0 oy
437 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Öyle birsey varmış esim söyledi. dugunde takilan takıların bir kısmı kaynana kaynataya verilirmis masraf yaptıkları icin saçma geldi bana. Koklatmam bile istemişler birde utanmadan.

44 Cevaplar

0 oy
(2,870 puan) tarafından
Sakın verme 

Arsız çok 
-Reklam-
0 oy
(10,880 puan) tarafından
O altınları alacaksak niye ana baba olduk bende bunu anlamıyorum. Dügünü yapmak ana babanın görevidir. Bir zahmet bir taraflarını sıkıp cocugu olan para biriktirecek. Allah izin verirse ilk işe girdigim anda kenarı elimden geldigince altın atacagım dügünleri için. Daha gecen gun yengemle amcam evlendirdi kuzeni. Yengemin agzından duydum 200 bine yakın masraf yapmışlar. Hiçte demiyorlar altın diye. Gözlerimle gördüm dugın bitimi yengem içine bile bakmadan keseyi gelinine verdi. Grlin odasına bike gitmedi altınları cıkrtmaya diye adap budur. Bizde ne takılırsa o ciftin olur. 
0 oy
(811 puan) tarafından

Bix her şeyimizi kendimiz yaptık kimse borca girmedi her şey de bize kaldı :D

0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bizde erkek tarafı alır onlarda önceden başkalarına takmışlar bizim taktiklarimizin karşılığı diye alıyorlar 
0 oy
(1,486 puan) tarafından
Valla bizdede bana takılan bende kaldı ama deftere yazılanlar kaynanam gil aldı genelde öyle oluyor ztn
0 oy
(338 puan) tarafından
kayinvalidem dugunden 2 gun sonra takilan altinlari getirdi verdi.Ama ben ev esyalarini vs aldilar bize hic birc yaptirmadilar diye kendim teklif ettim icinden masraflar icin altin alin dedim kabul etmediler israr ettim  verdim zorla.onlarda sadece 7 tane aldi.Yani demem o ki hakedene icinden gele gele yapiliyor.Bana zorluk cektirmediler yuku omuzladilar bende yukleri hafiflesin istedim.Ha tabi ki 5 kurus faydasi olmayan kaynana kayinbabaya benimde icimden gelmezdi 
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Takılan para veriliyor erkek tarafına altın bilezik verilmiyor. Bizde öyle bişey olmadı herşeyi kendimiz yaptik öyle geleneklerle ilerlemedik yani.
0 oy
tarafından
Hayir asla oyle birsey yok. Beş lira dahi takılsa senin hakkın. Altınlar için seni boşama vs gibi hakları yok. Avukatım demişti altınlara güvenip mi dugin yapılıyor dedi. Sakin verme üzerine oturacaklar yarın birgün eşinle aran bozuk olsa kesinlikle vermezler 
0 oy
(606 puan) tarafından
Valla bizim bütün masrafı eşimle benim kendi babam yaptı eşim bide ev aldı kirayla uğraşmayalım diye babamda ćoğu eşyayı aldı bide kalkıp onlara mı verecem ama eşim benim babama 7 çeyrek verdi ćünkü çok fazla açılmıştı babam bizim ićin
0 oy
(59 puan) tarafından
Valla bizde 2 tarafta kendine göre borç yaptı sonuçta evlatlarını evlendiriyorlar kolay birsey değil ama Bunu altin isteyerek kapatmalari asiri sacma Gelen takiya guvenilerek is mi yapilir yahu Bizden isteyen olmadı ki istense bile ben vermezdim eşimde vermez zaten bizimde kendimize göre ihtiyacımız oluyor. Sadece bi 4 kucuk altın verdim onuda geri istedim ellerinde olunca yapıp verecekler.
0 oy
(1,659 puan) tarafından
Hayır o altınlar damada bile verilmez gelinindir 
0 oy
(6,315 puan) tarafından
Saçma tabi ki yabancıyı mı evlendiriyorlar sanki. İnsan evladı için masraf yapmayacaksa kimin için yapacak başka? Çoğu yerde de kına gecesinde takılan takıları kız tarafı alıyor bu da yanlış. Kinada da, düğünde de ne takildiysa gelin damada verilmeli.
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Bize kimse bir ine almadığı için öyle adet de olsa asla vermezdim kendi borçlarimiza verdik gelen herşeyi 
0 oy
(887 puan) tarafından
Bizde takılan ne kız tarafına verilir ne erkek tarafına verilir. Düğün yapmak masraf yapmak sonuçta bunu evlatlarına yapıyorlar bana çok saçma geliyor masraf yaptık altınları paraları verin sonuçta bunu sokağa atmıyorsun evladının senin şanın şerefin yani onlar.
0 oy
tarafından
Eşim tek başına yaptı kimsenin iğnesi yoktu düğünümüzde herseyimizi aldık kayınpederim cebine saklanmıştı eşim dedi baba bu tek değil ver dedi benim borcum var düğünü sen yapmadın dedi işte üç bin falan yine de verdi babasına başka da kuruş vermedim gittik araba aldık hemen 
0 oy
(1,086 puan) tarafından
Sana takılan senindir 
0 oy
tarafından
Valla benimkiler masraf yapmadığı için herşeyi eşim ödediği için gelen parayida borçlara verdik
0 oy
(437 puan) tarafından
Valla eşimin ailesi hic bir masraf yapmadi 2 tane bilenzik taktılar takı bittikten sonra ***** gibi herkesin icinde sadıcın elindeki takı çantasına yapışıp kavga cikardilar rezil rusva oldum birde utanmadan bizim dediler verirmiyim vermemmmmm ceplerinden bir igne cikmadi gelen millete yemek parasini bile esim verdi utanmadan dugun icinelektrik yaktik faturqyi ödeyin dediler
0 oy
(1,918 puan) tarafından
Ben ne kiz tarafinda takilanlari aileme verdim nede esime takilanlari verdik hepsi bize kaldi ama borç ödedim düğünü esimle biz yaptik çünkü 
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Bizde takılanlari biz hiç görmedik hepsini  kayinpederlerim aldı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 9,149 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Aminee! (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 214 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 979 göst.