0 oy
573 göst.
Diğer kategorisinde (732 puan) tarafından

Hadi düğünü geçtim de niye bu kadar abartiyolar evlendiriyo gibi o mantığı bilen varmı :D

27 Cevaplar

+3 oy
(9,583 puan) tarafından
Bana düğün zaten başlı başına saçma geliyor 
(732 puan) tarafından
Banada hadi mevlüt okut yeter hemi yada konvoy yapıyolar o hoşuma gidiyo gezdir bitsin
(9,583 puan) tarafından
Aynen öyle mevlüt yapılabilir düğünün amacı yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bizim bı komşu o zamanlar güzel modeller yoktu şimdi güzel bir duvaklı model yaptıracağım demişti. Düğün tazeleme gibi yapıp eğleniyolar
(732 puan) tarafından
Duvak mı tövbe est:)
0 oy
tarafından

Çünkü erkek anasiyiz :D

(732 puan) tarafından
Ee yani gelinlik mı giymek gerekiyo:)
tarafından
Yokda düğün sahibi sensin ya beyaz elbise gösterişli olsun diye
(1,210 puan) tarafından
Beyaz elbise olabilir bende çok severim beyaz ama bazıları gelinlik tarzında giyiyor gerçekten
0 oy
tarafından
Sünnet düğünü saçmalık hadi yaptın normal güzel sık bir elbise giy yeter
(7,036 puan) tarafından
Evet canım :)
(7,036 puan) tarafından
Cidden inmaha bilirsin ama seni yorumlarda ne zaman görsem çok yoğun bir his geliyor oğlan diye gerçekten öyle
tarafından
Cinsiyeti öğreneyim direk sana yazacam  :)
(7,036 puan) tarafından
4 gözle bekliyorum cnm inşallah
tarafından
Insallah ☺️
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Düğunde gelin beyaz giycek zaten bari sümmetini giyim diye düsunuyolardir kaynana adayları :))))
(732 puan) tarafından
O Kaynanalar zaten bı kez düğün yapmadı mı yetmiyo mu:))
(5,272 puan) tarafından
Yok bu oğlanla heves alicak illa :))
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Sünnet düğünü tamamen saçmalık zaten . giyinişlerini bende çözemedim henüz :)
(732 puan) tarafından
Kız para harcamaya yer ariyo millet sanırım salonlar orkestra cart City :)
(1,569 puan) tarafından
Bizde ona gösteriş diyorlar canım:))
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Aman o kadar masraf yapana kadar  yardıma muhtaç 3-5 insana yardım et hayır duası al daha iyi.
(732 puan) tarafından
Tamam sünnet için yapıyon mevlit okut dediğin gibi bağışla Allah kabul etsin
(1,752 puan) tarafından
Heh aynen öyle
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Sanırım kendo düğünlerinde yapamadıkları içinde ukde kaldıkları şeyleri sünnette yapıyorlar
(1,437 puan) tarafından
Deme kız bende 6 ay kınası yapicamm:)ama evde yani :)
(732 puan) tarafından
Benden geçti sen yap bahar:)
(1,437 puan) tarafından
Yapacam ama daha önümde 4.5 ay var:)
(9,583 puan) tarafından
Ben yapsam akrabalar dalga geçer elit bir aile değiliz :D
(1,437 puan) tarafından
Ahaha bizde çok elit sayılmayız zaten aileden bi anam ablam yeğenler cagiririm arkadaşlarım gelir çoğunlukla eve kaç kişi sigdircam zaten
0 oy
(10,903 puan) tarafından
Sünnet dugunu eakilerden gelen gelenek ona lafım yok ama bana da sacma geliyor gelinlik modelinin farklı renk diktirip giymeleri. Benimde oglum var. Sunnet yapmakta istiyorum ama eski usul istiyorum ben. 
(732 puan) tarafından
Farklı renk değil bayağı krem beyaz kız gördüklerim :)
(10,903 puan) tarafından
Onlarda iyice cozuttu
0 oy
tarafından
Ay hiç deme bugün insta da gördüm evleniyor sandım meğerse sünnet yapmış bana hepsi saçma geliyor 
(732 puan) tarafından
Kız ilk çocuğum ne cinsiyet partisi ne baybşower ne diş partisi ne 6 ay kınası bunların mı hevesleri çok benim mı hiç yok anlamış değilim:)
0 oy
tarafından

Pandemide evlendim. Beyaz bir elbiseyle. Oğlum olsun sünnetinde hevesimi alırım artık:D

(732 puan) tarafından
Bana daha zarif geliyo biliyo musun gelinlik giymeyip o tarzlar ama ukde kaldıysa bı dış çekim yapın olmadı sünnette daha sade giyersin :)
0 oy
tarafından
düzenlendi
ben böyle giyindim oglumun sunnetinde
(732 puan) tarafından
Ya çok güzelsinde bana böyle söz nişan kıyafeti gibi geliyo. Yanlış anlama düğün biraz saçma geliyo da:)
tarafından
hamileydim cnm en uygun bunu bulmustum
(732 puan) tarafından
Yok diyorum ya çok güzelsin maşAllah
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Cok sacma gerçekten gecen bit tanıdık giymiş fotolara baktımda aşırı abartı guzel bir elbise giy ama gelinlik abes durmus  cocuk ikinci plânda kaliyo 
(732 puan) tarafından
Çocuk için değil ya garibim olaylardan habersiz kuruyemiş yiyo köşede:)
0 oy
(13,700 puan) tarafından
Aynı şeyi düşünüyorum 
0 oy
(1,405 puan) tarafından
ayy bilmiyorum ama Bn çok kınıyorum :)  hatta diyorum ben öyle Bi hataya düşersem beni uyarin diye :))) ben sünnet düğününe de karşıyım yapmayacam 
(732 puan) tarafından
Sen yine de kınama :)
0 oy
(9,005 puan) tarafından

Gelinlik tarzı beyaz krem değil ama.şuan çok moda olan hafif kabarık elbiselerden istiyorum ogullarimin sünnet Mevlüt unde pandemi de doğum yaptım büyük oğluma küçüğü şuan 6 aylık ikisine de bebek mevlüt u yapadim o yüzden guzwl sünnet Mevlüt u yapmak istiyorum :D

(732 puan) tarafından
Yap tabi canım hevesin varsa
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Tercih meselesi şöyle ki şeyi kesıldı ne alaka düğün diye o gözle bakınca cookk sacma ama peygambe refendımızden gelen sünnet olan bişey yapılıyor bu yönden mutluluklarını paylaşıyolar normal.ben kınamadım hıc kınamamda oglu olan annelere sormak lazm gğüsleri kabara kabara yaptırıyolar:))
(732 puan) tarafından
Kız onu sormak istedim bende bilmediğim için:) ben sünnet olmasinlar demiyorum ki düğün biraz saçma ve maaliyetli geliyo
0 oy
tarafından

Çunku cocuklara degıl kendılerıne yapıyolar dugunu bır nıkah memuru eksık valla :D

(732 puan) tarafından
Demi ya çocuklar da genelde kenarlarda takılıyolar :)
tarafından
asırı gereksız bısey bnce ayıp oglumun şeyini kestım gel dıye davetiye bastırıyorlar bıde cok tuhaf valla
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Kadınlara kına gecesi yapılıyor ya onlara özel olarak erkeklere de sünnet düğünü yapılıyor özel bir gün olduğu için o kadar özenli giyiniyorlar
(732 puan) tarafından
Kadınlar kına yaptığında erkek tarafı da düğün yapıyo o farklı bişey
(12,856 puan) tarafından
Düğün ikisine ortak yapılıyor damat tek başına yapmıyor ki :)
(732 puan) tarafından
Köy düğünleri öyle kız bizde :)
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Benimde 3 tane oğlum var bende sünnet düğünü yapacam ama beyaz gelinlik banada saçma geliyor normal abiyler daha hoş duruyor ve sünnetin amacı oğlunun erkekliğe ilk adımı atmasının kutlaması o yüzden kız lar içinde 6 ay kınası yapılıyor bir yandan da olması güzel birşey bazı anneler gelinlik yada kinalik giyemiyir ondan hevesini alıyorlar bide olaya bu yönden bakmayı denesek :) 
(732 puan) tarafından
Sormak lazım öyle olanlara laf yok varsa tabi :)
(7,036 puan) tarafından
Var kuzum benim etrafımda birkaç arkadaş kaçarak evlenmişler kadın sürekli dert yaniyor gelinlik giyemedim içinde kaldı diye çok üzülüyorum ona cidden
(732 puan) tarafından
Yok öyleleri yok demiyorum ama düğünde giyemedim sünnette giyiyim diyen çok azdır
(7,036 puan) tarafından
Ne biliyim canım ya a benim en büyük hayalerimden biri ogularim sünnet düğünü gormek inşallah gerçek olur
(732 puan) tarafından
İnşAllah Allah gönlünüze göre versin

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 1,553 göst.
6 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 117 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 168 göst.
1 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Merikoo (817 puan) tarafından soruldu