0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde (2,194 puan) tarafından
12 aylık olduk artık alerji riskine karşı yumurta beyazı bu aya kadar hiç vermedim 12 aylık bebeğe artık yumurtanın sarısı beyazı karışık şekilde kek yapıp versem dokunurmu acaba sizler kaçıncı ayda yumurta beyazı verdiniz 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
10 ay likkn verrdm bişey olmadi
(2,194 puan) tarafından
Sağolun canım az önce post gördüm canım çekti normal kek yapayim yarın veririm o zaman :)
tarafından
Bnde  kız gördüm yaptım kizz:))
(2,194 puan) tarafından
Sizede afiyet olsun o zaman :))
tarafından
Saol cnm ☺️
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
8 aylıktı önüne koyuyordum keki
(2,194 puan) tarafından
Sağol canım bende normal kek yapayim o zaman yarın yediririm ara öğünlerde
(9,247 puan) tarafından
Ver canım ama gıdım gıdım yiyorlar ya
(2,194 puan) tarafından
Öyle yaparım canım önce az veririm üç gün kuralına göre
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Gecen kontrole gittim 8 aylik yunurta beyazini ver dedi ben daha vermedim 1 yasinda sorun olmaz herhalde
(2,194 puan) tarafından
Sağol canım bende daha cesaret edemedim ama post gördüm az önce canım çekti normal kek yapayim yarın ara öğünlerde vereyim o zaman :)
0 oy
(242 puan) tarafından
Bence direk yapın verin 1 yaş artık zamni bence
(2,194 puan) tarafından
Sağol canım birazdan uyunca yaparım yarın ara öğünlerde veririm o zaman  :)
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Hiçbir şey olmaz yaa
0 oy
(15,200 puan) tarafından
Ben çok önceden vermiştim. Köklerde hiç ayırmadim beyazini sarisini. Hatta 1 yaş asisinda yumurtanın beyazına alerjisinin olmaması lazım. O yüzden gelmeden 1 hafta önce falan beyazını yedir. Alerjisi yoksa öyle yapcaz aşıyı dedi ebemiz. Yedir yani. Alerjisi varsa ortaya çıkar hem 
(2,194 puan) tarafından
Tamam canım sağol :)
tarafından
Aa bana öyle bir şey demedi sağlık ocağındaki ebe. O zaman bu hafta yedireyim, haftaya aşıya götüreyim ben de.
(15,200 puan) tarafından
Haftaya zamanı geldiyse öyle götür canım zsmani değilse götürme. Orda demek istedikleri şey şu aslında. 1 yaş aşısını olacak çocukların yumurtaya alerjisi varsa önceden bıkıp aşıyı ona göre yapmıyorlar. Alerjinin geçmesini bekliyorlar sanırım. 1 yaşına girdiğinde yaptirirsin asisini
tarafından
1 yaşına girdi Cumartesi günü. Ama yumurta beyazı vermemiştim daha
0 oy
(7,707 puan) tarafından
Ben 6.aydan beri verdim hep. O sebeple bilemiyorum 
(7,707 puan) tarafından
Evet canım. Ama sana şunu söyleyeyim bu kadar da korkma bir şeyler yedirirken. Zor olmuyor mu öyle
(2,194 puan) tarafından
Yok canım sadece yumurta beyazı ,süt ,bal,mantar ,bakla ,tatmadi bebeğimin ayına göre yapıyorum herseyide kek şimdi sade yumurta sarısından olursa koku olur tutmaz diye normal yapmak istedim artık onunda ayı geldi
(7,707 puan) tarafından
Yani ben ilk başta öyle 3 gün kıralı ile başladım. Sonra annemler bir karıştılar ki ikisi de. Benim kural mural kalmadı
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bizde karışan olmadı canım sırasıyla baka baka ayına uygun verdim çoğu besini
(7,707 puan) tarafından
Çok güzel maşaAllah. Hep imreniyorum. İnstagramın varsa sana ilkadımlarım sayfasını öneririm.  Onlar web sitelerinde canlı yayın yapıyorlar doktorlarla. Çok güzel oluyor
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Artık 8-9 aylıkken başlanıyor beyaza bir şey olmaz bence yine de dikkat et
(2,194 puan) tarafından
Anladım canım ya 8 ci aydan sonra diş çıkardık ,adeno virüs olduk  sonra birde Corona olduk yani çoğunluk hasta olunca yeni bazı alerjen tadimlara cesaret edemedim artık vereyim de alerjisi varmı anlayamis olurum
0 oy
(3,095 puan) tarafından
10 aylıkken başladım çok şükür alerji durumumuz olmadı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 98 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merirem (2,462 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 174 göst.
15 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Allesok (219 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 120 göst.
0 oy
7 cevap 92 göst.

379,740 soru

11,367,962 cevap

34,849 kullanıcı

...