0 oy
1,266 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Kızlar çok canım sıkkın bana bi akıl verin lütfen. Yeni işe başladım eşim götürüp getiriyordu. İş arkadaşlarım iyi konuşuyoruz her telden sohbet ediyoruz kiminin durumu çok iyi genç yaşında ev bark sahibi benden küçükler var kimisi orta halli. Bende orta halli sayılanlardanım. Eşim üniversite okuduğu halde KPSS’ye girmiyor kendi mesleğini icra etmiyor okumamış insanların yaptığı işlerle uğraşıyor ben bunu ona yakıştıramıyorum ama ne zaman ağzımı açsam kavga kıyamet koptu ben yeni evlendiğimizde anne evine küs gittim aylarca dönmedim beni bi şekilde ikna etti döndüm. Bana vakit ayırdığı yok daha bir kere bi yere çıkıp gezmedik farklı bi şehire gidemedik mesela tatile falan. Akşam eve geliyor saatlerce telefonda konuşuyor iki kelam edemiyorum ya mesajlaşıyor ya telefonda konuşuyor iş amaçlı. Neyse konuya gelecek olursam maddi açıdan çok sıkıntıda arabayı sattı eski püskü bi araba aldı araba dökülüyor. Beni işe götürüp getirirken haliyle utanıyorum tam iş yerinin önünde indirme dedim inadına indirdi. İnsanlar görünce çekiniyorum. Dün kendim gideceğim bundan sonra otobüsle dediğim için kavga kıyamet koptu. Benden utanıyorsun diyor ekmeksiz nankör diyor . Bende hakaret ettim tutamadım kendimi. Yaptığın işleri tasvip etmiyorum diyorum helal para kazandığın muamma diyorum sen kendine bak g*tun başın açık geziyorsun, süslenip işe gidiyorsun, millete kendini beğendirmeye çalışıyorsun diyor. Böyle konuşunca bende açtım ağzımı tutamadım. Açık bi insanım ama inanın sadece kafam açık bunun baskılarından olmadığım bi kişiye büründüm laf söz edecek diye olabildiğince kapalı giyiniyorum. Beni çok bunalttı bu aralar. Aylardır iyiydik ama dün birbirimize girdik evde herşeyi kırdı döktü çok korktum ağladım. Haklı mıyım haksız mıyım ne yapmalıyım bilmiyorum eve gelince yine kavga kopacak diye ödüm kopuyor nasıl davranayım yardım edin. Genel olarak böyle bi insan değildir tanıyan herkes sever ama bu aralar çok soğuttu kendinden.

38 Cevaplar

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Biraz iş arkadaşlarını kıskanmışsın sanırım erken yaşta ev bark sahibi demişsin birde sen işe başladın diye sanırım tavırlandın ayakların üzerinde durabiliyorsun diye artık ayrıca hangi okuyan kendi işini yapıyor ki şimdi para nerde iş o oluyor arabadan utanmak çok yanlış brni getirme iş önüne dersen yanlış anlamasıda çok mümkün birşey diyemiyorum size hakkınızda hayırlısı olsun 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşinizi seviyor musunuz? Yaptığı iş kazandığı para neden bu kadar mesele ki sizin için? Eşiniz işinden memnundur belki, ben de üniversite mezunuyum ama lise mezunlarının da yapabileceği bir işi yapıyorum cok büyük paralar da geçmiyor elime ama işimi çok seviyorum çalışırken çok mutluyum. Eşim de büyük paralar kazanan bir işte çalışmıyor, şehir şehir gezemiyoruz ama umrumda değil açıkçası. Eşimle birlikte olmak, mutlu olmak, huzurlu bir evimizin olması benim için daha önemli. 

Bazı şeyleri yaşamak isteyebilirsiniz, yaşamamak istediğinizi elde edememek sizde hayal kırıklığı yaratabilir bu normal, ama eşinizin size bı saygısızlığı yoksa böyle şeylere takılıp boş yere gururunu kırmayın bence. Gurur kırıldıkca tavrı da söyledikleri de sizin canınızı yakmak için daha da sertleşecek cunku
0 oy
(446 puan) tarafından
Keske herkes kendi meslegini icra edebilse kim istemez ki. Ben 2 gluni bitirdim. Cagri merkezinde çalıştım isimle hic alakasi yoktu. Esim 2uni biirsi bankaciydi birakti muhasebeci alakasiz. Ya i o cagri merkezinde ne ögretmenler ne diş hekimleri ne muhendisler var bi bak istersen bunlar benim gördüklerim. Ha bazen bende keske esim iyi bi yerde calissa diyorum. Ama olmayinca olmuyor. Araba kötü olsa ne var ben bekarken arabamiz yoktu babamin keske eski model olsa en azindan evdekilerden biri hasta olunca hastaneye götürürüm acil durumlat icin diyordum. Ya i senin eski dedigini baskasi arayabiliyor
0 oy
tarafından
Haksizsin.

Bu bakis acisiyla da asla huzur bulamazsin.
0 oy
(1,405 puan) tarafından
kocanı sorgulama kendini sorgula bence.  kocam 2 üniversite mezunu ama nakliyatla uğraşıyor ticaret yapıyor bahçe aldı mesela ciftcilikte yapıyor. bigun olsun demedim git kpss girr 
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Okumamış insanların yaptığı işleri bu kadar küçük kendini de bu kadar büyük görme. Özenti bir hayat yaşıyorsun senin için üzüldüm lüks düşkünlüğü huzur getirmiyormuş baksana acaba eşine destek mi olsan biraz küçük görmek yerine 
0 oy
(665 puan) tarafından
Bizim araba her binecegimizde bozulur komşular izler ama gram utanmam yapacak bişey yok bizimde durumumuz bu asla eşime yansitmam sadece ben arabaya binmeden inip halletmedigi için kızarım sen eş değilsin o adama yazık ne kadar kırılmıştır 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Önce başkalarına özenmekden ve eşinin işinden arabasından utanmakdan  vazgeç  gerisi çorap söküğü gibi gelir 
0 oy
(147 puan) tarafından
Bence çok yanlış yapıp yanlış düşünüyorsun benimde esim 2 üniversite bitirdi ama kpss girmiyor hevesim kaçtı artık olmaz diyo bizimde yeni evliyken kırık dökük bi arabamız vardi yeminle bazen yolun ortasında duruyodu calismiyodu ama ben yinede utanmiyodm esim o benim ben ne duruma geldiysen oda o duruma geldi sonrasinda çok iyi araba sahibi olduk sığır araba aldık evimiz yoktu ev sahibi olduk bizimde durumumuz çok iyi deil hala borçları var ama her halükarda birbirimize destek oluyoruz yani evlilik bu iyi gün kötü gün bence  suç sende esini yetersiz gostermissin ona 
0 oy
(1,156 puan) tarafından
Benim eşim bana hep derki senin gözün yükseklerde. Aslında ben sadece hayal kurarım çalışalım şunu alalım en güzeli olsun diye. ama hiç birzaman eşimden eşimin işinden arabamdan utanmadım sadece iyisi olsun istedim herkesin istediği gibi . Ama senin bakış açın çok farklı utanmak nedir eşim bu yazını görse benim alnımdan öper inanki. Haksız olan sensin eşin haklı . Bir insanı maddi durumundan yargılayamazsın. Durumu yoksa ne diye evlendin. Egerki eşin çalışmazsa evine bakmazsa ozaman derdimki haklısın. Ama adam elinden geleni yapmış. Senin beğendiğin arabayla seni ise bırakıyor daha ne istiyorsun. Ayıp çok ayıp .
0 oy
tarafından
Canım lütfen baskalarjn hayatına bakarak kendisini kıyaslama emin ol ki senin yerine olmak isteyen belki milyonlarca insan vardır 
0 oy
(1,091 puan) tarafından
Para kazanmanın zorluğunu sizde bilirsiniz . Ki kaldı ki çalışıyorsunuz.  Ne işle meşgulsunuzz bilmiyorum ama para kazanmak helal para kazanmak kişinin içinden gelen işi yapması kadar normal bişey yok. 

Mezun olup kendi meslegini yapmayan sevmeyen veya iş bulamayanla dolu Türkiye. Birileri okudu kendi meslegini yaptı diye yapmayanlari kınamayiz ki.. 

Dökük bir arabay binmek çevrenize karşı laf vermeme cabaniz her ne kadar etik hir davranış olmasa da anlayabiliyorum. Ama madem çalışıyorsunuz biriktirin paranızı arabanızı satın daha yenisini alin. Yas ilerledikce utandigimiz cekindigimiz şeyler aslında ne kadar saçma olduğunu anlayacaksınız .

Misal arkadaşlarınızın birinin öyle kötü bir arabayla eşinin onu bıraktığını görseniz sizin tepkiniz ne olurdu ? Yadirgiyor iseniz size de herkesin yadirgadigini düşünürsünüz. Yadirgamiyorsaniz size de kimsenin kötü elestiri yapmadığını düşünürsünüz. İyi bakan iyiyi kötü bakan kötüyü görür.

Eşinizin sizinle vakit geçirmesini soylemissiniz. Bunu onunla konuşun. Evin içinde aktiviteler yaaprak sonra dışarıya yönelebilirsiniz.

Tavsiyem hayata farklı gözle bakmanız. Ozentilik ve takıntılıkla ne evlilik ne de hayat devam eder
0 oy
tarafından
Kadın hep linçlenmiş ama yaşamadan yargılamak kolay tabi. Hanginiz eşiniz parasız kalsa bu kadar anlayışlı olursunuz? Ayrıca okumamış diye küçümsemiyor, okumuş ama KPSS’ye çalışmıyor diye sitem ediyor. Mesleğini yapmayacaksa neden okumuş o bölümü? Hangi okuyan kendi mesleğini yapıyor demişsiniz; oturup çalışıp atanan yapıyor mesela. Yapmıyorsa da kendi eksikliği kusura bakmasın. Denklik diye bir şey var, bayan kendisi meslek sahibiyse elbette eşinin de öyle olmasını ister. Evlenirken eşi vaatte bulunduysa çalışıp atanacağım diye yapsın o zaman. Bulunmadıysa bir şey diyemem. Post sahibi sana gelince arabadan utanman gerçekten saçma olmuş. Adam düşünüp seni işine bırakmış. Denedin mi bilmiyorum ama üslubuyla bir daha konuş eşinle. 
(63 puan) tarafından
Anlayışınız için teşekkür ederim. İçimden sadece sizin yorumunuza cevap vermek geldi. Yaşamayan malesef bilmiyor dediğiniz gibi. Ben okumamış insanları yadırgamıyorum . Asla küçümsemiyorum ama madem dirsek çürütmüş isterdim ki eşim mesleğini icra ediyor diyebileyim. Bunun için hiç bir çabası yok. Ona yürü be kim tutar seni diyenleri takıyor ama bırak bu işi bundan kazancın olmaz boşa kendini oyalıyorsun diyenleri asla takmıyor. Hadi ben ona da sustum sessiz kaldım. Bunu çevremle paylaşmak istemiyorum en azından onlar bilsin istemiyorum çünkü yadırganmaktan çekiniyorum. Buna saygı duymak çok mu zor? Asla anlamıyor beni eşim.
tarafından
Hangi bölüm mezunu eşiniz ?
(63 puan) tarafından
Özelden yazıyorum
0 oy
(140 puan) tarafından
Kpss ye girip atanmayı çok kolay mı sanıyorsunuz eşim 5 yıldır üniversiteden mezun ben ise bu yıl mezun oldum ikimizde atanamamış iki öğretmeniz eşim şu an o okumamış dediğiniz  insanların yaptığı işi yapıyor ve ben eşimle gurur duyuyorum asla utanmam Allah eşinize yardım etsin 
0 oy
(15,325 puan) tarafından
İfadelerinden tam olarak aile gibi hissedemediginizi anladım. Bı kere onun parası benim param olayi var sanırım. Bu olduğu sürece evliliğiniz iyi olamaz. 

2. Olarak da bı sure çocuk düşünmeyin derim. İkiniz de birbirinizi iyi tanıyın. 

Diğer konularla alakalı yorumları arkadaşlar yapmış zaten
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Her ayna güzel gösterebilir ama doğruyu göstermez tıpkı sizin düşünceleriniz gibi bir manzaraya nasıl baktığın önemli arkadaşım hanım kardeşim rekabet hırs para araba bunlar sizin için çok önemli ki eşinizden utanıyormuşsunuz , yeni gelindim bir spor ayakkabı aldım tam 3 yıl giydim çünkü eşim alamıyordu sabretmek imtihanları güzelleştirir bırakın onun budu var benim eski falan söylemleri yazık bunlar geçici yahu geçici evlilikler bile rekabet olmuş ne beklersin huzur mu rekabetin olmasaydı huzurun bozulmazdı oturun aklı selim düşünün yahu yazık evlilikler ne hale gelmiş Allah ıslah etsin ya 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Haksızsın tabiki niye eşini hor görüyosun arabasından utanıyorsun ki valla bizimde eski şahin bir arabamız var eşimde bende kullanıyorum hicte utanmıyorum gorenler hayran kaliyo nasil kullanıyosun  sen bunu kullaniyisan kamyonda kullanırsın diye laf çarpıyorlar aklı sıra bende kullanırım neyim eksik diyorum şaka biryana cevremde evi bizimkinden lluks arabası olanlar var allah var benimde olsa niye yok demiyorum umrumda gene olmaz okumamış insanların yaptığı iş diye sadece kocanı değil evine ekmek goturucem diye akşama kadar kendini paralayan eli öpülesi insanlarıda hor görüyosun yaptığın yanlis
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Basliktaki soruna gelince bu evlilik seninle hic biryere gitmez arkadaşım yol yakınken boşan en azından adamın hayatini kurtar senle ömür geçmez yazık o adama isterse benim kocam tuvalet yıkasın akşama kadar evine helal lokma getirsin evlatlarını kimseye muhtaç etmesin de  bırak utanmayı gururla söylerim işini bosuna dememisler karı dediğin adamı vezirde eder rezilce seninki o hesap

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 110 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Gadjs (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 796 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (235 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 368 göst.