+2 oy
758 göst.
Diğer kategorisinde (1,831 puan) tarafından

image

Bu konuyu küçümsememeliyiz. Bir ara 3 yaşındaki çocugunu doğuma ve doğumdan 40 gün sonrasına kadar eski eşinin tarafına göndermek isteyen bir hanımefendi vardı. Okurken o aklıma geldi . 

16 Cevaplar

0 oy
(3,230 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Kızımsiz asla yapamam rabbim hiç bir evlâdı annesinden hiçbir anneyi evladından ayırmasın 
-Reklam-
+1 oy
(4,889 puan) tarafından
O kadar doğru ki.. bu yüzden kreşe de karşıyım 4 yaşa kadar anneden asla ayrılmamalı. 
(4,040 puan) tarafından
Kreş dediğin yarim gün ayrıca çocuk.sosyallesiyor senin bu dediğine göre kadın calisamaz o zman
(4,889 puan) tarafından
Ayrılamaz diyorum pedagoglarda diyor. Mecburiyet dahi olsa çocuk muhakkak etkilenecektir. En az 3 yaş
0 oy
tarafından
Çok doğru gerçekten doğumda oglum bir gün babannedd kaldı evet cok güzel bakarlar. Ama oglum ben yokum diye bir gram bişey yememiş.Annem beni bıraktı yeni çınar aldı diye:(
(1,403 puan) tarafından
Oyyy kuzuuum kiyamam ya :( icim burkuldu peki bu davtanisinizdan dolayi kardes kiskancligi oldu mu
(1,831 puan) tarafından
Maalesef öyle algılıyorlar durumu
tarafından
Yok canım olmadı çok şükür tam tersi okadar çok seviyorki:) 9 aylık olduk oglum 4 yaşında sadece büyükler yada dayısı gelince kıskanıyor okadar :)
0 oy
(1,995 puan) tarafından
mecbur kalmadıkça kimse keyfinden bırakmaz sanırsam ..
(1,831 puan) tarafından
Vardı maalesef burda bir hanımefendi 6 ay vardı doğumuna 3 yaşındaki kızını eski eşinin tarafına göndermek istiyordu doğuma kadar ve doğumdan sonra 40 gün boyunca sözde tanışsınlar diye hiç tanımadığı insanların içine gidecekti çocuk bi anda hemde aylarca burda bi mecburiyet yoktu bence arada kendisine yanındayken görüşmelerini sağlayabilirdi
(1,995 puan) tarafından
hay Allahım ya öyle şey mi olur
yeni doğacak olanı bıraksın o zaman bırakabiliyor mu bakalım.. yazık çocuğun piskolojisi alt üst olur inş yapmamıştır dediğini
(1,831 puan) tarafından
İnşallah epey bi yazmıştık yapma etme diye ama sonuç ne oldu bilmiyorum tabi
(1,995 puan) tarafından
he çok dinler .. takmış kafaya madem yapmıştır düşğncesi bile yanlış
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Oha bjnu diyen var mi cidden ya dogurdugu evlatta gonderdigi neymis acaba Allahim ya sabir agzimdan kotu bisey cikmafan gidiyom ben
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Kız o kadın bnm bildihim ise onun doğum bahaneydi vlaa baş baya istemiyordi çocuğu 
(1,831 puan) tarafından
Bende öyle düşünmüştüm
(7,300 puan) tarafından
Ne oldu acaba o çocuğa rahat etmek için başından göndercekti ve hiç bilmediği kişilerin yanına
(1,831 puan) tarafından
Hiç bilmiyorum bende merak ediyorum
0 oy
tarafından

Benim 8 yaşında oğlum hazirandan beri yazlıkta annemle bende gittim haziranda temmuz ağustos bensiz hiç beni aramaz tatilini yapıyor anneannesi olduğu için rahat :D  

0 oy
(7,684 puan) tarafından
Ben sıcakladım diye diğer odaya yatmıştım oğlum aramış beni bulamamış yanıma Bi geldi ağlamaklı olmuş 3.5 yaşındaki çocuk bana babayla yat diyo göremedi ya 1 gün bile keyfi bırakmadım 1 saat hastaneye gitsem aklım kalır 
(1,831 puan) tarafından
Çok şükür bende hiç keyfi bırakmadım nereye gitsem yanımda Allah bizi yavrularımıza yavrularımızıda bize bağışlasın
(7,684 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
(683 puan) tarafından
Bunu okuyan asker eşleri grubu terk etti 
0 oy
(7,419 puan) tarafından
Ben cocuğumsuz yapmam 
(1,831 puan) tarafından
Bende onun için kaç iş reddettim saymadım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Oğlum 3yaşında , 2ay önce evin biraz ilersinde  bir kedi yavrusunu araba ezmiş , oğlumla markete giderken gördük .Oğlum kediyi gösterip anne ne dedi.Ben de ölmüş oğlum dedim.O günden sonra oğlum uyuyan bir kedi gördüğünde anne ölmüş demeye başladı.

9 Ekimde kpss önlisansa girdim , eşim ve oğlumla gittim .Sınava girerken oğlum anne çiş olup gelsin sen babayla git dedim .Belli bir süre sonra ben uzun süre gelmeyence oğlum babasına baba anne öldü demiş .Babası da ben de bunu söylemesinden çok etkilendik.

Allah bizi evlatlarımıza evlatlarımızı bize bağışlasın
(1,831 puan) tarafından
Aminn cümlemizinkini inşallah çocuklar çok çabuk etkileniyor maalesef
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Benimde tanıdık 2 ve 4 yaşındaki cocuklarini kavga ediyorlar baş edemiyorum diye gönderdi. Ben böyle şaşkın bı şekilde kaldım. Bencede daha küçük ve algilayamaz terk edilmiş zanneder ömür boyu bilinç altına kazınır. Çoğu insan bilinçli yaklaşıyor çocuklarına malesef
(1,831 puan) tarafından
O duygu çocuga yapısıyor işte baş edemediğimiz çok zaman oluyo çıkıp balkona bir hava alıyorum elimi yüzümü yıkayıp geri dönüyorum ama asla ayrı kalamıyorum
0 oy
(3,419 puan) tarafından
İsim olmadıkça bırakmam asla 
(1,831 puan) tarafından
Bende nereye gitsem taşıyorum yanımda bir Ekrem bıraktım resmen küstü bana
0 oy
tarafından
Kesinlikle. Hastane isi dışında kolay kolay birakmam . 
(1,831 puan) tarafından
En doğrusu
0 oy
(13,126 puan) tarafından
Onun yeni kocası çocuğu istemiyordu kendinin de işine geliyordu 
(9,621 puan) tarafından
Ve şuan 25 haftalık hamile daha.daha doğuma aylar var verseydi nolırdu  bilmem Allah'tan vazgeçmiş
(1,831 puan) tarafından
Vazgeçtiyse çok sevindim bunu düşünmesi bile çok yanlıştı bana göre
(9,621 puan) tarafından
Evet göndermiş bir hafta dayanamamış geri almış
0 oy
(872 puan) tarafından
Bizde eskiden doğumdan sonra anne bebek hastanede 7-10 gün kalıyordu. 4 yaşında kızkardeşim doğdu. Annem 1 hafta hastanede kaldı kizkardesimle. Ben komşularımıza girip köşeye oturup ağladığımı hatırlıyorum. Annemi özledim diye. Sözde hergun babamla veya dedemle hastaneye gidip annemi görüyordum annem pencereden bakıyordu,  kizkardesimi gösteriyordu, bana şeker atıyordu:) doğumdan önce oturup anlatıyordu, bir kaç gün eve gelemicem,  kardeş getirecem abla olacaksın diyordu. Ama cocuktum işte. Travma değil de ne bileyim etkilenmiştim. O yüzden kızıma kardeş yapmayı erteliyorum. Evet burda çok şükür 1 gün kalıyoruz hastanede, bir sorun olmazsa. Ama kızım 5 dk bile ayrı kalamıyor. Ben de. Kızım uyuduğunda bile sık sık gelip bakıyorum. Çalışmak veya kreş farklı bişey. Zamanla alışıyor, annesi gelecek olduğunu biliyor. Ama daha uzun süre bence çok zor bir çocuk için.
(1,831 puan) tarafından
Kesinlikle çok zor o bi kaç gün bile zehir olmuştur sana

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 400 göst.
0 oy
1 cevap 76 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Senemmceyhun (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 218 göst.
29 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde AlpereninAnnesi (759 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 156 göst.

380,194 soru

11,382,098 cevap

34,879 kullanıcı

...