0 oy
69 göst.
Aile kategorisinde (952 puan) tarafından
Kızlar oğlum 13 aylık yürümeye başladığında farkettik. Kendimi korkutmamak için yok birşey dedim hep randevu anca bu zaman bulabildik. Bugün resim çekildi diz kapakları dışa doğru parantez bacak gibi biraz. Doktor çoğu çocukta olur geçer 6 ay sonra kontrole gelin dedi ilaç yazdı.

Bu durumu yaşayan var mı? Geçmemesi takdirinde ne yapıcaz bot mu alıcaz yoksa ameliyat mı

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Şöyle söyliyim benim oğlumunda yürürken  sol ayağı çapraz sağ ayağı düz atıyor fizik bölümüne gittik doktor yeni yürüyor olabilir tarih verdi kontrole gelirsiniz dedi egzersiz verdi size egzersiz vermedi mi 
(4,961 puan) tarafından
Yakamoz bizimde rontgenxe parantez bacak ama sol bariz sağ güzel basiyo şuan ayakkNi kullanio sizin fizik tedavide nasıl egzersiz yaptırıyor
tarafından
Canım bizde korktuk film çektirdik filmlerde sıkıntı yok sadece bir ayak sol ayak yani çapraz gidiyordu ama egzersiz ile ufak ufak düzelmeye başladı kız egzersizi nasıl anlatayım bilmiyorum ki :)
(4,961 puan) tarafından
Sen anlat ben anlarım haha
tarafından
Dur kız fotoğraflı anlatıcam sana bekle :D
tarafından
Paylaştım yukarı bak ama doktoruna sormadan yapma canım sadece merak ettiğin için koydum anlattım
-Reklam-
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Bzde kullanıyorz özel ayakkani tavsiye ederm cnku normal bizim aldığımız ayakkabılar destekli değil muhakak doktora danis versin derim, bizede geçer dedi kalıcı değil dedi ama ben ayakkabı istedim etkisini sanki gördüm biraz da olsa henüz 1 ay olmadı kullanali
(952 puan) tarafından
Daha erken dedi doktor
(4,961 puan) tarafından
Evet daha ck minik biz bir buçuk yaşında 2. Gidisimizde aldık ayakkabı
(952 puan) tarafından
Bizimkide 6 ay sonra yani 19.ayında gidicez o zaman özele götüreceğiz zaten
0 oy
tarafından

image

image

image

öncelikle bebeği koltuğa sırt üstü yatırıyoruz sonra elimizle parmaklarını sıkıca tutup parmakları hafif yukarı kaldırıyoruz 10 kere 10 saniye yapıyoruz en son fotoğrafta bacağını kaldırıp öyle aynı hareketi yapıyoruz ama bunu doktor bize özel verdi siz yapın diye koymadım hellomam görmen açısından paylaştım 
(4,961 puan) tarafından
Sağol canım benim yapmam merak ettm bende düzeltir gibi masaj yapıyorum öyle soyledi
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Canm çarpık bacaklı olsbılır bızde genetıktır mesela dız kapaklarmız ıce bakar bırbırıne carpar.bı sorun yaşamadık ama yenıbyğrğyen kğcğk cocukların normal ayakkabısına dıkkat edın giydiklerıde cok etkılıyo yürğmesini.benım bıldıgım egzersız verır ayakkabı onerır ne bıleyım bişeyler soyler afedersınz yanlş anlamayında ayak yamuksa ılacmı dğzeltecek ılac ne alaka kemık gerılıgımı var bı sorun mu varda verıyo yamuklukla ılac bagdastıramadm canm baska doktora göstermenı tavsıye ederım
(952 puan) tarafından
Kemiklerde vitamin eksikligi var dedi.
(2,705 puan) tarafından
Ha o zaman ayrı canm

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
5 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 93 göst.
23 Mayıs 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde Kurabiye canavarim (703 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
25 Aralık 2022 Aile kategorisinde Ysf. (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 210 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu

380,055 soru

11,377,200 cevap

34,864 kullanıcı

...