0 oy
318 göst.
Aile kategorisinde (2,494 puan) tarafından
Daha önce hiç yapmazdı 23 aylık henüz konusmiyor 10 kelimesi var 

Geçen aylarda bir ara dönen şeye ilgisi vardı bıraktı 

Bardağı da bugün dizdi acaba otizm belirtisi mi ama şimdi hemen bıraktı balona yoneldi

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bazen oluyo bende onumdeki seyleri siraya diziyorum okadar takilmayin dönem donem ilgi alanlari oyun sekilleri degisiyo 
(2,494 puan) tarafından
Öyle zor ki burda post görsem hemen acaba bizde de olur mu
Sürekli düşündüğüm için başıma gelir mi böyle sonu olmayan kuruntularla bogusuyorim psikotrapi aldm oncden daha da kotuydum ağlamaktan helak oluyodum şuan toparlanmış halim
tarafından
Eltime aynilarini soyledim hatta onun icin pdmyerleri arastirdim bugun biyerden fiyat aldim bakalimhayirlisi artik
(2,494 puan) tarafından
Nesavar psikoterapi aldım 5 seans çok daha kotuydum yine ilerleme kaydettim çocuk psikayrisi ,psikiyatri ve psikologum ilaç tedavisi almamda hemfikirlerdi psikologum ilaç tedavisiyle daha büyük ilerleme kaydecegimi söylüyordu. Malesef şehir değişikliği yaptığım için psikotrapi yarım kaldı yeniden baska bir psikologla başlamak yeniden anlatmak yeniden aynı yoldan geçmek şuan bana çok yıpratıcı geliyor o psikologumu coook sevmiştim ama nolursa olsn yeniden bu sürece girmem gerekiyor
tarafından
Anladım canim, ilerleme kaydetmene çok sevindim. Eski psikologun online görüşme yapmıyor mu acaba?
(2,494 puan) tarafından
İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim gmail adresini vermişti kağıda yazılı olarak fakat yolda cüzdanımı kaybettim sosyal medya hesaplari da yoktu öylece iletsim imkanı kalmadı
-Reklam-
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Ya lütfen sacmalamayin bunu 1 defa yapmış sürekli tekrarlasa tamam şüphe edin derim çocuk oynamış ne var bunda
(2,494 puan) tarafından
Markette mesela reyondaki şeylere tek tek dokunarak yanlarından geciyo bu normal mi
(1,971 puan) tarafından
Normal canm :) çocuk bu yapar benmkide yapiyo bazen inan benm kadar pinpirigi yoktur ama ortada hoc bisey yokken kendinize eziyet etmeyin biraz takip edin gecrtkn göze batan bisey olursa o zamn harekete geçin derm
(2,494 puan) tarafından
Anksiyete de var 3 kez doktora götürdüm aynı doktordu ama cocukta bişey yok emzirmeyi bırak ilaç tedavisine başla demişti sürekli gelsen benim için sorun yok ama senin anksiyetene hizmet ederiz dedi bilmiyorm bazen acaba anne yüreği hisseder mi yoksa kuruntu mu çok bocaliyorm
0 oy
tarafından

Ay sıraya dizse suç dizmese suç. :D bu çocuklar ne etsin

(2,494 puan) tarafından
Kesinlikle konuşmaması da ayrı canımı sikiyo bilmiyorm ki nasıl buyutecem çok evham yapıyorm
0 oy
(659 puan) tarafından
Göz teması kuruyomu. Komutlarinizi anliyomu kalabalık.ismine dönüp bakiyomu, yaşıtlarıyla iletişim kurabiliyomu bunlar önemli cnm yoksa tek belirtiyle şüpheye düşmek doğru degil
(2,494 puan) tarafından
Hepsi iyi üç şehir değistik üç şehre de adapte oldu konusmama sorunu var biraz da inatligi var
(659 puan) tarafından
Canm normal konuşmaması daha çok küçük benim kızımda 23 aylık oda daha konuşamiyo bı on kelime anca söylüyordur dünde oyuncaklarini yan yana diziyodu ama hiç otizm diye düşünmedim çünkü olmadığı çok belli.
(2,494 puan) tarafından
Rabbim esirgesin goturdugum doktorda dedi belli bu çocukta yok dedi evhamlisiniz içinizi rahatlatır mi bilmem Ardahan da olduğumuz için emin olmayacağını düşündü sanırım hacettepe mezunuyum 10 yıldır bu meslegi yapıyorum bana güvenebilirsnz dedi
0 oy
tarafından
 burada otizm diyen de olur değil diyen de olur bence en güzel cevabı Doğru cevabı doktorunuzdan alırsınız kesinlikle götürün götürmediyseniz
(2,494 puan) tarafından
3 kez aynı dotkora götürdüm iki kez denver testi yapıldı doktor çocukta bişey yok demişti geçen aylarda senin anksiyeten var demişti
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Gerçekten şaşırdınız artık
(2,494 puan) tarafından
Tmm tesekkrler
0 oy
tarafından
Amcamın oğlu 3 yaşında konuşmuyor doktora götürdüler konuşur dedi kardeşim 4 yaşında konuştu çocuk bu oyuncaklarla yeni oyunlar keşfediyorlar herşey de bu kadar incelemeyin çocukları biliyorum annesiniz endişe duyuyorsunuz ama bu çocuğa da yansır kendinizi biraz törpülemeye bakın
(2,494 puan) tarafından
Haklısınız sonuna kadar iste evham birakmiyor sanırım en ufak şeyde moralim bozuluyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 265 göst.
23 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Masallinam38 (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yamanel (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 415 göst.
1 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 363 göst.