0 oy
142 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (16 puan) tarafından

kızlar gununubgoruyosunuz annem emiyo o şuan kilosu da iyi diyolar diye o senden aliyo her şeyi vermesen de olur diyo ama ben vermek istiyorum nasıl yapsam istiyo gibi de

image

10 Cevaplar

0 oy
(13,648 puan) tarafından

Yediğin herşeyden (bal yumurta beyazı acı hariç) çatalla ez ver.

Ver ki alışsın.

-Reklam-
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Canım önce sebzelerden başla 3 gün kuralıyla tattır mesela havuç ilk Hun 1 çay kaşığı 2. Gün 1 tatlı kaşığı 3. Gün 1 yemek kaşığı şeklinde bu şekilde alerjisi var mı yok mu anlarsın buharda haşla canım sebzelerini bu şekilde vitaminleri ölmez . BLW yapman en güzeli parmak gıda şeklinde ver eline kendi yesin ondan korkarım diyorsan çatalla ez azıcık içine zeytinyağı damlatarak pütürlü yedir sebzeler bitikten sonra yoğurda geç canım en son meyveleri tattır .meyveyı erken verırsen sebzeyi yedıemezsın .bir de patlıcan bal yumurta beyazı bunları 1 yaşından sonraya bırak .bir de canım kuzu kemiği iliği haşla suyunu dondurucuya buz kalıplarına koy sebzelerinde falan içine atarsın 
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Zamanı gelmiş kuzum. 3 gun kuralıyla gideceksin. Önce yogurt. Sonra sebzeler en son meyveler. Tatsızdan tatalıya dogru. İlk tatlıyı verirsen gerisini yemez. 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Öyle seymı olr canm biz kılo alsın diye ek gıdaya baslatmadık cocuk öğrenmesı gerekıyor uzun olabılır ama nacızane arastırarak uyguladıklsrmı söyleyeyim.

En basta bebegın oturur konumda durabılıyormu agzına kasık uzattıgında agzını acabılıyormu basını dık tutabılıyormu bunlar olmadan ek gıdaya başlama.

Ek gıdaya yogurtla başlayabılırsın en hafıf ve kolay yutulan o oldugu ıcın onu öneriyolar oda sıcaklıgında olcak ve 3gun kuralı ıle başlıycaksın bu denemeler doyuruculuk degıl tamamen tadım testı asla doyurmaya calısma zaten 7aya kadr uzuyor bu testler anca bıtırırsın.

ılk gun bır cay kasıgı ıkıncı gun ıkı cay kasıgı ucuncu gun yemek kasıgı mıktarında olcak 

Baktın reaksiyon göstermıyo tamamm devam edıyoruz 

Sebzelerı buharda haşla iyice rondodan geçir anne sutuyle tatlandırabılırsın sulandırabılırsın tercıh senın alısmasında cok faydası oluyo ben anne sutu eklerdım.

Her sebzeyı meyveyı mutlaka ama mutlaka 3gun kuralıyla ılerle ve tamamen püre olsun bu sekıld ebutun meyve sebze denersın meyvelerın suyumu verırsın kendısı tutabılıyorsa meyve emzıklerı oluyor ona koyup kendısının emmesını saglayabılırsın ama dıkkat et meyvelerde asıdık olanları verme en basta elma armut havuc suyu gibi hafıf meyvelerle baslamalasın diğerlerı daha erken özellıkle cılek ıncır dut portakal vs gibi seyler verme.

Pütürlü ver catalla ez ver alıssın cıgnemeyı ogrensın diyenlere aldırıs etme cok dogru soyluyolar ama bunun vaktı tadım testınde olmaz tadımlar bıttıktenbsonra normal ögun olarak yemeye basladıgında çatalla ezerek verebılısın ufak ufak pütürlülük kalırsa cıgneme refleksı olusur kolay öğrenır 

Butun hepsınıbtek tek denedıkten sonra karısımlara geçebılırsın muhallebıler corbalar vs başlayabılırsın 8aydan sonra kuzu kıyma tavuk suyu gibi seylerle corbalarına ekleme yapmıstım 
(3,721 puan) tarafından
Kesinlikle blender kısmı hariç diğerlerine katılıyorum. Bende 5.5 ayından beridir çatalla eziyorum şu an 9 aylık hiç kusma boğulma refleksi göstermedi 1-2 ay kadar sonra ezmeyi de bırakıcam
(2,701 puan) tarafından
İşte dediğin gibi her çocuk bir değil bizde sorun olmadı. 5.5 aylıkken de doktor tavsiyesiyle başladık.
(2,705 puan) tarafından
Benımkı gosterdı canm hassastı yanı her bebek kendıne ozgu bence.benımkı suan 1ysında sukur hicbir yemegi secmiyor katı sıvı herseyı yiyor kendısi yiyor
(2,701 puan) tarafından
Ne güzel canım maşallah. 1 yaşa kadar biz de öyleydik herşeyi yerdi hatta çok yiyor derlerdi. Şimdi 2 yaşında asla yemiyor hele son bir kaç aydır hiç birşey yediremiyorum. Sabah sadece yumurta yerdi bir kaç gündür onu da bıraktı nu saat oldu hala aç duruyor. 2 tane hurma yedi sadece :)
(2,705 puan) tarafından
Bızımkının alrjısı var canm malesef yediği şeyler kısıtlı onlars tutunmak zorunda:)hereketlenınce yemıyolar malaef bızımkıde bu ay dıs vs derken kılo vermş
0 oy
(7,358 puan) tarafından
ben ilk yoğurtla başladım 
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Öncelikle bebeğinin adına bayıldım <3ne güzel isim âlâ <3

Ek gıdaya gelirsek 3 gün kuralına uy derim. Örneğin ilk üç gün yoğurt ver. Sonra sebzeleri( patates, havuç,kabak)haşla çatalla ez ver blender de kullanabilirsin. Bunların tadım aşaması bittikten sonra denediğin sebzeler ile çorba yap içine biraz zeytinyağı ve pirinç ekle. Daha sonra yavaş yavaş kendi yemeklerinizden tattırarak devam et.( baharatsız ve tuzsuz) 

0 oy
tarafından
Hiç kimseyi dinleme canım ver sonra büyüdüğünde hiç yemek istemiyor ağzı alışsın tatlara her şeyden tattir tuzsuz baharatsiz 
0 oy
(12 puan) tarafından
Bu uygulamanın adı ne
0 oy
(12 puan) tarafından
Ek gıdaya 6aya girince mi yoksa 6.ay bitince mi baslaniyor
0 oy
(58 puan) tarafından
Uygulamanın adi ne 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 190 göst.
6 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Birprensannesi59 (581 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 118 göst.
0 oy
12 cevap 115 göst.
2 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 183 göst.

378,368 soru

11,325,386 cevap

34,777 kullanıcı

...