0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
5 yaşında oğluma vermişti doktor boğaz enfeksiyonu için bir buçuk yaşındaki kardeşide hastalandı doktor bulaşır demişti zaten ateşi çıktı onada verebilir miyim bu şuruptan bebeklere kullanılıyor mu kızlar 

10 Cevaplar

0 oy
(5,301 puan) tarafından
İki yaşında biz kullandık ama iki yaş altına verilir m i bilemem eczaneye yada doktora sor istersen bide
(7,768 puan) tarafından
Kız google yaz  xx şehri eczaneleri de ara
tarafından
Ha tamam canım arayayım hemen çok sağol valla
(5,301 puan) tarafından
Buldun mu
tarafından
Evet canım dozu yüksek gelir dedi calpol verdim şimdilik akşam eşim gelince acile gidicez valla sen demesen aklıma gelmicekti Allah razı olsun :)))
(5,301 puan) tarafından
İyi geçmiş olsun canım boğazı kuruyorsa buhar çektir ketilda yada caydanlikta su kaynat ev buhar olsun boğazı yumuşar ılık bişeyler içir ıhlamur filan çocuklar hasta olunca hayat duruyor ya
-Reklam-
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Cnm onu kilosuna göre veriyorlar bide küçük çocukların antibiyotiği farklı oluyor isim olarak verme bence 
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(811 puan) tarafından
Ben kullandım oğluma doktor yazmıştı 9 aylık falandı iste ama iste küçüğün hastalığı aynı mi bilmiyorsunuz. Boşuna antibiyotik vermiş olmayın.
tarafından
Eminim kuzum aynı çünkü büyük oğlum hastalanınca küçükte mütlaka aynı şekilde hastalanıyor biliyodum zaten böyle bişey olcak doktorda bulaşır demişti o an aklımada gelmedi sormak ikisine birden içirebilir miyim diye 3 günde oldu ne olduysa
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Verilse bile kaç ml verildiğini doktor bili canım antibiyotik bu şakaya gelmez bence onuda götür doktora daha küçük o bişey olur Allah korusun
tarafından
Haklısın canım bilmiyorum ya üç gündür çok kötüyüm uykusuzluktan tam büyüğüm iyileşiyor derken şimdide kardeşi hastalandı
0 oy
(795 puan) tarafından
200 mu 400 mu mg olarak cocugun kilosuna gore hesaplaniyor benimki iki yasinda kullaniyoruz su an ama sen bi saglik ocagina dr a sor yine de 
tarafından
Sorma imkanım şuan yok canım bir çay kaşığı versem olur mu ki ya ya da vermeyeyim
(795 puan) tarafından
sen onun yerine calpol ver takip et canim en uygunu o calpol dolven donusumlu kullan karacigeri yormasin hep ayni surubu verme sonra da doktora gotur
tarafından
Tamam canım sağol
0 oy
(479 puan) tarafından
Verilir de bebek için dozu farklı.  Benim bebeğim sekiz aylıkken boğaz enfeksiyonu geçirdi. O zaman vermişlerdi 
tarafından
Dozu derken kuzum aynı antibiyotiğin farklı dozu mu
tarafından
Küçük çocuklar için aynısının binkucuk boyu var. Ama seninki bir kutuyu birlikte içeceği için normal dozdan az içmiş olacak fazla degil
(479 puan) tarafından
Kiloya göre hesaplanıyor ya ilacın dozu.  Onu diyorum
tarafından
Tamam canım sordum bi eczaneye dozu yüksek gelir dedi zaten vermedim
0 oy
(98 puan) tarafından
Ayni bizim başımıza geldi abisine yazdı küçük oglumada ama ml farklı ikisininde
tarafından
Aynı antibiyotiğin farklı dozu mu kuzum bir çay kaşığı versem olur mu ki
(98 puan) tarafından
Küçüğüne 200ml verdi büyüğüne 400 ml verdi çay kasigida olsa 400ml ağır gelebilir
tarafından
Eczanenin birini aradım o da öyle dedi canım calpol verdim eşimi bekliyorum
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Boğaz enfeksiyonu varsa sarımsaklı zeytinyağı yap ayak altına sür gece ince de çorap giydir kurudukça tekrarla iki çocuğuna da yapabilirsin
tarafından
Denedim daha önce canım faydasını göremedim ki çok sağol yinede
(1,246 puan) tarafından
Anladım canım geçmiş olsun
0 oy
tarafından
Verebilirsin doktor 1 yaşındayken vermişti ondan kullandim
0 oy
(457 puan) tarafından
Kullanilir biz bir yasindayken bile kullandik

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 64 göst.
8 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
0 oy
11 cevap 445 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
11 Mart 2024 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,276 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,728 cevap

34,813 kullanıcı

...