0 oy
567 göst.
Diğer kategorisinde (3,743 puan) tarafından

image

oglumun odası için böyle bir şey istiyorum kaynanamda olmaz melekler girmez diyor sizce oluru var mi

21 Cevaplar

+3 oy
(1,405 puan) tarafından
kaynanan kaçtane  melekle konuşmuşta gelmeyiz demişler? 
(690 puan) tarafından
:) :) HAHAAHA
(1,405 puan) tarafından
uyarı verenler hangi kafayla verdiniz.  bide hakaret kime hakaret?  alemsiniz :))
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evet bende duymuştum boydan resim olunca melekler o odaya girmiyor muş 
(3,743 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(484 puan) tarafından

Cok hos canim ama ilerde sikilbilirsim desenden minik yildizlar kondursan da guzel olur bence 

Meleklerle ilgili de öyle bisey var diye biliyorum bende 
0 oy
(7,458 puan) tarafından
Benim oğlumun odasında duvara resim çizdi halası deniz altı hayvanlar vs bi sıkıntı yaşamadık hiçte böyle bişey duymadım
0 oy
tarafından
Evet öyle deniyor özellikle ilk zamanlar çocuk çok küçükken yorgan yastık odada hay van insan figürlü şeyler olmamalı diye. Bilmiyorum batıl diyenler olsada çocuk korkar dediler hani belki olur diye ben eşimle duvardaki resmimi kaldırdım bir yaşına gelince astım
0 oy
tarafından
Doğru süret olan yere melekler gelmez 
tarafından
ya bende takıldım şimdi oğlumun odasında babamızın çocukluk fotosu var kaldırsam mı ?
tarafından
Benim evimde hiç bir yerinde yok foto ama odamda var bende kaldirmadim ztn yatak odasına melek girmiyor o yüzden
0 oy
tarafından

Neden melekler girmiyormus canım hiç duymadım ??

0 oy
(13,836 puan) tarafından
Evet öyle 

https://ty.gl/m7ig7yoq8d  ben bu sticekerdan aldım ama daha yapistirmadim
0 oy
(2,197 puan) tarafından
Evet bu konuda birine daha yorum yapmıştım günah melekler girmez diye  kendini bilmez Bi kaç kişi cahilce linç yapmıştı kendilerince şimdi toplaşırlar yine 
(10,456 puan) tarafından
Ne zaman kız hatırlayamadım ben bu yorumu yapanmi post sahibi mi bana öyle demis
tarafından
Ben birşey demedim cnm  hatta ilk defa gördüm böyle post açıldığını
(1,270 puan) tarafından
Ben oğlumun odası için post açmıştım sen yorum yapmistin
(10,456 puan) tarafından
Ben lincmi etmistim postun duruyormuş bakayim
(1,270 puan) tarafından
Yok canım ben hesabımı sildim uzun süredir de yoktum
0 oy
tarafından
Ay çok güzelmiş ama ya 
0 oy
(10,456 puan) tarafından
Sadece çocuk odası için değil suret olan hiç Bi yere melekler girmez mümkün olduğunca resim hayvanlık obje kullanmamak lazim
0 oy
(28,380 puan) tarafından

Evet doğru söylemiş kaynanan 

Heycan suretli şeylerin evde bulundurulması doğru değil resim figür vs
0 oy
(415 puan) tarafından
Resim olan yere malesef girmezlermiş bende öyle biliyorum 
0 oy
tarafından
Tamamen merak ettigim icin soruyorum.

Bununla ilgili bir hadis, herhangi bir sey var mi? Neye dayanarak gelmez deniyor. Birsey varsa ben de okumak bilgilenmek isterim acikcasi.
0 oy
(3,864 puan) tarafından
Evet resim oyuncak bebek biblo gibi yerlere girmezmiş ama şuan heryer oyuncak canım bunu yapmasan bile oyuncaklar yetiyor zaten
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Resûlullah (s.a.v.) bir seferden dönmüştü. (O yokken) ben, yüklüğün önüne, üzerinde resimler bulunan bir bez (perde) çekmiştim. Resûlullah perdeyi görünce, çekip attı, (öfkeden) yüzü de renklenmişti.

"Ey Âişe!" buyurdular, "Bil ki, kıyamet günü insanların en çok azap görecek olanı Allah'ın yarattıklarını taklit edenlerdir." Hz. Âişe (r.â) devamla:

"Biz o bezi kestik, bir veya iki minder yaptık." demiştir. (Buhârî, Libâs 91,95.).
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Evde köpek olması

Figürler okması (hay.van figürleri suretleri)

Böyle durumlarda melek gelmez diye duymuştum
0 oy
(1,934 puan) tarafından
Canım kendinde bakabilirsin yani kesinlikle caiz olmadığı mekruh olduğu yazıyor yani boydan resim ağaç gibi cansız varlıkların hoş görünüyor kabul ediliyor ama canlı varlıkların ruhları olanların resimlerinin bir odada bulunması mekruh deniliyor namaz ın gitmediği yazıyor o yüzden hani karar senin ister çıkart ister kullan
0 oy
tarafından
Hayvanları da Allah yarattı neden girmesin yaaa. Böyle bir ayet mi var? Hadis mi var acaba?
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Benzeri var oğlumun odasında saçma geldi bana melekle bunun ne alakası var tövbe tövbe 

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 731 göst.
26 Haziran 2023 Diğer kategorisinde meva1 (1,440 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 587 göst.
0 oy
27 cevap 685 göst.
25 Mart 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,238 göst.

396,872 soru