0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (368 puan) tarafından
Cocugum 1 yasına gırıcek ama hala uzanarak yiyor her cesıt corba muhallebi bu tarz yiyor.  Saglıklı seyler verıyorum elhamdülillah ama tabi püre halinde ve uzanarak gorumcem gecen diyor ki bu ne ya bu cocuk hep bulamaç yiyor cok uzuldum. Ama kızım oturarak yiyemiyor ve zaten iştahsız 

23 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Sen alistirmissin canım oturmaya alıştır zamanla yer benimki ler 6 aylıktı oturarak verirdim hiç uzatarak yedirmedim
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Evet 1 yaşında artık bulamaç yedirmeye bilirsin.

Birde neden yatarak yiyor mama sandalyesi yokmu
0 oy
(952 puan) tarafından
Canım görümcen haklı. Ileride çocuğunda yeme problemi olur. Birde yatarak yedirme artık allah korusun soluk borusuna kaçar. Yediği kadarını yesin benimki 9.aydan sonra bulamaçı emzeyi bıraktı full parçs yiyor
0 oy
(587 puan) tarafından
Canım bebeğin zaten 1 yaşını geçmiş artık senin bence tane vermen lazım çok geç kalmışsın onun için ayrıca kendisine özgüveni olması için mama sandalyesinde oturtup önüne koyman lazım ki kendiside yiyebilsin
0 oy
tarafından
Canım neden hala püre veriyorsun o çocuğun yutagi nasıl gelişecek? Oturt artık ben hiç yatarak yedirmedim .çok tehlikeli yaptığın. Oğlum tam 12 aylık su an kabuklu elma yiyor maasallah. Alıştır ver eline yesin 
(262 puan) tarafından
Ohaa 16 dişimi var bir yaşında
tarafından
Aynen diş sayısına göre ver canım ama ben 7. Ayda eline ekmek felan verdim yanindayken. Eme eme yerdi islak ıslak:)) birinde işte makarna kaçtı boğazına Bi daha hep püre vericem diyordum doktorumuz kızdı aynen blw devam ettik. Ben paça, but, incik falan hasliyorum eline veriyorum birazını yiyor birazını tükürüyor. Kemikleri dişine surtuyor.  Çok korkmamak lazım
tarafından
Evet kiz maasallah de 4 tanesinin ucu var. 4.ayda çıkarmaya başladı. Kızım 9
 Ayda çıkarmaya başlamıştı.  Oğlum hızlı çıktı eşim de 4 aylıkken baslamis
(262 puan) tarafından
Ay Maşallah Maşallah Allah nazardan saklasın. Kızım 11 aylık daha 5 tane var :)
tarafından
Canım kizimin yasinda 4 disi vardı sadece. Bebekten bebeğe değişiyor.  Tek azilari kaldı şimdi. İnci gibi dizdi :D
0 oy
tarafından
Gorumcen cok haklı 1 yasında cocuk bulamac yer mı bır de yatarak yani, hele yatarak ne alaka hıc cozemedım 5 aylıkken ek gıdaya basladım yatarak yıne vermedım 
(368 puan) tarafından
Ama canım otururak yedırdıgım zaman mesela kasıgı agzına koyuyorum ya verdiklerim oldugu gıbı agzından akıyor geri. Ben cok ugrastım olmuyor napcam ben basaramıyorm  cok korkuyorum bende nereye kadar boyle devam edıcek
tarafından
Ama 1 yasında cocuk daha cıgneme yetısını kazanamamıs agzından akmak ne demek 5.5 aylık bebek degıl kı lutfen bır cocuk doktoruna gotur o sana anlatsın oyle bır yol izleyin
(368 puan) tarafından
Hayır oyle degil kasıkla agzına koyduğum yemek mesela corba agzının içine degil de  dısarı akıyor agzının kenarından
tarafından
Bebeğinize yatarak veriyorsunuz ağzından akıp gitmiş cocuk ne çiğnemeyi nede yutmayi ogrenmemis ki. Eline biseyler verin siz yanındayken ne olacak o bebek öyle artık birçok şeyi yiyebilir
tarafından
Arkadaslara katılıyorum hep yatırdıgın ıcın boyle oluyor oturt cocugu batarsa batsın heryer tutmayı agzına tutmayı boyle boyle ogrenecek gorumcene bahane bulma dogruyu dıyor kadın ıyıkı de dıyorda burda sordun dogrusunu ogrendın yaptıgın yanlıs
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Doktorumuz 6 ayından beri dik.otursun mama sandalyesine koy yediklerini sindirmesi için önemli bide püre verme artık alışsın katı gıda reddeder cnm
0 oy
tarafından
Görümcen çok haklı kaç yaşına kadar yatarak yiycem bu çocuk oturt güzelce koy önüne yesin büyük gibi davran çocuğa
0 oy
(830 puan) tarafından
Ayyy çocuk yaşına girecek bebek değil kii senin çoktan karıya alıştırman lazım birde bu alışkanlığıni bıraktır ileride bile çocuk hep yatarak yemek isteyecek 
(368 puan) tarafından
Bana yardım edin o zaman nasıl vercem yemıyor ama olmuyor napdıysam
(830 puan) tarafından
Öğünü biraz geç ver çocuk acikicak nasıl olsa mecbur yiyecek birde kanepede yada uzanabilicegi yer olmasın sandalyede oturt yada mama sandalyesi varsa ona oturt
(368 puan) tarafından
Mama sandalyesi daha doğmadan aldık duruyor oyle sımdı kasık mesela agzına girince agzından dokuluyor yiyecekler akıyor normal mi girmiyor agzına bsıy
(830 puan) tarafından
Kız çocuk yatıyor nasıl gitsin tembellikten dolayı birde katı vermemişsn püre olduğu için yutmaya alışmış sıvı şey geri Akar
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Evet canım bulamaç artık verme bu hatayı bende yaptım 3 aydır bulamaç vermiyorum artık kaşık yemek veriyorum oturtarak yedir artik
(368 puan) tarafından
Nasıl alıstırdınz pekı kasık agzına koyunca yemek oldugu gıbı dokuluyor
(1,009 puan) tarafından
Yemeği önce az ezerek verdim artık ezmeden veriyorum
0 oy
tarafından
1 yaşındaymış artık püre halinde vermeyin bence haklı görümceniz artık katı Pütürlü vermeniz gerekiyor 
0 oy
tarafından
Canim bence yatirmayi kes benden daha tecrubelisindir benim.oglum dha 7 aylik ama 5 aylikken basladim ek gidaya ve hic yatark vermedim oturtuyorum bazen mama sandalyesine oturmak istemedigi zaman yere ortu seriyorum oturtuyorum yediriyorum kaaigi eline almak istedigi zaman veriyorum o kasikla yemege calisiyo yiyemeyince geri atiyo bana sen oyle alistirmissin ama duzelir insallah parca vermeye calis artik onune koy kendi yemege calissin
0 oy
(1,161 puan) tarafından
canim benim kizimda  oyleydi istahsiz  cocuk qaliba  seninkide. benim kizom cok istahsizdir. bende  1 yasindan uzanarak yedordim. ben agzina koyardim o tupurirdu. disari. diri yemek hic yemezdi. benim yemek yedirmem 1 saat bulurdu. aglaya  aglaya verirdim ben istah  acmak icin ilac bile  bana verdi doktor  hiyu bu dedo. ac kalmasin diye  oyle veroyordum.. zamanla  kendisioturarak yedi.. mesela. diri yemekleri yedi. 2 yasinda  simdi yiyor. doru cok yemese  bilen yiyor  hayla istahsiz  birncocugum var. 
0 oy
tarafından
Geri yatırarak yemek yedirmeyin. Mama sandalyesine oturtun, kemerini takın. Köfte, ekmek vb. yiyecekleri minik minik parçalayarak önüne koyun, eline alıp ağzına götürmeye çalışsın. 

Yemek verirken yetişkin çatal kaşığı kullaniyorsaniz kullanmayın. Mama kaşığı catalini eline verin, tutmaya alışsın. 

Verdiğiniz yiyeceğin akmasindan temizlik açısından rahatsız oluyorsaniz mama önlüğü takın ya da sadece beziyle bırakın bebeği ki sonra kolay temizleyebilin. 1 akacak, 2 akacak 3.de dilini, çenesini kullanmayı öğrenecek. 

Tam sınırda siniz, şimdi duzeltemezsiniz, yavru bilinclendikce zorlanırsınız, inatlasir.
tarafından
Yemek zamanında sizinle birlikte yemek yesin, ona model olun. Kasiginizi ağzınıza götürürken, yegi cignerken sizi izlesin.
Bizimki 6 aylıktan beri bizimle beraber oturuyor, hep mama sandalyesinde oturttum. Hatta kendi yiyor çoğu yiyecegi.
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Senın ek gıdaya başlama sürecin yanlş olmuş demekkı bu cocugun degıl senın hatan alıstırmaya bak 

Ek gıdaya geçiş sebelerınden en buyuk ve en başlıca sebelerden bırı kendı oturabılır konuma gelmesı kaşık uzattıgında acıyor olması başını dık tutabılıyor olması sız bunlara bakmadan yatırarak alıstırmısısnz.mama seklınde vermenızde yanlş tadım testlerı bititkten sonra tamamen yemeye alısınca cattalla ezerek ufak ufak parcacıklı yedirmeye başlamalıydın püre halınde şimdi bu cocuk çiğneme refleksı gelişmemiş sayenızde ne diyim keske bıraz araştırarak ılerlesek
(2,705 puan) tarafından
Bu yorumumda yanlş anlaşılmasn süper anne degılm hic ama hic ne hevesım ne bılgım vardı ama bebegım olunca tek basımaydım ve arastırarak okuyarak sorarak yaptm herseyı cocugum ıcın yanı.üzğlmenın sana bı faydası yok suan carene bak
0 oy
(9,551 puan) tarafından
Oturarak nasıl yemiyor zaten ek gıdaya geçiş anı kendi kendine oturabilmesi adına başlar
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Mama sandalyesi al,onda oturmak hoşuna gider 
0 oy
tarafından
Bir ay önce yigenim uzanarak yemek yediği için nefes borusuna kaçtı ölümden döndü dikkat edin vermeyin öyle 
0 oy
(1,917 puan) tarafından
Ağzından dökülüyor demissiniz de dökülürse dökülsün. Böyle böyle alışacak. Daha da geç kalmadan oturtarak yedirin
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Boğazında kalmiyo mu canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 147 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (725 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 374 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,340 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.