0 oy
188 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar devlet okuluna kaydettirdim 1500 lira istediler bide kirtasiye felan isterler galiba dimi :/ sizler naptiniz 

7 Cevaplar

+1 oy
(2,501 puan) tarafından
Bizde de 300lu gibi bir para istenmişti eşim yatırdı malzeme de öğretmen soyleycekmis bende bekliyorum bakalım 
(119,340 puan) tarafından
Anaam cok tutar malzeme
(2,501 puan) tarafından
Evet çok tutar ama napalim mecbur gitsinde çocuk biraz ortam görsün alisisn
-Reklam-
0 oy
(91 puan) tarafından
Bizden para istemediler kırtasıyeyıde okula baslayınca öğretmen liste veriyomus
tarafından
Alla alla bizden istediler sinifa oyuncak felan alincakmis bizden toplanan parayla
(1,645 puan) tarafından
Devletde de olsa anaokullari zorunlu olmadığı ve devlete bağlı olmadığı için para konusunda bi sinir yok herkes kafasına göre fiyat koyuyor ama sizdn de cok istemişler gerçek den
(91 puan) tarafından
Ya bilemedim devlet okulu yani bana cok geldi o parayı istemeleri hadi 300 500 dese neyse cebe indirme durumu olmasın
(1,645 puan) tarafından
Şikayet edilebilir aslında ama zorunlu ve devlete bağlı olmadığı için bisey yaparlar mı bilmiyorum devlet okulunda ama devlete bağlı değiller bağlı olsalardı zaten devlet bi sinir koyardı hepsi ne koparabilirsem derdinde
tarafından
Ya bide mudur benim ilkokul ogretmemim cikyi ona ragmen 1500 yani banada tuhaf geldi nasil yapabilirim acaba esim direk veririz dedi tek seferlik dedi ama benim icime sinmedi cocuguma birseyler alirim o parayla
0 oy
(52 puan) tarafından
Bizimde aylık 150 tl okul parası 600 de kırtasiye o kadar 
tarafından
Bizimde iste tek seferde 1500 iki taksitte odeyebilirsiniz dedi sizinkide devlet okulumu ?
(710 puan) tarafından
Kuzu sizinki tek seferde alınmış bizimki 200 TL kayıt edildi her ay ödenecek bu para
0 oy
tarafından
Bnde yazdırdım devlete aylık 120 TL cnm orası nie bu kadar pahalı 
0 oy
(255 puan) tarafından
Bnde konusmustum bir anaokuluyla 550 tl dediler yarim gun ama tam gun isterseniz ogleden snrasi icin 1550 tl dediler. Kabul edilmedik ztn tuvalet sonrasi temizligimizi tam yapamadigimiz icin.
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Devlet okulu o kadar para istemiyor. hemen şikayet et. Benimde kızım anasinifina gitti bu sene aylık 80 lira dışında okula hiç para vermedik.
tarafından
Bizimkide tek seferlik iste
0 oy
(14 puan) tarafından
Herkese toplu cevap vereyim. İdareciyim ben. Anaokulunda AYLIK aidat almak yasaldır. Her yıl milli eğitim oturur o okulun ve bölgenin şartlarına göre bir miktar belirler bu 10 lira da olabilir 500 lira da olabilir bölgeye ve okula göre değişir ve bu aidatlar anasınıfının ufak tefek ihtiyaçları çocukların etkinlikleri ikramlıkları vs. İçin kullanılır burda herkesin içi rahat olsun. Ama onun dışında kayıt sırasında hiçbir okul sizden para isteyemez. Veremeyiz imkanımız yok bağış yapmaya diyin zorla da alamazlar. Baktınız zorbalık yapıyorlar tamam sonra vereceğiz diyip il milli eğitim müdürlüğüne şikayet edin. Aylık aidat ve kırtasiye masrafı ayrıdır kayıt parası bağış almak ayrıdır. Bağış yapmak isteyen yapabilir ancak bunu zorunlu tutan müdür ve okul soruşturma yer. Lütfen kendinizi ezdirmeyin.
(370 puan) tarafından
Böyle birşey var ama ben oğlumu kayıt ettirirken birisi soruyordu evet zorunlu beyefendi 1000 TL koyacaksınız zarfa denildi adam koydu verddi
tarafından
Bizimki aidat adi altinda galiba bir seferlik vercekmisiz
(14 puan) tarafından
Zorunlu diyen kişi size zümre kararını göstersin. Orda miktar yazıyor. Ayrıca aidat zarfa konulup tek seferde verilmez. Her ay düzenli olarak ödenir. Sorunca tabiki zorunlu diyip almaya çalışacaklar ama aidat toplu ödenmez.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 226 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 199 göst.
16 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Sevmm (1,949 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 105 göst.
17 Ekim 2023 Aile kategorisinde Oykum0 (271 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 298 göst.