0 oy
634 göst.
Aile kategorisinde (265 puan) tarafından

Herkese hayırlı sabahlar 2 hafta oldu dogum yapalı bu kaçıncı postum hatırlamıyorum yara bere icinde uclukla bi sekilde emziriyodum kızımı dişimi sıkarak sutumde vardı bi anda ateşli hastaliga yakalandim sütüm kesildi göğüslerim taş oldu sağ taraf yeni yeni düzelmeye başladı ama tam degil mama vermek zorunda kaliyoruz çünkü sütüm yeterli gelmiyo kullanmadigim ilac kalmadi uçlarına banamisin demedi iyice yara oldu lahanadan tutunda en pahali kremlerle kadar o kadar yoruldumki dudaklarim sidalanmaktan yara bere icinde sol tarafim hep topaklanmis masaj yapiyorum gecmiyo elektrikli sagma makinem var gecmiyo ucuda tikanmis bir damla geliyo bi kac saat sonra bi damla daha geliyo piskolojim bozulacak delirmek uzereyim cocuguna meme degilde mama veren varmi ya sanki mama verince zehir veriyomus gbi hissettiriyi kaynanam:(

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Boşver kaynanani dinleme canım ve mamayı h çocuğun karnı doysun hemde sen rahat edersin 

Göğsünde havluyu sıcak su ile yika şişen göğsüne sar göğsün yumusani sonrada göğsünü tara öne doğru tatarsan sütun gelir yumuşar ama geriye doğru tatarsan sütun geri kaçar varsa eğer rabbim şifa versin canım 
(265 puan) tarafından
Allah razı olsun taraklami yapicaz bu dedigini
tarafından
Evet canım normal tarakla bastırmadan canıni yakma tara Allah'ın izni yumuşar
tarafından
Amin cümlemizden canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biranda sütun kesildi veya taş olduysa canım birşey cektimde yemedinmi
tarafından
Kaoslarin efendisi doğru söylüyor sen canin çekmese bile sütun çekmiştir yani anlamamissindir  hani emziren birine ne görürse al bı tadına bak derler canin çekmese bile sütun çeker belki sende böyle oldun
(265 puan) tarafından
Olmaz olurmu biberon verme emzik verme gorumcem var kaynanam var süt sağ bes dakkada bir süt sağ zaten süt yok biberon verirsen seni unutur gogsum delik desik daha diyolar hicmi emziremezsin
(2,291 puan) tarafından
Ay kabus gibi
tarafından
Tövbe yarabbim ya cahilliginde bu kadar da olurmu çocuk seni sütünden mi tanıyacak sanki
tarafından
Para dan yapıyorlardır
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Mama ver emzirmek istemiyosan
0 oy
tarafından
Mama düşmanlığı yapan insanları anlamıyorum. 3.5 ay boyunca meme+mama sonrasında hep mama şeklinde ilerledim. Bebeğim 13 aylık, çoğu çocuğa göre bağışıklığı çok güçlü doktorumuz bile söylüyor bunu. Herşeyi de sağlıklı şükür. Şu zehir muamelesinden kurtulamadı insanlar. Artık bu cahil kafalardan gına geldi. Kaynanana resti çek, doktor ver diyorsa ver. Doktordan iyi mi biliyor...
(265 puan) tarafından
Dun ben hastayken muayene goturduler egerki yalan soylemiyosa doktor yarada olsa mecbur emzirecek mama vermeyin demis ben inanamadim ama bilmiyorum gerçekten halimden kimse anlamıyor hadi sağ diyo süt yok 25ml anca çıkıyor oda cocuga yetmiyor bile
tarafından
Hiç bir doktor böyle söylemez ya, annenin fiziksel ve ruhsal sağlığını göz önünde tutuyorlar. Ayrıca bebeğin kilosu da önemli, senden aldığı sütle doyamayacaksa mama daha iyi.
Biraz iyileşince meme+mamaya dönersin.
0 oy
tarafından
Gümüş kapak kullanmadinsa tavsiye ederim ben faydasını gördüm.

Mama zehir değil tabi ki. Ama sütün varsa emzirme imkanın varsa verilmemeli. Çünkü sütün koruyuculuğu çok fazla. 

Mecbursan mama vereceksin ve kaynananı ilgilendirmez canım bu halinle bide onu takma kafana 
(265 puan) tarafından
Haklısınız ama esimede diyo mesela mama vermiycekmisiz şöyle böyle ama halimden kimse anlamiyo gogsum yarildi bildiğiniz süt sag verelim diyolar süt yok 25 ml anca çıkıyor
tarafından
Bı doktor a gözük canım. O ağrıyı çekmeyen bilemez. O halde emzirmek çok zordur ya kiyamam
(265 puan) tarafından
Doktora gozuktum bisey yapamayiz diyolar gerçekten yasamayan bilemez cok hassas bsy:(
tarafından
Ah be. Gümüş kapak kullan yada göğüs kalkanı al. Mama hem çok pahalı hem sağlıklı değil hem sana zorluk.. Şuan emzirmek zor ama mama daha zor olacak hazırlaması vs.
0 oy
tarafından
Ya mastit olmasın , ılık duş al , masaj yap makine tıkalı olunca sagmiyor, sıcak havlu koy göğsüne sonra elinle sağ. Çok aciyordur ya off ins hemen geçer ve ne olursa olsun emzirmeye çalış emdikçe düzeliyor daha çok erken benim 3 ay yaraydi. Kantaron yagini sür strecle kapat emzirene kadar, yumuşatır . Kuru kalmasın sürekli nemlendir. Ve göğsünü boşalt dolu olduğundan sert ilerlemeden sağ. Çok geçmiş olsun .
(265 puan) tarafından
İnşallah deniycem Allah razı olsun
tarafından
Canım ben mastite odaklandım bir hafta koronadan dolayı hastende yattık çok kötüydüm acısını biliyorum o yüzden dedim. Yoksa mama ver tabi aç kalmasın sarılık olur.
Benim oğlum 13 aylık bende çoğunlukla mama veriyorumm. Amaa emzirmeyi de aksatma yoksa göğsün mahvolur .
0 oy
(7,036 puan) tarafından

imagebbunu denedinmi cnm ben bunu kulandim 3 bebeğimde de çok iyi geldi ve süt konusuna gelirsen sadece 6 ay suyum gelir sonra goguslerimdeki süt kesilir kendiliğinden sonrasına mamayla devam etim hep halada ediyorum doğdu andan itibaren veriyirum ne yapayım sütum yok acliktanmi öldürmeyin cocuklarimi kaynanan da merak etmesin zehir değil çok anne sütü istiyorsa anne sütüne çok yakın mamalar var baya pahalı onlardan alsın size 

(265 puan) tarafından
Haklısınız geri kafalı olunca düşüncede bu yönde oluyor birlikte oturmanin zararları evim ayri olsa karisanim olmazdi ama ne diyim nasip
(7,036 puan) tarafından
Boşver bakma sen ona ne derse desin tabi önceliğin anne sütü olsun ama manada verebilirsin korkma.bisi olmuyor
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bn kızımı hep mamayla büyüttüm. Bı damla sütün gelmedi o kaynana yüzünden. Şimdi yeni bebegimdede emzirecem diye kendimden geçtim az gelmiş sütüm. Büyümesi yavaş diye doktor raporlu mama verdi. Çocuk buyusunde mamayla büyüsün. En azından onu alacak paramız var. Olmayanlar pirinç unu filan veriyor. Boşver sağlıklı olsun. Nasibi yoksa sütten senin elinden ne gelir
0 oy
(833 puan) tarafından
Yatarak emzırmeyimdeneyin iyi geliyor 
0 oy
(227 puan) tarafından
Kaynanani bosver bi bebege annesinden iyi kimse bakamaz da memen icin bi cerraha git bence benim de 2 gun once oldu hastalandım sonra sag meme düğümlendi tas gibi oldu saglik ocagina gittim doktor sicak tut emzirirken ovala 2 gune gecmezse kesinlikle cerraha git dedi. Yara içinde bu konuda cok çektim hatta et koptu cok kaniyordu silikon başlıkla emzirmeye başladım ayni zamanda yine silikon kapak kalkan kullandım 3 ay boyunca cektigim acı ozellikle kapak sayesinde 2 gune gitti yaralarin iyilesmesi uzun zaman aldi ama iyileşti 
0 oy
(552 puan) tarafından
Doğum yapalı 4 gün oldu dun süt gelmeye başladı oda damla damla koca gün toplasan 20 cc yapar kaç gündür mama veriyorum bende ne yapayım benimde kaynana tuhaf tuhaf bakıyor anca süt ver süt ver uğraşıyorum bu kadar oluyor
0 oy
(96 puan) tarafından
Kuzum ilk kafandaki düşünceleri at bı sıcak duşa gir dusun altında göğsüne masaj yap kanalların acilicak hissediceksin sonra 3 barsak su iç ılık olur normal olur hiç farketmez sonra  biraz uyu 1 saat 

kalktığında inşallah sütün gelmiş olur benim öyle olmuştu 
0 oy
tarafından

Canım göğüs ucum kopmak uzereydi lanolin krem kullandım iç çamaşırına yapismasin diye pecete koydum üstüne kapattım bu şekilde geçti benimki. O şekilde emzirdim mecbur emince bütün bedenim kaburgaların sizliyordu ama geçti çok şükür. 

Goguslerini de iyi bir şekilde boşaltman lazım mastit olmuşsun bir doktora görün istersen. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ya defolsunlar onların yüzünden kızım sarılıktan kaç gün hastanede yattı her arayana dedim kaynanam mama verme diye dedim emzir emzir bebek süt almamış hiç dedim herkes ağzına edince sustu karışmadı hemşire saolsun mama nasıl yapılır gaz nasıl çıkarılır hepsini gösterdi emzirme eğitimi falan verdi de erken çıktı bebeğim
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Canım mama zehir değil ya anne sütünden sonra en yararlı şey ama bir genel cerrah git istersen gözlerin için belki süt kanalların tıkanmış olabilir o yüzden Damla Damla geliyordur
0 oy
tarafından
Goguslerini sagmadan önce ılık suya gir duşta masaj yap ve psikolojik olarak biraz rahatlamaya çalış. Sütüm gitti bitti dersen stres yaparsan  olmaz. Manada zehir değil ayrıca aç kalmasın sarılık olmasın karnı doysun yeter hiç anne sütü veremeyenler var sütü olmayan var
0 oy
tarafından
Madecassol sür bir tarafa bir gece beklet digeriyle emxir gece boyu diger gecede diger tarafa sür  devir daim yap geçer inşallah 
0 oy
(142 puan) tarafından
Canım benim de aynı olmuştu senin gibi hastalanmıştım ben kışın doğum yaptım ama ayca bulabilirsen onun çektirdiğini çıkar az suya ıslar 1 gün dursun krem gibi oluyo göğsüne onu sür beni o rahatlatmıştı günde 4-5  defa sür bulabilirsen geçmiş olsun 
0 oy
(782 puan) tarafından
Şu kaynanalar gitsin bir yere gelmesinler bir süre gercekten cahillikten ölcekler valla kaynana olmak istemiyorum onlarin yüzünden  bende mamayla büyüktüm o kaynana selamlar ....
0 oy
(35 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım bende çok çektim göğüs ucu yarasından. Ben çözümü tahin yağında buldum her emzirmeden sonra tahinin üzerinde birikmiş olan yağı sürdüm iki güne geçti sende öyle yap inşallah geçer 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde canevlat (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 220 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde canevlat (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 405 göst.
28 Şubat 2020 Aile kategorisinde Lemka (632 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,243 göst.
7 Kasım 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ❤ Gülüşü Huzurummm ❤ (1,317 puan) tarafından soruldu

377,735 soru

11,305,480 cevap

34,731 kullanıcı

...