0 oy
359 göst.
Aile kategorisinde (1,409 puan) tarafından
tarafından kapalı
Cuma günü sezeryan oldum ve sütüm gelmedi. İlk başta şırınga ile mama vermemi söylediler. Evde 1 gündür şırınga ile verince çocuk gözümün önünde açlıktan hep kapınıyordu. Eşimde gidip biberon aldı, çocuğun sürekli açlıktan kapınmasına dayanamadı. Eltimdende süt pompasını istedim kullanmadığı için. Şimdi getirdi. Hemen biberona alışır vermeseydin demeye başladı. O kadar sinirim bozuldu, oturdum ağladım. Bende isterdim bolca sütüm olsun ama asla inmiyor, zaten biberon vermeden emzirmeye devam ediyorum ama sürekli yorum yapılmasından sıkıldım 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

7 Cevaplar

0 oy
(16 puan) tarafından
Eltin haklı biberin verme emzir hemen gelmez zaten dur bismillah bacim yeni gelir 
-Reklam-
0 oy
(378 puan) tarafından
Kuzum sut oyle şaldir şaldir gelmez ki hic hemsireler bisey ogretmeden mi gonderiyor sizi eve anlamiyorum ya, memeyi sıkarsin zar zor bi kac damla gelir, ama bebek ilk 3 gun onla doyar uyandikca arandikca emzirilor, bu sekilde de 3. Gun gibi birden beyaz sut gelmeye baslar artar
0 oy
(626 puan) tarafından
canım sıcak duş sütü indiriyor duş aldın mı
(1,409 puan) tarafından
Aldım, hemşirelerin dediği cc'yi emziremedim. Kızım iri olduğu için daha fazla ihtiyacı olduğunu söylediler hep
(626 puan) tarafından
sende fazla yap ver canım bazen bebeklerin mideleri bir an da büyüyor iri bebekler özellikle benimde sütüm gelmedi mama verdim bir kaç gün sonra sütüm geldi sütümü sağıp verdim sen öncelikle sakin ol canım ilk doğumumda 3ncü gün öğleden sonra gelmişti kendini kasma ve bol bol su iç canım burada ki hastane bebek dostu hastane hemşireler mama tavsiye ettiler bebek doymayınca sen emzirmeye devam et bi taraftan
(1,409 puan) tarafından
Şuanda ilk emziriyorum sonra biberon veriyorum. En azından moralim düzeldi
(626 puan) tarafından
canım ağzı olan konuşur şu an senin ihtiyacın emzirmek bebeğinin ihtiyacı karnının doyması önce dediğin gibi yap önce emzir sonra mama ver hem sen emziresiye mama dinlenir hava kabarcıkları azalır iyi olur
(626 puan) tarafından
bebeğin doyuyor mu ona bak canım emmezse bile sağıp öyle verirsin biberonla yapacak bişey yok benimki 2 2 buçuk aydan sonra emmeyi başarabildi hala daha şapur şupur emmez
0 oy
tarafından
Eltin haklı,emzirme dememiş ki biberona alışır demiş.keske sagdiktan sonra çay kaşığı ile verseydiniz.hastanede hemşireler de biberon vermeyin çay kaşığı ile verin diyor,galiba adı elti olunca her şey batıyor 
(1,409 puan) tarafından
İnsan kızının açlıktan ağladığını görünce dayanamıyor. Bende biberon ile büyüyen bir bebeğim. Ne yapıyım gelmezse zorla getirecek halim yok
tarafından
Tabii ki gerekiyorsa vereceksin ama 1 günde süt sarıl şarıl inmez ki.benim 5 günde indi,keşke biri bana da deseydi hemen biberon verme diye
0 oy
(1,227 puan) tarafından
Benim 4.gun sütüm geldi canm 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
 hem emdi hem biberon aldı. benimki
0 oy
(809 puan) tarafından
Kaşık biberon kullanssydiniz keske. Ve emzirme sürekli ten tene temasla olur gelmese de o emme refleksi yaptıkça sütün gelecek. Sırf bunun için emzirme eğitimi aldım. Yani şimdi senin eds sistemi yapman gerekli. Göğsüne ince boru yapıştırıp mama yada sütünü oradan emmesi lazım hem meme emecek hemde mamadan yada sagdigin sütten beslenecek 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 319 göst.
10 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bilinmezkisi (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 74 göst.
10 Nisan 2022 Aile kategorisinde Bilinmezkisi (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 849 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,023 göst.

378,398 soru

11,326,434 cevap

34,778 kullanıcı

...