+1 oy
1,568 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
yeniden kategorilendirildi
4 aylık hamile kardeşim ikili taramasında risk görmüş Dr sevk etmiş ultrasonda bişi görünmüyor pek ama tahlilin sıkıntılı demiş dovn sendromu fln ağlamaktan anlatamıyor ama cok kötüyüm :(( dna testi yaptırmanız lazım demiş dna testi ne alaka ki amino sentez olmuyomu bu durumda yanılırmı ikili tarama dua edin lütfen ilk çocuğu hersey Allahtan ama cok zormuş 

45 Cevaplar

0 oy
(1,569 puan) tarafından
Bana da riskli dediler sıvı alalım dediler .yani down olduğunu öğrensem bile sonuö değişmeyeceği için yaptırmadım. Çok şükür sağlıklı doğdu .ne gelirse Allah'tan canım 
tarafından
Evet canım Rabbim taşıyabilecekleri sınav versin üzücü ama cennet kapısı evinde bir melek nebilim ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Amniyo sentez çok tehlikeli☹️yaptirmayin
tarafından
Dna dan bakışcakmış sanırım
tarafından
Nifty yani
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Ya ben anlamıyorum bu doktorlar bütün hamilelere mi böyle söylüyorlar herkese böyle korkutuyorlar neredeyse duyduğum bütün hamileler bu riskten ağlıyor benim de ilk hamileliğimdi tüp bebek tedavisiyle oldu maalesef bana da 12 haftada o zehiri zıkkımı yaşattılar hamileliğimden hiçbir tat almadım hatta adam gibi fotoğraf bile çekinecek moralim yoktu doğuma kadar ne korkular ne düşünceler sabahlara kadar ağlamalar ama ne oldu sonunda elhamdülillah sağlıklı bir evladım oldu duayı hiç bırakmasın Allah'a inanarak dua etsin duasının geri çevirilmeyeceğine inanarak dua etsin kesinlikle buna çok fazla dikkat etsin o hamile haliyle Allah'tan o yanık ciğeriyle istediği için Allah onu geri çevirmeyecek bu günlerini sakın boş çevirmesin sakın duasız geçirmesin kendisi gibi korkan annelere de çok dua etsin oğlum şu an 7 aylık ve elhamdülillah sağlıklı bir evladım var böyle sonunda başına olsun
tarafından
Allah razı olsun canım benim inşallah eder tabiki cok ağlıyordu 3lü yaptırmamış ona ayrı kızdım yarın fakülteye sevk etmiş Dr gitcekler
(1,499 puan) tarafından
Hayır bak yapmasın başka test falan eğer çocuğundan vazgecicekse bilmiyorum ama lütfen daha fazla bişey yapmasın bu yaptığı ikilinin bile stresi aylarca geçmiyor ben yapmadım benim detaylı ultrason da bile ense kalınlığı vardı o Dr bile amniyosentez için çok Israr etti ama yapmadım inan o aylar cehennem gibiydi ama daha fazla bişey yapmasın çünkü müdahale edecekleri bir durum değil
0 oy
(3,609 puan) tarafından
Canım önce perinotologa gitsin benim arkadasıma da dediler öyle aglaya aglaya perinotologa gitti masallah sıpa cok sağlıklı 
0 oy
(5,378 puan) tarafından
Amniyosentez yaptırdım ben uzmanı olursa korkmayın bişey olmaz bide o testler yanlış çıkabiliyor 
0 oy
(3,122 puan) tarafından
Bana da 3 ncü test için dediler bağırsağın da parlaklık var dediler şimdi 3 yaşında Allahın izniyle bişey olmaz canım detaylı usg de bişey yoksa korkmasın
0 oy
tarafından
O testler yalnış çıkabiliyor benim kızımada sırtında açıklık var kocaman dedi anne karnında ameliyat edicez dedi sonra ben İstanbul zeynep kamil hastanesine gittim 4 doktor baktı bütün organlarına kadar herşeyine baktılar hiç bir sorunu yok bebeğin dedi sağlıklı doğdu çok şükür zeynep kamil hastanesine git mutlaka 
0 oy
tarafından
Sakin olsun kardeşin. Benim de yüksek riskli çıktı 250:1 , zehir ettiler hamileligimi illa sıvı alicaz dediler. Down olsa da aldrmicam zaten istemiyorum dedim. Fetal DNA testi de yaptırmadım . Çok şükür sağlıklı doğdu. Ha olamayadabilirdi. Eğer aldiracksa testi yaptırsın kandan bakılıyor fetal DNA, aldırmayı dusunmuyorsa yaptirmasin çünkü tedavisi yok. 

Ayrıca bu testlerin güvenilirliği düşük genelde riskli çıkıyor ama çok şükür bebekler sağlıklı doğuyor. Rabbim korktuguyla sinamasin ins hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin.
tarafından
Aminn canım benim negüzel yazmışın aldırmaz sanmıyorum ama cok kötü durumu ilk gebeliği ve o hazır değildi eşi cok istiyordu şükür risksiz gecşyordu nebşln normal ultrasonda iyi cıkıyo muş parmaklarına kadar ama ikili kötü cıkmış
0 oy
(3 puan) tarafından
Fetal DNA yaptırın. Biraz pahalı ama bu kadar üzülüyorsanız değer. İkili taramada çok var bu durumu yaşayıp sağlıklı bebek doğuran. Bende fetal DNA (Nifty ) testi yaptırdım hiç ikili tarama falan yaptırmadım kötü bir şey çıkarsa bu durumu yaşamayayım iyi kötü ne varsa tek seferde öğreneyim diye. Anneden kan alınıyor 10-15 güne sonuç çıkıyor.
0 oy
(785 puan) tarafından
Banada öyle dediler karnından sıvı alalım dediler ama riskli olduğu için hemde ne olursa olsun yinede doguracagim için aldırmadım sıvıyı şimdi ise 3 yaşında çok zeki bir prensesim var  gayet sağlıklı önemli olan detaylı ultrason onu beklesin birde fetal DNA testi yaptırabilir içinin rahat etmesi için o riskli bir işlem değildir sadece anneden kan alınıp yapılıyor ama ücretli bir işlem maddi durumu uygunsa o işlemi yaptırsın 
0 oy
(5,062 puan) tarafından
Cnm yanılma payı yüzde 80olabilyr bnm kuzenimmlin iki gebeligndede aynı şeyi dediler kız iki gebelikte zehir zıkkım oldu ona çocukları dunyay geldi maşallah kiyamazsin bakmaya . Rabb'im uardimcisk olsun 
0 oy
(2,405 puan) tarafından
Kurban olduğum RABBİM'den ne gelirse baş göz üstüne ilk hamileliğimde doktorum bebeğinde her hangi bir sorun çıkarsa aldıracak mısın dedi ne haddime hayır dedim o zaman o testleri yapıp geri kalan zamanı kendine zehir etme demişti ben neredeyse bir buçuk yıldır bu platformdayim toplasan on parmağı geçmez bu testlerin sorunsuz çıkanı hiç canını sıkmasın üzülüp ağlamasın içini ferah tutsun bol bol dua etsin Kurban olduğum RABBİM'e DNA testini ilk kez duydum bende 
tarafından
Cok saol canım benim ahh bu  doktorlar ömrünü yer insanın
0 oy
(205 puan) tarafından
Benimde yegenime down sendromu denmisti sukur bisey olmadi suan 14 yasinda.. doktorlara da kizmamak lazim herseyi soylemeleri gerek ufak bi ihtkmalde olsa..Allah korusun sonrasinda olursa neden soylemediniz diyecegiz.. iciniz rahat etsin diye fetal Dna yi onermislerdir..dogruluk payi 99 un uzerinde
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Bir şey varsa aldıracak mi? Yani birçok doktor bu testler sadece tahmini sonuç verir tanı testi değildir diyor. Takmasin kafasına bir şey olmaz Allah in izniyle
0 oy
(242 puan) tarafından
Amniyosentez yapılıyor kız kardeşim dede risk çıkmıştı 

Karsimiz amniyosentez yaptırdı çok şükür saglikliydi hatta doğdu masallahhh

Dilerim sizinde öyle olur hayırlısı olsun
0 oy
(3,060 puan) tarafından
Nifty testi yapılıyor kan alınıyor kardenisinizden 1 hafta 10 güne sonuc çıkıyor, amniyosentez de bebegin oldugu keseden sivi alınıyor düşük riski var.ikiz bebege hamiyleydim birini 8 haftalikken kaybettik kalbi durdu almadilar bebegi birsey olmaz dediler ama  tarama testlerinde sonuc hatali cikar karnimdaki olu bebekden diye dr tavsiye etmisti 16 hafta Nifty test  ben 2020 de  3600 tl yaptirdim biraz pahalı ama.%99 doğruluk payı ile sonuç paylasiyolarlar.
0 oy
(966 puan) tarafından
Canm aynisini banada dediler iste aldirin felan dediler aldirmak istemeyince amniyosentez yapalim dediler istemedim . Allahin verdigi allah bilir dedim kizim dogdu cok sukur sapasaglam 3 yasina az kaldi cok zeki yani demem o ki dua etsin bol bol isyan etmesin 
0 oy
(979 puan) tarafından
Bnm ilk gebelikte öyle dedlier yüksek risk grubunda ckti gbeligi sonlandirn dediler ama Rabbime sonsuz şükürler olsun ki biseyi yok 
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Bu testler hep yanılıyor zaten boş yere üzülmeyin perinatoloji uzmanına gitsin görünsün bi özelde
0 oy
(8,526 puan) tarafından
Şu testleri yaptırmayın arkadaşlar.Psıkolojjınız bozulur 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 81 göst.
3 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Fatmasell (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 54 göst.
9 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Ozlem52 (105 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 669 göst.