0 oy
434 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
Öyle birsey varmış esim söyledi. dugunde takilan takıların bir kısmı kaynana kaynataya verilirmis masraf yaptıkları icin saçma geldi bana. Koklatmam bile istemişler birde utanmadan.

44 Cevaplar

+1 oy
(2,818 puan) tarafından
Bizimkilerde şöyle oldu. Kız tarafından takılanı bizimkiler aldı, erkek tarafından takılanı da onlar aldı. Peeeh. Bize de ne takıldıysa o kaldı işte kolye, bilezik bilmem ne. Yadırgamıyorum o yüzden borca girdik diye alıyorlar işte. 
(119,070 puan) tarafından
+++++++
-Reklam-
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bizim iki taraf da masraf yapmadı eşim ile ben yaptık çalışarak herşeyi ama yine masraf yapsalar verilmiyor bizde 
0 oy
(195 puan) tarafından
Bizim buradada aileler alir  sonucta herseyi onlar ediyor ama oyle bilezik fln takilmaz takilirsa o alinmaz 
(195 puan) tarafından
Afyonun tamami oyle  dimi ama aileler aliyor  :)
(195 puan) tarafından
Ama harcama yapmadilar yazmissiniz bi yorumunuzda  yapmadilarsa almaya haklari yokki
tarafından
Ayy afyonlu eşim ben giresun bizde hic oyle adet yoktur gelen hersey gelin damadindir kaynanam koye gidip herseyi toplamis esimim teyzesi bilezik flanda vermis vermedi hcbrni benim altinlarmi onlari bozdurarak yapmis benim ailemde 5 krusuna kadae herseyi verdi bana
tarafından
Geline takılan takılarla düğün mü yapıyorlar o zaman düğün yapmasınlar. Düğünde takılan her kuruş hukukende herşey kiza aiittir yok bu erkek tarafı yok bu kız tarafı öyle birşey yok herşey geline aittir
tarafından
Evet ama bana taki hic gelmedi bile pandemiye denk geldik salonlar flan kapandi nikah yaptik sadece ama ondan öncede zaten kaynanam gfip herseyi toplamis sadece kensi yapmaai gerekenleri  yapti o kadar nikahimda komşusu taki takicakti onu bile yoldan cevirdi
0 oy
(7,839 puan) tarafından
Biz vermedik zaten neye masraf yaptıklarki yaptıkları masraf en fazla 20 milyarı bulmuştur bedavadan evlendim zaten bı zahmet istemesinler zaten istemediler.
(262 puan) tarafından
Ayy bizimkiler 1000 lira bile harcamadilar ama hepsini onlar aldı takıların:(
(7,839 puan) tarafından
Yuhh yani
0 oy
(2,372 puan) tarafından

Assslaaaa kocama bile vermem istemezsem benim onlar :D

0 oy
(1,246 puan) tarafından
Aşırı saçma adetler asla izin vermezdim isteselerdi. Hem ailenin sorumluluğudur bu zaten yapmak zorunda iki tarafta birşeyler..  
0 oy
(262 puan) tarafından
Benimkiler hepsini aldı helal etmiyorum ve eşim kredi çekip kendi düğününü kendi yaptığı halde. Üstelik hâlâ borç ödüyoruz. Düğünden sonra misafirlerin taktiklarini falan hepsini aldılar. Hayır etmesin onlara
(58 puan) tarafından
Eşinde suç esip gürleseydi
(262 puan) tarafından
Söyledi anne takıları verin nakitler sizde kalsın diye ama vermedi kayananam.
(6,225 puan) tarafından
O nasıl oluyor ya yerinde olsam polise ihbar ederdim takilarimi çaldılar diye. Hem senin ailen neden müdahale etmedi ?
(262 puan) tarafından
Benim babam sevmez öyle şeyleri minnet etmez
(6,225 puan) tarafından
Bunun minnet etmemekle ne alakası var. Sizin malınızı gasp etmişler. Baban onlardan bişey istemeyecek ki sizin olan malın üzerine neden kondar bunun hesabını sormaliydi.
0 oy
(736 puan) tarafından
Biz Üstümüze takilanlari kendimiz aldık ama kimi misafirler zarfla anneme kayinvalideme verdiler o da onlarin  oldu bence oyle olmasi lazim 
tarafından
Aynen bizde de öyle olur zarfla anneme verenleri annem kendine aldı bende istemedim zaten ne kadar olacak en fazla
(6,225 puan) tarafından
Zarfla anneme verenelr oldu ama kuruşuna dokunmadan verdi hepsini. Bence yanlış çocuk evlendiriyorsun masraf yapacaksın tabi
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Ben takılan altını bile görmedim pandemiye denk geldi kayınbabama verdiler takmadılar 2 bilezik kolye bileklik kaldı nişanda takılan 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Bnmkileri komple aldılar cnm. Ödünç yaptılar onları odeyecez dediler
0 oy
tarafından
Kimisi istiyor ama bence çok saçma. Eğer gerçekten çok masraf yapıp borca girdilerse hepsini değil ama gönlünüzden kopan neyse bi miktar verebilirsiniz ama bileziklerini kesinlikle  verme kenarınıza ayırın. Ben bileziklerimi esime vermiştim evin kredisinin bi kısmını ödesin diye ama şimdi ki aklım olsa en azından bir tanesini kendi köşeme saklardım hayatın ne getireceği belli olmaz canım
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Valla kaynanam, kayınbabam eşim kaynımın taktığı altınlar dışında hepsi kayınvalidemde kaldı . 10 gr bilezik bile yapmadılar ekstra
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bizde hepsi kızın oluyor kız tarafı erkek tarafi taktı denilmeden hepsini bana verdiler
0 oy
tarafından
Düğünde takılanlar evlenenlere aittir. Verme tabi eşin çok istiyorsa alıp versin ailesine. Erkeklerin bu şekilde altın, para konuşması da ayrı itici anasi akıl veriyordur muhtemelen . 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
1 kuruş vermedik çünkü bütün evi baştan aşağı eşim ben ve benim ailem dizdi ben kınada takılanların annemle babama verdim istemediler ama zorla verdim çünkü durumları yokken herseyin en iyisini yapmaya çalıştılar eşimde bise demedi hatta o bile dedi annenlere ver diye
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Düğünde takılan takılar bize kaldı öyle talepte de bulunmadı iki ailede sonra o altınları satıp.uzerine kredi çekip ev aldık çok şükür 
0 oy
(9,936 puan) tarafından
Biz herseyi esimle ikimiz yaptigimiz icin kimseye 5 kurus vermedik
0 oy
tarafından
Verilmemeli. Evlenen çift eksiklerini ihtiyaçlarını almalı.
0 oy
tarafından
Bizde yok böyle birşey. Hepsi bizim oldu. 
0 oy
(7,661 puan) tarafından
Biz de kaldı kimse almadı. Benim de oğlum var ileride evleneceği zaman ben de ellemem bir şeylerine gelinin hakkı 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 8,950 göst.
5 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Aminee! (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 211 göst.
29 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 975 göst.
15 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 58 göst.