0 oy
448 göst.
Aile kategorisinde (1,925 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ev hanımı olöaktan,anne olmaktan sabah akşam terleye terleye mutfakta yemek yapmaktan, yalnızlıktan, 1 buçuk yaşındaki oğlumun huylarından ihtiyaçlarından çok bunaldım. 

Kendimi annelikten afaroz edesin var. Çocuk yemek yemiyor, her şeye bağıra bağıra dediğini yaptırmak istiyor. Saçımı başımı yolmak istiyorum annelik bana göre değilmiş. Eskiden ev hanımı olmak isterdim ama ev hanımlığı her şeyden zormuş sabahtan akşama kadar ayakta koşturyosun ama sonuç her kesin gözünde gün boyu evde yatyosun bişey yaptığın yok olyo. Evde kala kala artık kendime bakasım gelmiyo güzel giyinmenin bile benm için bir anlamı kalmadı. Keşke çalışsaydım bir arkadaş ortamım olurdu üstüme başıma özenirdim kendime bakardım özgüvenim olurdu. 

Umutsuz ev kadınıyım ben.

11 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Her evlilik ayni degildir cnmm 

Bizim sectgmz adamlardan kaynakli bu durumm nerde gorgusuz nerde geri kafali insanlar varsa biz secmisiz . 

Onlar bizim hayat sevincimizi sömürüyor  disari çıkıyorsun  kiyafetlerine karisiyor eve giriyorsun eve karisiyor seni sana birakmiyorlar ki sanki cocukmusuz da onlarda egitmenlerimizmis gbi davraniyorlar
(1,925 puan) tarafından
Bilmiyorum olabilir. Benm eşimde asla bana güzel söz etmez. Anca seni sevyorum dediğim zaman bende der ondan ötesini duymadım
tarafından
Ne eşler var biliyormusun
Bizimm tek sorunn eşlerimizz
-Reklam-
+1 oy
(2,677 puan) tarafından
Yinede çok şükür sağlığımız var sağlıklı çocuğunuz var.

Elbette sizde sukrediyorsunuzdur zaman zaman bu duragacan hayatta skldigimiz oluyor. Benm örneğim yaşamayana etki etmez ama çocuk için tedavi olup üstüne düşmemesi için cabalayip en sonunda kaybedip yine yine tedvai oluyorum ve dengem bozulmuş durumda 9 yıldır bu serüvenden bende skldim zaman zaman sklyoruz ama şükredecek şeyler her zaman var elhamdülillah 
0 oy
tarafından

Annelikten afaroz edemezsin kendini ama ev hanımlığından afaroz edebilirsin :) Seni çok iyi anlıyorum, izindeyken kafayı yedim. Çalışırken aynı zamanda annelik ve ev işleri yapmak çok daha zor ama en azından mental olarak rahatlıyorsun. 

(1,925 puan) tarafından
Çocuğu bırakacak kimsemde yok şöyle iki üç sene daha evdeyim malesef.
tarafından
Kreş yaşına gelince çalışırsın. Daha önce nerede çalışmıştın ?
(1,925 puan) tarafından
Üni bitince hemen evlendim çalışmadım canım
0 oy
tarafından
Hepimiz böyleyiz rutin hep aynı şeyler temizlik bulaşık çocukların sorumluluğu yapacak birşey yok 
0 oy
tarafından
İnsanın elinden tutan bir hayat arkadaşı olmayınca böyle oluyor. Eşler başka olsa faha başka olabilirdi.  Keyif alabilirdin herşeyden.  Her söylediğini anlıyorum ama sanki o cocuk doğduğu için çok pişman gibi yazmışsın. O olmamış. 
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Şu siralar bu moddayim. Akşam  esimlede bu konuda tartıştık. Yoruldum bunaldım diyorum, benden daha büyük tepkiler veriyor sadece istedigimiz iki şey destek ve anlayış 
0 oy
(3,754 puan) tarafından
1 ay dir annemlerdeyim kafa dinlemeye diye koydeyiz yine çocuğa ben bakıyorum  hasta var ona bakıyoruz annemle yemek bulasik herşey bizde .Yani kaç yaşına gelsen o işler hep aynı olacak.Esim sürekli çalışır bı yere götürmez.hep 

Ev işi  ymek bulaşık herksein aynı 

Tatil yapanlar nasıl yapiyo anlamıyorum ama helal olsun yaşamayı biliyolar ..
0 oy
(1,918 puan) tarafından
1 bucuk senedir evliyim valla bende ev hanimligini hic sevemedim calisirken bi pazarim vardi ve herseye yetiyordum simdi koca günler haftalar benim yinede olmuyor hep hasta gibiyim benim az kaldi eylülde işime geri dönüyorum valla Rabbim yardimcin olsun
0 oy
(11,151 puan) tarafından
Cok da güzel ozetlemissin dışarıda çalışmak hepsinden basit en azından yapacagin iş belli üstüne para alıyorsun ve eve gelince dinlenebiliyorsun ama ev kadınların öyle  değil maalesef 
(654 puan) tarafından
Dışarıda çalışan kadınlar eve gelip o yorgunlukla da ev işi yapıp çocuğuyla da ilgileniyor. Erkekleri kastettiyseniz doğru ama
(11,151 puan) tarafından
Evet erkekleri kastettim kadınlar öyle maalesef çalışma  + ev işi + cocuk oluyor daha zor yani
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun canım. Onun için evlenirken çok çok düşünmek gerek. Ben gerci çok düşünmedim sjsjsj ama neyse 

Kendimize eş, ailemize damat, en önemlisi de evlatlarımıza baba olacak kişiyi düzgün seçmeliyiz. 

Benim ailem beni vermek istemedi ama ben sevdiğim için zor ikna ettim evlendim. 3 yıl bitti çok memnunum Allah razı olsun canım. Bende çok bunaliyorum bazen. İşten gelir evin işine yemeğe çocuğa her neyde sıkışmışsam ona yardım eder. Eş dediğin öyle de olmalı ama bazen olmuyor olduramiyoruz. Onun için en önce meslek sahibi olmak sonra evlenmek. Eş dört dörtlük olsa bile..
0 oy
(888 puan) tarafından
Seninki biraz isyan olmuş senin yerinde olmak için can atan insanlar var mesela cocuk sahibi olmak için bi elhamdülillah deyin bi şükredin yahu .

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 438 göst.
16 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 482 göst.
28 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Busemlih (132 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 130 göst.
5 Mart 2022 Aile kategorisinde Hacerhale (331 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 156 göst.
13 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde 1 melek annesi (170 puan) tarafından soruldu

378,150 soru

11,318,055 cevap

34,764 kullanıcı

...