0 oy
191 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
3 yaşındaki kızım bezi bırakalı 2 ay oldu İlk zamanlar geceleri de yapmıyordu gayet de güzel gidiyorduk Ama şimdi her gece altına işiyor ve ben sürekli çarşaf yıkıyorum çok yoruldum eltimgil de dedi ki gece bez bağladı dedi sürekli dedi bir şeyler Yıkamazsın Ben de bez bağladım bu 2 gün acaba doğru mu yapıyorum anlayamadım çocuğun kafası karışır mı

13 Cevaplar

0 oy
(3,853 puan) tarafından
peki sabahlari bezi dolu muydu
tarafından
Evet dolu oluyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Uyurken bağlama uyuduktan sonra bağla ki görmesin sabah uyanır uyanmaz da aç farkında olmasın 
tarafından
Aynen ama malesef 2 gündür o görüyo taktgmı
0 oy
(979 puan) tarafından
Yatağı için alez al bnde gece tkiodm ama bu kez beze alsyr gece bır iki kez çise gtruyrm
0 oy
(4,540 puan) tarafından
Gece cise kaldiriyor musun
tarafından
Evet kaldırıyorum kalkmıyor kendini yerden yere atıyor uykusu bozuluyor diye O yüzden takmak zorunda kaldım
(4,540 puan) tarafından
Demek ki gece tuvalete hazır değil bez bağlamaya devam et bende önce gündüz kestim 1 yıl gece bağladım şimdi daha iyi anlıyor kaç aydır gece de bağlamıyorum cisi gelince kendisi uyanıyor beni kaldırıyor
0 oy
(530 puan) tarafından
Ben öyle yapiyrm 2.5 yaşında kızım bir aydır eğitimi aldık gece uyurken bagliyrm sabah o uyanmadan cikartiyrm dün gece bağlamamistim altını islatmisti ara ara bezi dolu oluyor bazen kuru
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Ben bağlıyorm canım 30 aylık sabaha kadar bazen su içiyor ve üstüne gitmek de istemiyorum zamanla hepsi yavaş yavaş oturacak inş çocuğu sıkıp ta korkutmaktansa bence şuan böyle iyi
tarafından
Bencede aynen sıkmamak lazm zaten bebek yani alışcak illaki
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Baglamaman konusman gerekli seni anlicak yasta cunku desteklenmeye ihtiyaci vardir 2 saatte 1 alarm kurup kaldir canim 2 saat coksa azalt veya cogalt saat araliklarini ole yapmaya devam edersen oda yapmaya devam eder yapmadigi gun ödül ver veya yapmadigi hafta odul ver 
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Bence doğru yapmıyorsun tuvalet eğitimine başlamışsın bitirmişsin tekrardan beze geçmişsin böyle olursa çocuk gündüzleri de altına kaçırmaya başlar ve tekrardan bez takmasını ister bence bunun yerine 2-3 gece uykunu feragat et yarım saatte bir uyandır tuvalete götür bir süre sonra alışır zaten çocuk tuvalete gelince kalkmaya ya da yattığı yerin altına alez ser ya da alt açma bezi falan ser
tarafından
Canım uyanmyo uykusu bozuluyo diye ağlyo kendini yerlere vuruyo mecbur kaldm ama evet biliyorum hic iyi yapmyorum
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Canım bende aynı şekilde gece bez bağlıyorm biz eğitime başlayalı 15 gün oldu neredeyse gündüz tuvalete gidiyor ama gece çok su içiyor. Sabahları bezi dolu oluyor biraz zaman geçsin gündüz alışsın daha sonra gece tuvalet eğitimi vermeyi planlıyorm
0 oy
(10,328 puan) tarafından
Doğru yapmıyorsun. Su geçirmez alez al bir şey olmaz. Gece çişe kaldır 2 kez zaten yapmaz o zaman. Sabah da tak isteyecek bir yerden sonra hem nereye kadar gece de takcan balım
tarafından
Canım geceleri gerçekten uyanmıyor kendini yerden yere atıyor tuvalete gidiyor oturuyor yapmıyor kalkıyor kapılara vuruyor kendine ben onu sırf neden kaldırdım diye beni diyor Neden kaldırıyorsun Kaldırma beni diyor
(10,328 puan) tarafından
Sen uyandırma al kucağına oturt klozete sadece çişşş de yapar. Bir kızar iki kızar yapmazsak olmaz annem yatağımız pis olur de konuşmadan anlayacak zamanda balım. Bir de alez edin mutlaka
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Uyumaya yakin sivi cok mu tüketiyor canim. Bence bez baglarsan iyi olmaz. Sonuçta ilk başta kuru kalkiyor mus bi sebebi vardir. 
0 oy
(849 puan) tarafından

Kendisi  hazır olduğunda söyler artık altını bağlama diye benim kızım iki buçuk yaşında öğrendi  4 ay sürdü  çişi öğretmek :(

Neyse öğrendi  ne kadr zaman geçti hatırlamıyorum artık altını bağlama dedi bende bağlamayı bıraktım gece çişi  geldiğinde kalkıyor 

Yada direk sabah gidiyor 

0 oy
(504 puan) tarafından
Bende gece bez bağlıyorum normal olabilir

İlgili bir soru bulunamadı

379,190 soru

11,350,869 cevap

34,820 kullanıcı

...