0 oy
290 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
Kizim iki yasinda 10.5kilo boy 88

Kahvalti 2yumurta zeytin biraz balli ekmek 

Ogle uykusundan uyaninca bir tabak makarna / iki kofte/1kase kiymali dolma/400gr. Balik/1kase sehriyeli koyu kivamli tarhana corbasi  bunlardan sadece birini yiyo 

Gunde 1porsiyon meyve seftali muz vs.

Gunde 1 2tane danino 

1cay bardagina yakin kuru yemiş uzum kraker vs..

Yatmadan 1dilim cikolatali ya da balli ekmek 

Gün icinde yediklerimiz bunlar bence yemesi iyo ama cocuk bii turlu kilo alamiyor hareketli olsugu icin . Ben nerde hata yapiyorum bilmiyorum.

Sizinkiler ne durumda kilo  ve yemek konusunda

26 Cevaplar

0 oy
(3,236 puan) tarafından
Yemek yemez bunları yese bayram ederim ama yok yemiyor benim ki de 1 yıldır 10 kilo delirmemek elde değil. Hareketli ama hiç kilo almıyor pazartesi götürücem doktora
tarafından
Benimkide aynı canım yese o gün bayram yapıyorum
-Reklam-
0 oy
(264 puan) tarafından

Baya yiyor bencede benimkide haftaya 2 yaşında olcak 14.800 falan boyuda 92 cm di en son ama benimkide aşırı hareketli yni hareket etmese galiba obez olurdu :) yapı meselesi canım sağlıklıysa kafaya takma bende çünkü iriydim küçükken 

(1,363 puan) tarafından
Bizimkide yeidigini yakiyor iste hemen demekki. Yaramiyor
(264 puan) tarafından
Olabilir canımhemde genetik olur yani sağlıklıklıysa huzursuzlanmıyor Güzel uyuyorsa sorun yok
(1,363 puan) tarafından
Sagol canim cevaplarin icin
0 oy
(312 puan) tarafından
26 aylik kizim 13 kilo boýu ne kadar bilmiyorum ama tombik görünmüyor o da, çok hareketli zamanları ne kadar yesede kilo alamazlar bence, bazen çok iştahli bazen gün icinde meyve kraker ile geçiyor isterse veriyorum istemezse israr etmiyorum zaten onlar acıkırsa ve doyunca biliyorlar kendileri, senin kizinda normal boy ve kiloda cani nasil isterse öyle beslensin endişe edecek durum yok.
(1,363 puan) tarafından
Gram kilo almamasi kafama takiliyor ya duzenli araliklarla kan tahlili de yaptiriyoruz.
(312 puan) tarafından
Artık büyüdükçe kilo alimi yavaşliyormuş internette araştirip okudum, çok enerji harcıyorlar mesela kizim sadece uyudugunda hareketsiz başka zaman 2 saniye durmaz haliyle kilo almiyor boyuda uzuyor, başka şikayeti yok ve besleniyorsa kafaniza takmayin bence.
0 oy
tarafından
Benimki26 aylık olacak ama canım sabahları iki yumurta beyazı kaşar zeytin yiyor akşama kAdar onunla duruyor arada hiç bişi yediremiyorum yemiyor zorla olsa bile yemiyor
(1,363 puan) tarafından
Zorla yemek yedirmek diye bisey yok bence ya. Kendini yirtsanda yemiyor cocuk istemeyince
tarafından
Aynen öyle canım yemiyor
0 oy
(747 puan) tarafından
Benim de kizim 10.1 gram bizimde yenemiz kotu degil ama kilo almiyor. Doktor soylemisti her besinden tadiyorsa kilonun onemi yok diye. 
(1,363 puan) tarafından
Bizimkilerde oyle diyor bi ara kilo aldirici mama kullandik onun sayesinde 1kilo aldi yoksa daha zayif kalcakti
(747 puan) tarafından
Cok hareketliler ondan.. sagligi olsunda kiloyi bosver ya citipiti olsunlar
0 oy
tarafından
Canm kuruyemis badem ceviz kabak çekirdeği  kuru üzüm kaju  versene hem kilo aldırır hem cook sağlıklı.nacizene tavsiyem çikolatayı kes yerine pekmez ver
(1,363 puan) tarafından
Saydiklarinin hepsini yiyor canim. Cikolatayida yedigi 1cay kasigi ancadir. Sirf ekmek yesin ac yatmasin diye goruntu olarak veriyorum
tarafından
Nasıl veriyorsunuz kızlar kuruyemis tarzını. Ben cevizi kırıp yogurduguna yada omletine koyuyuorum. Ufalanmis şekilde. Bademi direk eline versem yer mi? 18 aylık olucak ayın 2sinde. Verebilirmiyim kuruyemis ben sadece ceviz veriyorum.
tarafından
Badem biraz sert kaçabilir canm eger hiç yemediyse.b3n eline veriyorum veya direk ağzına az az yediriyorum hepsini 1 avuç olacak şekilde de hergun veriyorum.kabak çekirdeğinde elimle açıp ağzına 2 tane 2 tane veriyorum yiyor kendi
tarafından
Kabak çekirdeğinin faydası var mı canım ? Hiç duymadım
tarafından
Aa olmaz mı ya beyin gelişiminde olmazsa olmaz bir bak faydalarına
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Daninoyu çıkart çikolatada ayda bir hadi ayda iki olsun
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Kilo sağlık ile eş değer degildirdir canım yemesi gayet iyi kendi haline bırak çocukluk döneminde hareketten fazla kilo almıyorlar zaten 3 yaşi sa ki kızım 12-13 kilo 1 yaşında ki oğlum ondan saha iri mesela ") yapı meselesi 
0 oy
(10,026 puan) tarafından
Artik hareketleri fazla oldugu icin kilo almamalari normal canim benim oglumda nerdeyse 1 yildir ayni kiloda boya verdi sadece. 

Aksam neden yemek yedirmiyorsun cikolatali ekmek yiyor
(1,363 puan) tarafından
Yemiyor canim kesinlikle aç kalmasin diye gostetmelik süriyorum 1cay lasigi
(10,026 puan) tarafından
Corba yogurt salatalik falandami yemiyor canim gunduz corba aksam yogurt kofte mesela versen
0 oy
(1,090 puan) tarafından
4 gün sonra 2 yaşına girecek kızım. 10 kg. Boyu da 85 cm falandır . 

Yiyor ama kilo almıyor . Bazen oturup bizimle bir kase çorba bir tabak yemek yediği oluyor . Öğünlerde hep tek çeşit yerdi. Şimdi 2 3 çeşit yiyor . Öyle porsiyonları da azaltmadim ama gram kilo almıyor . Yediği için sıkıntı yapmıyorum ama doktor kontrolünde herşey zaten ortaya çıkacak..
(1,363 puan) tarafından
Anladim canim kiş geliyor hastalikta cabuk düsüyolar zayif olunca biraz alsalar keske ama olmayinca olmuyor
0 oy
(162 puan) tarafından
Canim benim kizimda 2 yasinda 11.200 kilo boyu 89cm kilosu yaklasik 5 6 aydir hep ayni. Ama yemesinin masallahi var. Bizde yedikleri nereye gidiyor diye dusunmuyo degiliz bazen. Benden bile fazla yiyo sen dusun. Ama kilo almiyo cok hareketli bir dk yerinde durmuyor. Yediklerini cabuk yakiyorlar demekki. Bundan 3 4 ay once cok takiyodum kafya niye kilo almiyo diye ama artik huc takmiyorum yemesinin masallahi var o kadar hareketede normal diyorum. Saglikli olsunlarda 
(1,363 puan) tarafından
Aynen canim benim kizimda durmuyor neyse saglikli olsunlarda
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Balık yağı kullan destek amaçlı yapısıda bu olabilir ama benim yeğenime fayda etti biraz zaman geçsin bende kızıma alacağım 
(1,363 puan) tarafından
Kullandim canim istsh konusunda pek etki etmedi.kaldi oyle
(6,441 puan) tarafından
İştahı iyi bak sen kilosuna takılıyorsun bırakma kullanmaya devam et sen yada vitamin desteği al
(1,363 puan) tarafından
Tamam canim vermye devam edeyim ben
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Benimki şu sıralar yine gitti iştahı abur cubur versem yer corba vereyim yemez. Ama katı şeyler yiyor tavuk köfte meyve vs. ** söyle dolu dolu 1 tabak ekmekli corba nadir yiyor :(
(1,363 puan) tarafından
Aynen bizimkide aksama kadar mama mama diye pesimde dolanir ama hep ivir zivir ister. Allahtan saglikli seylere alistigi icin sorun olmuyor
(1,448 puan) tarafından
Aynen hamdolsun proteinli besinler yiyor sütte sever ama ben istiyorum corba yesin ama yok çok nadir bitirir
0 oy
(7,004 puan) tarafından
Bence yemesi gayet iyi canım bünye meselesi sizinki.
(1,363 puan) tarafından
Anne yuregi vicdan yapiyorum. Her gun kendimize türlü  türlü yemek corba yapiyorum. Hic umrunda bile olmuyor
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Sabah 2 yumurta bi kac tane zeytin o kadar ama yumurta vermeyi bıraktım alerjisi var sanırım sıcak hava birde.oglen makarna veya pilav yanina yarim kase corba  daha sonra 1 2 tane meyve akşam da yine pilav;( yemiyor sulu yemek görse kaçıyor sürekli corba pilav makarna yemeğin tadına bile bakmak istemiyor kaçıyor 
(1,363 puan) tarafından
Aynen benim kziim hic secmezdi  . Sonrasinda o yazdikalrimin disinda bisey yemez oldu.
0 oy
(880 puan) tarafından
Bebim oglum da 26 aylik oldu 11 kilo boy 89 cm neredeyse aynı çoklukla yer hatta bazen gel birde Beni ye derim ama asla kilo alımı yok 22 Eylül bununla ilgili kontrolumuz var doktorumuz zayıf demişti 
(1,363 puan) tarafından
Bziimkine de her doktor zayif diyor ama degerleri iyi oldugu icin cok onemsemiyolar sonra kilosunu.
0 oy
(952 puan) tarafından
12 aylıkken 11 kilo küsüratını hatırlamıyorum boyuda 88.

Seninkide iyi yiyor maşallah 2 yaşında 9 kilo olan var bu kadar takma
(1,363 puan) tarafından
Bizimkide kilo aldirici mama kullanmasa 10kiloyi goremezdik heralde
0 oy
(431 puan) tarafından
Biizmkide 11.500 hemşire iyi dedi bence çok takma maşAllah yemesi iyi gibi çok hareketliler o yüzden alamıyolar bence
0 oy
(997 puan) tarafından
Benim kız 27 aylık asla hiç birini yemiyor bunları yese gerckten göbek atarm oncedn yiyordu bir anda hiç birşey yemez oldu birtek kaşar peyniri seviyor birde yoğurt başka kahvltida vs yemiyor öğlen yemeği yemiyor akşam da ekmek le yoğurt kilosu sınırda dedi doktor isdah açıcı alicm bende incecik çırpı gibi kaldi
0 oy
(9,579 puan) tarafından
2 yaşında daha köfte yediğini bilmem 2 yumurta hayatta yemez kuruyemiş kuru meyve asla vallahi şanslısın yiyormuş maşallah kilosunu takma 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 43 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,391 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 55 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.
21 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Qwerty1 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
16 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Dmraysegul (582 puan) tarafından soruldu

379,618 soru

11,364,094 cevap

34,841 kullanıcı

...