0 oy
332 göst.
Diğer kategorisinde (1,309 puan) tarafından
Kızlar yaşım 36. Kızım 28 aylık. Sırf yaşımdan dolayı 2. Çocuğum olsun diyorum. Diğer yanım da hazır hissetmiyor. Bilmiyorum. Kızım kolik bir bebekti, eşimde bende bu konuda çok yıprandık. Ama kızımında kardeşi olsun isterim. Kafam çok karıştı. Yerimde olsanız siz yine de hemen çocuk düşünür müydünüz?

29 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Bence bilmiyorum ama yaşım 26 bir oğlum var bana yeterli diyorum Allah olmayana versin. Ona rahat bir gelecek sunmak için bu devirde bir çocuk yeterli gibi geliyor. Evlat büyütmek Zor bence. yaşım geçiyor veya kardeşi olsun gibi bahanelerle bence çocuk yapılmamalı. Yine de nasipte varsa her türlü oluyor. Hakkınızda hayırlısı olsun 
(920 puan) tarafından
Bencede .herkesn fikri tabi kardes kardeş sanki çok ilerde birbirilerine faydaları oluyo .yani gördüğüm kadarıyla .çok zor çocuk büyütmek gerçekten bende hep derdim aman ne varmış amma abartiyolar .bnmde oğlum 22aylk eşim sürekli kardesssiz olmaz diyor belkide tek başıma buyuttgm için bu halde oldm esmden hc destek yoktu sadece emir verirdi halada öyle. Çok üzdü beni ya bebek ağlardı bana bagrrdi küfür ederdi neden agliyo die öğünler aklıma geldikçe çocuk fln istemiyorum
tarafından
Bu bi bahane değil ,bana göre doğru bir düşünce
tarafından
Göreceli.
-Reklam-
0 oy
(118 puan) tarafından
Yaşım 36 diyorsun şimdi gözünün kesmediği ilerde hiç kesmez bence bi kardeş daha olsun kızın da büyümüş zaten istiyorsanız yapın tabi neden olmasın 
(1,309 puan) tarafından
Ahh bu yaş . hangi ara 36 oldum. Yani dediğin gibi şimdi bile kızıma bakarken zorlanıyorum. Gerçekten 2. Beni çok korkutuyor
0 oy
(563 puan) tarafından
Bence yaşınızda bişey yok ben 40 da 2.yi planlıyorum eger niyetlenirsem tabi 
(1,309 puan) tarafından
Ya işte zaman maalesef biz kadınlar için bu konuda sıkıntı yaratıyor. Yıllar geçtikçe yumurta rezervimiz azalıyor. Onun dışında fiziken de eskisi gibi olunmuyor. Şu an bile ilgilenirken kızımla çok offluyorum. Yorucu gerçekten
0 oy
tarafından
Eşin destekse hiç düşünme.  
(1,309 puan) tarafından
Destek olmam diyor. Ona göre 1 yeterli. Ama elbet olacak.
tarafından
Destek yoksa çok zor.  Cesaret gerektiriyor.
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Ben düşünürdüm yerinde olsam canim. Cunku yas ilerledikce daha zorlanirsin hem pskiloljik olarak hemde bedenin icin.
(1,309 puan) tarafından
Şu an bile zorlanıyorum . bir iki ay daha durayım o zaman. Sonrasına kısmet olursa düşüneyim. Gerçi çocuk bir anda olacak da değil zaten. Tamamen kısmet işi. Kızım 7. Denemede oldu mesela. Yani 7 ay sonra
(7,411 puan) tarafından
Aynen hic belli olmaz düşündüğünüz anda olabilir daha gecte. Rabbim en hayirli zaman neyse size onu nasip etsin insaAllah.  Bide 3 yasinda kizi 1 aylık oglu olan bi anne olarak yas farki ne kadae artarsa bence okadar zor oluyor. Kizimin boyle tepki verceğini bilseydim inanin zorlugunua katlanip daha erken 2.yi yapardım.
0 oy
(564 puan) tarafından
Çocuğuna göre değişir canım. Bugün bi arkadaşımla beraberdim kızı 2.5 yaşında. Benimde oğlum var 16 aylık olmak üzere. Aslında seviyor oğlumu sürekli burak Burak diye geziniyor ama gel gör ki bir araya gelince de kıskanıyor oyuncak vermiyor eline. Oğlumun kendi oyuncaklarını bile vermiyor ona. Bazen canını yakıyor hatta bugün vurdu oğluma. Bu yüzden arkadaşım henüz 2. Yi düşünemiyor kendini de hazır hissetmiyor zaten. Ama benim oğlum çok şükür kıskanmaz oyuncaklarını paylaşır kucağımda başka bebek görse gelip öper sever. Bende şu an hamileyim 26 haftalık. Evet 2 çocuğa bakmak hele ki hamileyken hareketli bi çocuğa bakmak zorluyor ama inşallah rabbim verir kolaylığını. Benim oğlumda kolikti bu arada 
(1,309 puan) tarafından
Sağlıkla doğum yaparsınız inşallah. Kızım çok paylaşımcı. Asla vurma gibi huyu yoktur. Bilmiyorum bu süreç bana ağır gelmişti. Çocuk sorumluluğu kolay değil. Ama yaşımda gidiyor. 30 olsam uzunca ara verirdim 2. Ye . bir yanım istiyor, diğer yanımın gözü yemiyor:(
(564 puan) tarafından
Yani canım kendini hazır hissetmen de önemli. Birde nasip kısmet işi. Bizim için en iyisini rabbim bilir. Çünkü bende bi taraftan hazır hissetmiyordum bi taraftan istiyordum şans eseri hamile kaldım.
0 oy
tarafından

Normalde kendınızı hazır hıssedene kadar bekleyın derdım ama yaşınızdan oturu ılerıde farklı sorunlar yasayabılırsınız bır de kafanız kaldırmayabılır artık, hem ılerı yaslarda bır suru test yapıyorlar anneyı de gerıyorlar, tavsıyem ıstıyorsanız eger muhakak kardes yapın :)

(1,309 puan) tarafından
Valla o testleri. 32 yaşımdada yaptım. Bir süre olmadı dünkü. 7. Ayda kızıma hamile kaldım. Şimdi olduk 36. Zaman çok zalim
tarafından
Bence mukemmel olur hem yasları yakın olur kendılerını ıdare ederler 5 sene zorlukları olur dıye dusunuyorum :)
0 oy
(362 puan) tarafından
Yaşınız var ben olsam yaparım 
(1,309 puan) tarafından
2 ay saha bekleyim bari :)
0 oy
(2,803 puan) tarafından
Sen bilirsin tabi ama yaşında musait 40 dan sonra daha zor olur simdi yapsan 40 a kadar ikisi zor donemleri biter sende rahat edersin pespse buyurler 
0 oy
(686 puan) tarafından
Eğer eşiniz destekcinizse yapın yada yardımcınız varsa belki bu kolik olmaz sakin olur canim ,,kızınız çişini söylüyorsa konuşmaya başlayıp derdini anlatiosa biraz rahat edersiniz tabikkii zorluklari olucaktir eminim benim oğlumda çok zor bebekti hala zor bazı durumlarda 18 aylık hareketli 32 yaşındayım ve bende ikinciyi korkuyorum şuan zaten dusunmuyorumda tabi Allah verirse o ayrı bakalım 
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Her geçen sene daha da zoruna gider bikac sene sonra yapmak istemezsin. Tek çocuk iyi değil fikir gelmişken deneyin şansınızı. Bende oğlumun 3 yaşına gelmesini bekliyorum.
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Bence kizina kardeş istiyorsan hemen dene derim büyüdü zaten belki birkaç ay sürebilir hamile kalman belli olmaz
0 oy
tarafından
eğer çalışmıyorsan ve eşinde yardimci oluyorsa . anne vs yanindaysa düşün derim bence olur 
0 oy
tarafından
durmadan devam et hem yasindan dolayi hemde arkadas olurlar
0 oy
(48,690 puan) tarafından
35 yasindayim düşünmüyorum ikinciyi canim
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Bence hemen yap zaman senin aleyhine işliyor drlar bile 35 yaştan sonra gebelik riskli diyor
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Yaşım 28 kızm 19 aylık bnde 2 aylk hamileyim bu tempoya alışmışken hemn 2. Yi yaptık ve inan kızımı çok zor büyüttüm ilk 9 ay uyku nedr bilmedim yarı doydm yarı aç gezdm çoğu zamn ruh gibiydim ona rağmen yaptım valla hakknzda hayrlısı olsn düşünüyorsan ertelme
0 oy
(2,366 puan) tarafından
23 yaşındayım  iki kızım var üçüncü yolda Allah nasip ederse  inşallah  bnece ikinciyi  muhakkak yapın 
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Bizde böle ilkini zor büyüttük büyüğüm üç yaşına girecek küçüğüm sürpriz oldu yedi aylık oda iyiki olmus<3cok şükür beni zorlamadi Rabbim yardım etti hepten rahata alışınca daha zordur emini 

0 oy
(4,040 puan) tarafından
Yaşında ne varmış anlamadım benim bı akraba 40inda evlendi art arda 3 çocuk getirdi. Saçları 5 6 yılda beyazladi o ayrı :D ama o saatten sonra da çocuk olabiliyor demek ki. Benim iki çocuğum var ikincisi Allah vergisi bana kaldayfi tek çocuk ile yetinirdim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 484 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Zelihaanne (815 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 312 göst.
8 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 544 göst.
2 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Prens annesii (1,718 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 623 göst.