0 oy
1,265 göst.
Aile kategorisinde (63 puan) tarafından
Kızlar çok canım sıkkın bana bi akıl verin lütfen. Yeni işe başladım eşim götürüp getiriyordu. İş arkadaşlarım iyi konuşuyoruz her telden sohbet ediyoruz kiminin durumu çok iyi genç yaşında ev bark sahibi benden küçükler var kimisi orta halli. Bende orta halli sayılanlardanım. Eşim üniversite okuduğu halde KPSS’ye girmiyor kendi mesleğini icra etmiyor okumamış insanların yaptığı işlerle uğraşıyor ben bunu ona yakıştıramıyorum ama ne zaman ağzımı açsam kavga kıyamet koptu ben yeni evlendiğimizde anne evine küs gittim aylarca dönmedim beni bi şekilde ikna etti döndüm. Bana vakit ayırdığı yok daha bir kere bi yere çıkıp gezmedik farklı bi şehire gidemedik mesela tatile falan. Akşam eve geliyor saatlerce telefonda konuşuyor iki kelam edemiyorum ya mesajlaşıyor ya telefonda konuşuyor iş amaçlı. Neyse konuya gelecek olursam maddi açıdan çok sıkıntıda arabayı sattı eski püskü bi araba aldı araba dökülüyor. Beni işe götürüp getirirken haliyle utanıyorum tam iş yerinin önünde indirme dedim inadına indirdi. İnsanlar görünce çekiniyorum. Dün kendim gideceğim bundan sonra otobüsle dediğim için kavga kıyamet koptu. Benden utanıyorsun diyor ekmeksiz nankör diyor . Bende hakaret ettim tutamadım kendimi. Yaptığın işleri tasvip etmiyorum diyorum helal para kazandığın muamma diyorum sen kendine bak g*tun başın açık geziyorsun, süslenip işe gidiyorsun, millete kendini beğendirmeye çalışıyorsun diyor. Böyle konuşunca bende açtım ağzımı tutamadım. Açık bi insanım ama inanın sadece kafam açık bunun baskılarından olmadığım bi kişiye büründüm laf söz edecek diye olabildiğince kapalı giyiniyorum. Beni çok bunalttı bu aralar. Aylardır iyiydik ama dün birbirimize girdik evde herşeyi kırdı döktü çok korktum ağladım. Haklı mıyım haksız mıyım ne yapmalıyım bilmiyorum eve gelince yine kavga kopacak diye ödüm kopuyor nasıl davranayım yardım edin. Genel olarak böyle bi insan değildir tanıyan herkes sever ama bu aralar çok soğuttu kendinden.

38 Cevaplar

+25 oy
tarafından

Okumamış insanlar..

Arabadan utanmak...
Çok tuhafsın.
Ve senin sorunun başkalarına özenmek elindeki ile yetinememek....
Kadın kocası parasız kalınca kendini gösterir diye boşuna dememişler 
Allah eşinin yardımcısı olsun başka diyecek bir şeyim yok...
tarafından
Ben yalnızca eğitim demedim ama eğitim de çok önemli kesinlikle.
(1,156 puan) tarafından
Eğitim önemli evet ama kardeşim markete çalışıyor lise mezunu ve müdür . Ama kardeşimin üniversite okumuş insanlarla çalışıyor, onlara işi o gösteriyor ve onlardan daha çok maaş alıyor. iş olarak onlardan daha yüksekte olmasına rağmen sizce bu bir denklik mi ? Hayat bu kimin ne olacağı bilinmez bir gün bakmışsın milyonersin ertesi gün beş kuruş paran kalmaz ortada kalırsın ve iyiyken herkes yanında zaten önemli olan kötü günde yanında olması. Maddiyat önemli ama o adam evine ekmek getiriyorsa elinden geleni yapıyorsa boş beleş hayatta durmuyorsa o adam,  adam gibi adamdır .
tarafından
Bir prenses annesi Allah razı olsun çok güzel söylemişsin.❤️
(1,156 puan) tarafından
Hafızseymanur sen daha güzel söylemişsin canım. Sana yüzlerce artım olsa verirdim.
tarafından
Sağol canım. Söyledim ama inşallah kimse avukatlığını yapmaz da Arkadaş düşünüp eşinin kıymetini bilir ❤️
-Reklam-
+10 oy
(9,626 puan) tarafından
Zihniyetin cok cok cok geride yani şu zamanda hangi okuyan kendi mesleğini icra edebiliyo 2 tane ekmek alabilmek için bi tarafını yırtıp çabalayan çalışan okumuşlari gördüm ben,mesele okuyup okumamak değil alnının teriyle çalışıp o eve ekmek getiriyosa bitti,ayrıca utanmakta ne demek hiç arabası olmayanlar ne yapsın,biraz nankör olmayın ya,sana vakit ayıramamasına bise diyemem ama diğer düşüncelerin cok saçma 
(15,823 puan) tarafından
+++Sana Semacimmm❤️Benim eşim okuyamamiss yeminle mis gibi işi mesleği var  okusa belki bu seviyeye gelemezdiii
(6,225 puan) tarafından
Ay çok haklısın
(504 puan) tarafından
İkinizde saçmalıydınız ben böyle yazılanları okuyunca şok oluyorum okuyan bir insan bu kadar saygısız ve terbiyesi olabilir mi diyorum ben üniversite mezunuyum eşim lise terk ama bana o kadar saygı duyar ki bir gün hakaret söylemi duymadım 4 senedir bende ona karşı aynıyım okumakla ne alakası var ki insan olmalı herşeyden önce
(687 puan) tarafından
Pasatan asagı binmeyen babanın kızıyken evlilikte iflas edince mecburi işe girip Şahin’den beter çürük bir arabayla çalıştığım lüks restorana gittim eşim yanımda sağlıklı mutlu duruyordu bu bana yeterdi niye utanim ki ondan
(504 puan) tarafından
Dünya hali varlıkta yoklukta imtihan insanların onurunu kırmamak gerekiyor
+2 oy
(6,225 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bence o adamın hala senle evli olmasına dua et 

Okumamış insan ne demek sen okumuşsun da ne olmuş 

Arabadan utanmak ne demek başkaları için mi yaşıyorsun da rencide oluyorsun 

İyi demiş sen kocanla tartış ondan utan ama millete süslen git adam iyiki seni tutuyor yanında 
(2,014 puan) tarafından
Millete süslen ne demek ya ay kadın kadının düşmanı burda yemin ederim
(6,225 puan) tarafından
Yoo düşmanı değilim doğru söylemiş çok gördüm evde paspal paspal dolaşıp dışarı çıkınca süslenen parfümler sıkanı
Ayrıca kocasının arabasından utanan insan kusura bakma da demekki dışarısı için yaşıyor ve onlar içinde iyice kendine özen gösteriyor  kendisi zaten açıklamış
tarafından
Rabbimiz bize eşinizden başkasına suslenmeyin namahreminizi eşinizden başkasına açmayın dar zamanda eşinizin yanında olun buyurmuş .
Eşinden memnun olma işinden memnun olma arabasından memnun olma buyurmamis ki . Adama öyle derse adam da onu der yani .adamın gururunu yerle bir etsin sonra dediği lafa kızsın .olacak iş mi .
Benim eşim esnaf kocaman marketi var ama altındaki araba el arabasından farkı yok hastahaneye de gezmeye de dışarıda onunla çıkarız hiçbir zaman utanmadın utanmamda yanimd aday gibi eşim var çok şükür iyi kötü bizi biryerlere kadar götüren arabamız var Allah eşimden razı olsun
(6,225 puan) tarafından
Dertlibirisi çok doğru dedin kuzum başkasını gibi yaşarsan ortada kalırsın valla
tarafından
Başkası bana özendim ben niye ozeneyim ki .fazla hırs fazla özenti insanın hayatını yerle bir eder her halime hamd etmek lazım
0 oy
(952 puan) tarafından
Canım sende de sorun var. Ilk olarak utanman ve bunu eşine söylemen gerçekten çok onur kırıcı bir erkek için. Oda buna karşılık seni aşağılamak isterken dozu kaçırmış baya. Yani ne desem bilemedim senin yaptığında çok yanlış bence. Ayrıca evlilikte tatil vs. Neden bu kadar önemli sizin için. Biz hiç gitmedik gitmesekte olur kavga edeceğime. Durumumuz iyi değil diye kendin diyorsun. Belki mesleğini sevmiyor. Birde paran helal değil demişsin. Adamı ateşlemişsin ona tutamamış dilini yani sende az değilsin canım yaptıkların ayıp. Kocanın yaptigı daha da ayıp ama senin zihniyetin hepsinden daha kötü üzgünüm eşin adına senin adına.
(63 puan) tarafından
Canım özelden mesaj atabilir miyim sana?
(952 puan) tarafından
Atın tabi buyrun
(63 puan) tarafından
Gönderdim bakabilirsiniz ordan cevap yazarsanız iyi olur.
0 oy
tarafından
Çok tuhafsın. Arabadan utanmak,  eşinin okumamışlar gibi iş yapması falan. Zihniyetin baya geri kalmış sanırım. 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
İki tarafta da hata var. Eşinin ne iş yaptığını anlamadım ama sen aşırı makam mevkiye statüye önem veriyosun anlaşılan. Eşten utanmak çok ağır kim kime bu tarz konuşursa hatalıdır zaten ve kavga çıkar yani. Oda kırıldığı için muhtemelen sna ağır konuştu. Araba eski diye uzakta indir demek çok ayıp ya bilmiyorum yani ben seni hatalı buldum şuan okudukları dan.. 
(1,263 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Bı adama o lafı dersen duyacaklarında onlar olur kimse kusura bakmasın arabadan utanmak nedir yaaa........
0 oy
(6,367 puan) tarafından
Şimdi bişey derdim de neyse günahına girerim falan. 
0 oy
(1,506 puan) tarafından
Benim eşim de üni mezunu mesleğini yapmıyor fabrika işcisi asla utanmiyorum sana söylediği kelime evet biraz ağır ama senin yaptıkların daha ağır kusura bakma 
0 oy
tarafından
Okumuş cahilsin vallahi bak sana çok şey yazardım ben ama benim yerime kızlar yazmış yahu arabadan utanmak nedir yahu eşim okumuş ama okumamais insanların işini yapıyor demek nedir adam sana tokatı da basmamis sen işyerindeki insanlardan eşin için nasıl utanirsin yaaaa ... Evlilik bu iyi gün kötü gün vardır adam seni elleriyle ise birakiyir sen otobüsu tercih ediyorsun yazık vallahi .....
(63 puan) tarafından
Dün yine geç geldi canım. Bende suratına bile bakmadım. Sabahta erkenden çıkmış şehir dışına gitti heralde bugün. Bi pazar kahvaltısı bile yapamıyorsun işte beraber.
tarafından
Siz kaç yıllık evlisiniz canım ...
Slsenin eşin hayat ortağın oncelikle bunu bilmeniz gerekiyor eşler arası gurur olmaz .. geç geldiyse konuşacaksın sen onun yüzüne bakma o seni yüzüne bakmasin nereye kadsr gidecek bu ... Kadın kısmı erkeği boş bırakmamalı onların işine geliyor bu durum .... Aksini yapacaksın kavgani edeceksin tartismani yapacaksın ama hicbirsey olmaması gibi hayatına devam edeceksin..
Şöyle düşün: sen bekarken koca evi diye bı yer yok tü illaki anne babanla tartisman oldu bı evden çekip gideceğim ,gideceğim başka bı evim var gibi düşüncelerin var mıydı .yokkkk. çünkü orası senin evindi anne babanla tartissanda biseyler olumsuz gitsede o sofraya oturdum o evde uyudun çünkü orası senin evindi ...  Şimdi evlendin ve şuan senin evin orası kavga da etsen tartissanda orası senin evin bunu kavra önce.... Eşin geç geldiyse oturup konussaydin biz evliyiz biz karikocayiz bu şekilde olmaz iyi günde kötü günde söz verdik birbirimize.. en ufak şeylerle seni bırakıp gideceğimi sanma , anne baba kardeş arkadaş hepsi bir yere kadar ömür boyu seninle olacak kişi benim ,beni görmezden gelme bana bunu yapma de konuş onunla .. eşinin senin için arabadan evden arkadaşlardan daha değerli olduğunu belirt .. benim eşim kaç yıl boyunca bana kötü ve mesafeli davranmasınıj tek sebebi ;benim onu sevmediğini ,ailemi ondan önce saydığımi dusuncesiymis . Erkekler herşeyi açık açık konuşmazlar bellimi senin eşin de sana karşı farklı düşünceler içinde beni istemiyor beniyanina yakistirmiyor gibisinden .. aileye gelince..benim kayinbabam bana ne dedi biliyor musun?
Benim oğlum sana ne yaparsa yapsın ben hep oğlumu haklı göreceğim çünkü o benim evladım demişti ..vebende şimdi onun bunu inadına eşimle aramın bozulmasına izin vermiyorum sende izin verme ..kaynanan ve kayınbaban asla sana demezler sen haklısın bununkafandan at sen eşine odaklan
(63 puan) tarafından
Canım bende seninle aynı düşüncedeyim. 2 senedir de hep bunu yaptım. Geçen sene bana o kadar eziyet etti ki. Tamam bende az değilim çenemi tutamam falan ama tutmaya çalıştığım zamanlar oldu. En ufak bişeyde evden küs gider annesigilde yatıp kalkardı. Ben arardım telefonlarımı açmazdı. Adamı eve zorla getirtirdim. Karşıma alıp konuşurdum bu sefer havalara girerdi. Ben konuşmaya orta yol bulmaya çalıştıkça geri tepti kendini bişey zannetti. Zannetti ki ben onsuz yapamam o yüzden çabalıyorum ben çabaladıkça o ayrılmak istediğini söyledi. Evi boşalt eşyalarını al defol git dedi en son. Gittim ben bir iki ay sonra sürünmeye başladı. Ailesiyle falan da arasını açtı. Yalvarıp yakarmaya dön demeye başladı ben aylarca daha süründürdüm. En son döndüm geldim işte o gün bugündür de dikkat ediyordu artık. Kendine çeki düzen vermişti. Şimdi bu kendine çeki düzen vermiş hali. Yemeği yiyip gelip yatıyor eskiden onu da yapmazdı. O zaman gece 11-12 de geliyorsa şimdi 8-9 da geliyor. İnan ki artık umrumda değil. Konuşmayacağım. Kendi konuşacak sonu olumlu veya olumsuz nereye gider bilmiyorum ama Inaniyorum ki ömür boyu çekmekteyse bi sene iki sene ağlarım. Soğutuyor kendinden. Yüzüne bakasım gelmiyor. Dün etrafımda geldi gitti girdi çıktı te akşam yatarken tesadüfen farkettim traş olmuş saatlerce yüzüne bakmamışım meğer. Zaten yatakta da yatmıyor salonda uyuyor. Kendisi bilir. Eskiden sürekli evdeydim sıkılıyordum bunalıyordum bişey olunca hemen aramız düzelsin istiyordum ama şükür şimdi haftanın 6 günü çalışıyorum sabah çıkıp akşam eve geliyorum kafamı meşgul ediyorum işteyken zaten herşeyi unutuyor insan. Napim ki olmayacak bişeyi zorlayamam. O ailesi onun yanında taviz vermez iyi davranırlar o yokken de yüzüme bakmazlar iki yüzlüler. Nefret ediyorum hepsinden. İyi kayınbaba kayınvalide görünce imreniyorum benimkiler niye böyle değil diye. Onlar da beni beğenmezler eltimi beğenmezler kötüye çatmamışlar ah bi çatsaydılar. Gitsin bu da onların ekmeğine yağ sürsün akılsız. Şimdi keyiften dört köşedir oğlum benden kopmuyor yine soluğu yanımda alıyor diye. O görümceler bayram ediyordur. Birbirlerinin hayrını görsünler. Böyle işte daha da çok soğuyorum kinleniyorum. Onlara karşı beni korumuyor hep küçük düşürüyor değersizleştiriyor.
tarafından
Valla sonu iyi gitmez onur boyu anasının yanında yesin yemeğini o zaman ben görürüm onu .. Allah hakkında hayırlısını nasip etsin canım ne diyebilirim.sende çok sogumussin ben ne desem boş yani şimdi üstelik 2 yıllık evlilik daha çok çok yenisiniz daha çok zor zamanlariniz olacak daha çok iyi kötü hununuz olacak zamanla oturacak herşey kims benim kadsr cenebaz bağıran cahiran biri değildi ben bile kediye donduysem :)))
Zaman geçtikçe herkes bosss herşey bosss diyir insan anlıyor ..  ama sen şimdilik çocuk falan düşünme çocuk olursa inan bana  yapamazsın .. herşeyin çocuk oluyor ... Hani vocuk yap olmazsa bosanirsin n olacak diyenler var ya boşa hepsi olmuyor işte öyle
(63 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Bende bilirdim şimdiye çocuğumu kucağıma almayı ama bişeyler baştan bozuk gidince kendimi geri çektim. 2 senedir yok bi 2 sene daha düşünmüyorum çocuk. O zamana kadar zaten bu işin ne olacağı belli olur. Hem çocuğum olsa da herşey istediğim gibi gitmeyecek bu insanların yüzüne ömür boyu bakmak zorunda kalacağım. Çocuk yapmıyorum diye bana cephe aldılar cahilliğe bakar mısın. Eltimi sevmezler çocuğunu da sevmezler görümcenin çocuklarını kucağından düşürmez eltiminkine dönüp bakmaz. Şunlar benim çocuğumun babaannesi halası falan olacak işte bakar mısın. Düşüncesi bile korkunç. Gel de iste çocuk. Tabi eşime bunları anlatamazsın ona göre onlar dört dörtlük. Bişeye canın sıkılsa şöyle böyle yaptılar desen şikayet etsen hemen savunmaya geçer toz kondurmaz. Bi gün adıyla da beni onlara savunmuş mudur acaba… hiç sanmıyorum.
0 oy
tarafından
Koca isuzu kamyonla heryere gidiyorum hiçte utanmiyorum bu arada eşim okumuş çoğu insandan daha iyi para kazanıyor çok şükür sorun sende kendi zihniyetini degisiktir ergen değilsin 
0 oy
(618 puan) tarafından
Bence eşini kendisini eksik hissediyorsun eşin gururuna yediremiyor evlenince adamı işini yapmadığını biliyorsun iki abim üniversitesi mezunu yüksek lisans li ama kendi meslegini yapmıyor biri dükkan açtı biri garson işi yapıyor kendisine ailasine bakiyormu bakıyor tatil konusuna gelince alıp tatile masraf yapacağıma çocuklarım in geleceğine yatırım yaparım arada pikniğe gideriz o bize yeter bence senin sorunun eşini beğenmemen onu küçük görmen bence yanlışın herkes zengin yada durumu iyi olacak değil ki evlilik iki günlük de değil iniş çıkışları var iyi günü kötü günü var eşin Allah korusun trafik kazası geçirse bırakıp gider misin elindekinin kıymeti ni bil bence dünya malı derdine düşme onun bunun ne düşündüğünü kafaya takarsa insan dışarı çıkmaz bence huzurunu bozma cnm
0 oy
(484 puan) tarafından
Eşin hakli.bence benim esim isterse bisikletle bıraksın ya ben utanmam neyden utaniyosun ayrıca adam seni isine kadar birakiyor daha ne yapsin 

Kusura bakma ama evli bi kadın bunun hesabini yapmaz yani ustune bide esine dersen otobüsle gidicem felan diye sana soyler yani istediğini ayıp etmişsin 
0 oy
(1,737 puan) tarafından
Utandigin bi adamla evlisin. Üzgünüm ama dusuncelerini doğru bulmadim. Evlilik bu iyi gunde kotu gunde . Arabasindan utanmak ne demek ya ben bugune kadar esimin olupta en m ucuz arabasinada bindim en pahalisinada utanmak ne demek cok garip dusunceler bunlar hayat musterektir. Ha kazandigi paraya haram karıştıriyorsa kiz tabiki
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Canım başkalarının hayatlarına bakarak niye kendi evliliğini kıyaslıyorsun . Kötü de olsa bineceğiniz bir arabanız var çoğu kişide oda yok .mesleği var herkes memur olacak değil .yani birazda şükretmen gerekiyor .eşinin söylediği laflar hoş olmamış ama sen sanki biraz zorlamışsın gibi
(63 puan) tarafından
Canım özelden mesaj atabilir miyim?
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Sen heralde esini begenmiyosun gozun yukseklerde
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Valla k.bakma ama şu okula giderken kendi ailesinden utanan diziler geldi aklıma.  Resmen kocamdan ve durumunuzdan utaniyorsun. K.bakma ama senin gözün yükseklerde ve yükseklere özeniyorsun. Valla kocam beni kötü bi arabayla degil bisiketle de işe bıraksa sesimi çıkarmam . Yanlis yapiyorsun
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Kpssye girse hemen kazanacak mı sanıyorsun? Kpss hemen kazanilsa milyonlarca üniversite mezunu neden işsiz? Herkes bir şekilde ekmeğinin peşinde evde bile iş yapıyor diyorsun daha ne olsun. Üniversite mezunlarının yaptığı işi yapsa emin ol asgarî ücret alır bu devirde atanmadigi sürece. Atanmak da hayal. Sen de ayıp etmissin araba beğenmemek falan. Çok kırıcı olmuşsun başka yerde bırak diye açık açık söyleyerek. O da sana kırıcı bir şekilde karşılık vermiş. Sağlıklı bir iletisiminiz yok malesef..
0 oy
(264 puan) tarafından
Eşini resmen küçük düşürmüşsün canım ne demek iş yerinin önğnde indirme utanıyorum araban olduguna şükret başt bu devirde. Para lüks gösterş kimseyi adam yapmaz.
0 oy
(129 puan) tarafından
Çok boş kalmışsın canım manevi açıdan o kısım için biraz uğraşırsan düşüncelerinin ne kadar anlamsız olduğunu anlayacaksın 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 106 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Gadjs (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 777 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 194 göst.
23 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zannan (537 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 355 göst.