0 oy
230 göst.
Diğer kategorisinde (16,168 puan) tarafından
Kızlar evimi kiraya verdigimde 0 dı yeni inşaat yani kapı boya pencere her şey yeni idi. Benim kiracılar da 2 bucuk yıldır oturuyorlar evimde bugün kendime ev bulduğunu bizim evden çıkacağını söyledi. Evi temiz kullandılar biseyi yok ama eşim evi boyatip çıksınlar ben nasıl verdim ise onlar da öyle versin dedi. Bende dedim ne gerek var evin hepsini boyamalarina 2 odayı boyasınlar yeter dedim yok hepsini boyasınlar diyor. Siz ne yapardınız bu durumda 

12 Cevaplar

0 oy
(9,247 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Boyamak zorundalar canım
(16,168 puan) tarafından
Hadi ya. Zaten ne zaman taşınacaklari belli değil tuttuğu evin kapı vs mutfak dolapları yok daha
(9,247 puan) tarafından
Bende suan kıradayım cıkarken boyatcam kendo ewımde kırada cıkacak adam boyayacak
-Reklam-
0 oy
(633 puan) tarafından
Boyamaya gerek yoksa kiracıdan boya parasını isterdim. 
(16,168 puan) tarafından
Kız  boya parası isteyecegime boyatirim daha iyi
(633 puan) tarafından
Ondan değil canım eğer evi temiz kullandıysa ve boya yapmaya gerek yoksa kiracıyla konuşun parasını alın direk ondan dedim :)
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Boyamak zorundalar canım.  Mesela bizim oturdugumuz eve girerken boyadik ama cikarken boyamicaz. Temiz boyali olsaydi mecbur boyardik
(16,168 puan) tarafından
Hmm yarın konuşacam da dicem o zaman boyamaları gerektiğini
(3,950 puan) tarafından
Konuş canım
0 oy
tarafından
Boyamak zorunda değiller ki canım bizim evde kirada su an 2 buçuk yıl oldu boyamak isterlerse boyarlar istemezlerse kalır öyle bir gün cikarlarsa biz boyariz 
(16,168 puan) tarafından
Ama siz evi boyalı mi verdiniz boyasız mı o da var. Boyasızdan kastım yeni mi boyanmış yoksa eski mi
tarafından
Biz evi aldığımızda inşaat halindeydi canım her şeyini biz yaptık
Bilmiyorum bizim burda öyle oluyor haa evden çıkmadan önce eve bakılıyor bozulan kırılan zarar gören bir şey olursa kiracı ödüyor parasını
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Boyali girdiyse boyatir boyasiz girdiyse boyatmaz
(16,168 puan) tarafından
Boyalı girdi canım ev yeni inşaattı ilk kiracı o
0 oy
(564 puan) tarafından
Yani kanunen buldukları gibi boyalı bırakmaları gerek canım eşin doğru diyor boyatmaları gerek. Eşim emlak işiyle uğraşıyor her kiracıya söylüyoruz boyalı giriyorsanız çıkarken boyatıp çıkacaksınız. Boyasız aldıysanız boyayıp boyamamak size kalmış diye
(16,168 puan) tarafından
Hmm anladım canim o zaman boyayacaklar
0 oy
(736 puan) tarafından
Siz boyayıp vermişsiniz boyamak zorundalar. Eğer boyasız otursalardi boyamazlardi
(16,168 puan) tarafından
Evet canım boyalı verdik
0 oy
(2,522 puan) tarafından
Depozito aldınız mı ve gerı verıcekmısınız 

Eger alıp gerı vermıyorsanız kı bunun bazı maddeleri var bu maddelere Evo boyamak gırmıyor .boyamak zorunda degller 

Boya dısında kız olan maddelerden bırı varsa depozıto verılme yoksa verılır. 
(16,168 puan) tarafından
Depozito almadık canım
0 oy
tarafından
Kontrant kağıdında yazdınız mı boyalı verdim boyalı alırım diye bizim ev sahibimiz öyle yazdı eğer.yazılı bir kağıt varsa evi tamamen boyatmalılar yada depozito varsa sizde kiracının verdiği onu kiracıya vermeyin siz boyatın 
(16,168 puan) tarafından
Kâğıtta imzalatmadik depozito da istemedik köydeyiz öyle şeylerden pek anlamaz kimse direk kiralar oturur
tarafından
Depozito alınmalıydı ama :) boyalı verdiyseniz boyalı teslim etsinler o zaman
0 oy
tarafından
yani 2 yillik ev boyanmaz ama yaa o kdr da degil die dusunuyorum.. haa duvarlara zarar verdilerse bilemem.. notmal sartlarda ya girerken boyatirlar ya cikarken
(16,168 puan) tarafından
Ama şimdi burda 3 bu evde 3 kış geçirdiler 3 kış boyunca soba yaktılar sobanın kömürü dumanı derken tavan ister istemez biraz kirleniyor duvarlar dahil
tarafından
o zaman tqbi yapacaklar
0 oy
tarafından
Boyalı birşekilde aldılarsa boyamak zorundalar biz eve girerken ev sahibine dedik evi boyacagiz kiradan düşecez dedik kabul etmedi bizde dedik o zaman ev böyle dursun çıkarken bizde boya yapmıyoruz o zaman dedim kabul ettiler çünkü bizden önceki oturan ev sahibiymiş evi satmış bizim şuan ki ev sahibi almış ve boyası gerceketnde çok kötü boyamıyorum 
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Eşin haklı ki zaten boyamalari gerekiyor nasil aldilarsa öyle birakmalilar 
(16,168 puan) tarafından
Hmm anladım canim bugün demeyi düşünüyorum çıktıktan sonra boyasınlar o zaman

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 105 göst.
31 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Sumeyyeali (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 275 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Isteoylesine (180 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 301 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,133 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 349 göst.
5 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde DilrubaNuR (154 puan) tarafından soruldu

382,317 soru

11,446,695 cevap

35,022 kullanıcı