ama fazla TV telefon ile vakit geçirmiş çocuklarda da böyle oluyor bir süre TV telefondan uzak tutun hiç açmayın  kitap okuyup konuşun 
(2,196 puan) tarafından
İstediği şeyleri anlatır işaret eder
(10 puan) tarafından
İşaret edebilir yani ama gibi diye gösteriyormus ama otizm diyemeyiz dediğim gibi TV telefon çok izliyorsa çocukta bu şekil geç konuşma geç öğrenme olabilir illa otizm olacak değil inşallah ta degildir
(1,122 puan) tarafından
Benm oğlumdada koklama var otoizmmi yani konusyor gayet aktif cocuklarn arasna karsyo ama çok degl yanlz buyuyor çocuklar ondnda olblr
(10 puan) tarafından
Ben kokluyorsa otizmlidir demedim ki olabilir de dedim ama TV telefon ile ilgilenen çocuklarda böyle olabiliyor TV de telefondan uzak tutun dedim...her koklayan otizmli dir demedim yinede erken öğrenmek her açıdan faydalidir
0 oy
(313 puan) tarafından
TV telefon izliyor mu
0 oy
(356 puan) tarafından
Oğlumda 2.5 yaşında ve aynı ben otizimden şüphelenmiyorum 2 aydır benimle ara ara çalıştığım yere geliyor ve ilerleme oldu tam gün kreşe yollamayı düşünüyorum ben otizimi hemen düşünmeyin olanaklar sağlamaya çalışın birde doktora danışın mutlaka 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Otizm lafını duya duya kendimden bile şüphelenir oldum,  bu anlattıklarınız 2 yaş sendromu, sonra 3 yaşı başlıyor. Konuşmada gecikebiliyor bazen içinize kurt düşürmeyin
0 oy
tarafından
Benim oğlumla benziyor canım benim oğlumda öyle çok sinirli herşeye ağlar aşırı şekilde ağlar 3 buçuk yaşında bu arada. Bende şüpheleniyorum ama hiç dillendirmedim kendi kendime sadece düşündüm öyle yani kalabalık sever benim oğlum misafir falan gelince çok sevinir ama tek sorunu çok bağırır çok ağlar küçücük biseye bile çok abartılı şekilde ağlar. 2 yaşında oğlum var o bile hiç ağlamaz çok akıllı çok zeki ama büyük oğlum konuşmaz her hayvanı tanır renkleri falan sayar iki kelime tek birlestirebiliyor
0 oy
(852 puan) tarafından
Yok yaaa canim bnce cocuk normal..her bebek bir olmuyor. Ama için rahat edecekse götür doktira ama lütfen işinin ehli bir doktor bul
0 oy
tarafından
Içinde şüphe  varsa en iyisi uzmana götür 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Otizm diye düşnme hemn bana doktor 2 yaşındaki çocuk ergen gbdr dedi 2 yaş sendromu dr üzlme 
0 oy
(378 puan) tarafından
Otizm olmasa da belki baska sikinti vardir canim doktora gitme kararin iyi olmus bakalim
0 oy
(606 puan) tarafından
Herşeyi koklaması ve kendi kendine kosturmasından dolayı bi aile hekimine danış ben bugün goturdum hatta post açmistım eşimle görümcem psikolojimi bozdu diye çocuğum 1 yaşında sinirlenince kafasını yere vuruyo ya da tokat atıyo lafasina baktı normal algısı falan dedi 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Her çocuk kalabalığı sevmez. Konuşup derdini anlamadığı için de daha fazla agresif oluyodur. Bence otizm değil ama yinede doktora göstermekte fayda var canim
0 oy
(10,441 puan) tarafından
Otizm den önce eksik kalan yön ne diye bakın. Her durumda otizm şüphesi var buradaki annelerde

Yeterince konuşuyor musunuz kitap okuyor musunuz evde ona oyun kuruyor musunuz bunlar da etken. Pandemi çocukları genel olarak evdeydiler asosyal yapı çok normal. Konuşma kısmı için aile çok büyük etken. Agresiflik de 2 yaşın olmazsa olmazı. Benim kız 30 aylık bugünn en az 10 kez anne git buradan diye ağladı
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Konuşmama dışında hepsi çok normal. 2 yaş sendromu ve karakter kaynaklı. Bir de 2 yaşında bir çocuk tabii ki akranlarının arasına karışamaz kendi oynar o kısmı da normal yani 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 443 göst.
25 Aralık 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zebesh (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 418 göst.
27 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ecemimmm (133 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 457 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde htchyl (323 puan) tarafından soruldu
+2 oy
3 cevap 143 göst.
27 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,234 soru

11,413,267 cevap

34,957 kullanıcı

...