0 oy
161 göst.
Aile kategorisinde (98 puan) tarafından
Oğlum tam 20 aylık tuvalet eğitimi için erkenmi 29 haftalık gebeyim herkes doğum yapmadan alıştır diyor ben küçük diyorum anne baba teyze amca dayı abba abi bebek bir çok kelimesi var alisirmi sizce hiç denemedim

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Anne abi birçok kelimesi olması tuvalet eğitimine hazır demek mi oluyor?

Çişini tutabiliyor mu?

Gece arada kuru kalkıyor mu?

Yada çişi geldiğinde çiş diyor mu?
(98 puan) tarafından
Vallahi altını açtığım gibi ayağa kalkıp parkelere çişini yapıyor. Gece kuru kalkmakmi her sabah bezi dolu şekilde uyanıyor. Kakasını yaptığında totosunu gösteriyor böyle yani hiç çiş dedirtmedim denesem olurmu bilmiyorum
tarafından
O zaman beklemelisin
-Reklam-
0 oy
(3,491 puan) tarafından
18. Aydan itibaren baskıcı olmayan tuvalete eğitimi BOTE yapılabiliyor. Erken değil. Bence de hallet hava da sıcakken. 
(98 puan) tarafından
Bende çok istiyorum ama olurmu bilmiyorum
(3,491 puan) tarafından
Neden olmasın. Benimki 9.5 aylık, götürüyorum tuvalete yapıyor uyanınca
(98 puan) tarafından
Daha neler :) ciddimisin
(3,491 puan) tarafından
Tuvalet iletişimi uyguluyorum, doğumdan itibaren yapılabilen bişey, ben geç bile kaldım
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Deneyerek öğrenebilirsin benim kızım 3 olacak alışmıyor bi türlü fazla kelimeside yok ara ara deniyorum ama maalesef 
(98 puan) tarafından
Deneyeceğim yarından itibaren inşallah
0 oy
(7,016 puan) tarafından
Bence de doğumdan önce alıştırsan iyi olur canım ben öyle yaptım rahatladım. 
0 oy
(2,196 puan) tarafından

2 buçuk yaşdan selamlar :D

0 oy
(79 puan) tarafından
Önce oglunun niyeti var mi onu ogrenmeye çalış. Cisi var mi yok mu onu sor tuvaletle alakali terimleri öğret. Niyetliyse baslayin egitime ama niyeti yoksa bence hic zorlama sonra ters tepiyor. Kuzenim kizina 2 yasin başında öğretti zorla su an 6 yasinda hala geceleri altına yapıyor bezleniyor tam ogrenemedi. Ama abimin kızı 2 yaşı bitirdiginde öğrendi su an 4 yaşında hic altına yapmıyor. Kuzenimin kizi daha buyuk ama geceleri alti bezleniyor. Kuzenim bir yaz boyu ogretmisti cocuk heo oraya buraya cisini yapiyordu zahmetliydi ama abimgil 1 haftada öğretti hic sorunsuz
0 oy
(361 puan) tarafından
Bu bence sana ve cocuguna bağlı kimsenin bisey demesi degil basta psikoloji olarak senin hazir olman lazim surekli tuvalete gidip geleceksin bi yere yapsa temizleyeceksin buna hazirsqn tabi ki de coxugun öğrenir 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Zorla eğitim verme sakın .bebeğinş sen herkesten daha iyi tanırsın .hazır mı değil mi senin anlaman gerekiyor 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 138 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Alparslan'ım<3 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 242 göst.
0 oy
12 cevap 164 göst.

379,861 soru