0 oy
555 göst.
Aile kategorisinde (128 puan) tarafından
Arkadaşlar bilen bilir benim görümcemin kocası ölmüştü 3 çocugu var suan kirada oturuyolar kaynanam kaynatamda yanındala. Eşimde dün bana diyoki büyük bi ev bakacam eee dedim iki ev masrafa gerek yok dedim iki ev kim ey hep beraber kalalım bi evde dedim ev üstüne ev olmaz ikimizinde masrafları düşer dedim bacın masraftan kaçıosa taşınsın ananın evine. Neyse sen bunu bi düşün akşam konuşcaz dedim düşüncek bişey yok. Siz olsaydınıx ne yapardınız. Eşimi biri akık vermiş bellide yani yoksa ondan öle bişey çıkmaz

20 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Uc cocuk bide varsa sizin cocuk, esi vefat etmis bir kadinin da kendine gore skntilari olur kolay degil onun ruhsal durumu, kaynana kaynatanin illaki yasli yaslklarindan herseye karismalari, senin kendi duzenini bozup buyuk bir aile duzenine alisma surecin, bir kavga tartisma oldugunda herkesin herseyi ayni ayni duymasi, rahat dus alma yatip kalkma ayagini aahat uzatip oturamama, rhaat giyinememe. İstedigini izleyip istediign zmaan kafani kafani dinleyememe. Butun bunlari sakin kafayla esinle konus masraf azalmaz azalsa bile insanin en rahat ettigi yer evidir kafa dinleyemedikten sonra napim masrafi. 
(128 puan) tarafından
Ya hadi annesi babası olmasa tamm diyecemde kaynanam kaynatam duruyo onda
-Reklam-
0 oy
(2,532 puan) tarafından
Böyle bir şeyi kabul etme ev ev üstüne olmaz o neymiş öyle 
(128 puan) tarafından
Yok canım etmemde birden nerden esdi anlamadım
0 oy
tarafından
Kabul etme canım ileride çok pişman olursun açık açık konuş istemiyorum de 
(128 puan) tarafından
Söyledim istemiyorum diye iyice düşün akşam konusalım diyo dedim konusacak bişey yok
0 oy
tarafından
Ben kabul etmezdim inana annesi ile bile anlaşamıyor 
0 oy
(162 puan) tarafından
Sonu hic iyi olmaz bencede huzursuzluk olur
(128 puan) tarafından
Onda üç çocuk bende ikinciye hamileyim kaynata kaynana yok olmaz vallaha
(162 puan) tarafından
Eşin bilmiyormu 1 cocukla bile hamile olmanin  ilgilenmenin zor oldugunu 4 cocukla nolucak
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Ya arada yaparım yardımımı ama aynı eve taşınıp masrafları küçültmek ne alaka benımde çolugum cocugum bi hayatım var Allahım korusun göstermesin benım eşim vefat etse görümcem alır mı beni evine ya, bence biri akıl vermiş gercekten 
(128 puan) tarafından
Öyle gidip geliyorum destek filan oluyorumda yani aynı evde olmaz yapamam yani
(2,047 puan) tarafından
Aynen canım sen doğru olanı yapıyorsun mantıken
0 oy
tarafından
bu erkeklerin aile teröründen çok sıkıldım gerçekten. 
(128 puan) tarafından
Kocam bunu akıl etmez aklına biri sokmuş belli yani alsın kızını kaynanam götürsün kendi evine
(1,433 puan) tarafından
Çok güzel dedin açelya benim bile elim ayağım titredi sinirden postu okuyunca
tarafından
gerçekten sıkıldım. sürekli benim anam benim babam benim bacım benim kardeşim benim amcam benim dayım diye diye ömrümüzü yiyorlar. kendi aileleri çocukları var ama hala annelerinin dibinde olmak istiyorlar. bi de onun ailesini sen de illa isteyeceksin. anlaşmazlık olamaz! kaynanan seni sevmese bile sen onu sevceksin, zorundasın. o soğuk davransa da sen sıcak olacaksın. terör değil de ne bunlar?
(1,433 puan) tarafından
Tam anlattığın gibi her şey biz de yeni evlendik ailesini sayılı gördüm şehir dışında oturduğumuz için geçen bir gece vakti sen benim ailemi disliyorsun diye kavga çıkardı bana dusmaniymisim gibi bakışlar atıyor, halbuki kendisi ailesiyle oturup 5 dk konuşmaz ailesi çok soğuk kendileri ben nasıl hemen içlerine girip sıcak olayim
0 oy
(5,908 puan) tarafından
O kadar da değil canım 3 ev birden olmaz asla kabul etme bence diret esine
(128 puan) tarafından
Etmem zaten böle bişeyi kabul edilcek bişey degil hizmetçi niyetine kullanırlar artık
0 oy
tarafından

Kabul etme öyle birşey , öyle seymi olur , 

Ev ustune gercekten ev olmas 

Az bişi huzur varsa oda gidcek 

0 oy
tarafından
kabul etmezdim dedigin gibi annesiyle otursun
tarafından
bide inan masraflar azalmaz artar sen bisey alirken gorumcen uc alir zamanla batar sana
(128 puan) tarafından
Kaynanam zaten kızımda kızım diyo onun çacukları bi başkadıydı şimdiye mahsus degil hep öyleydi ben bunu gördükçe boşanma sebebi bile olur
tarafından
iste olan sana ve evliligine olur kaynanan çocuklara baksin görümcende calissin
0 oy
(15,988 puan) tarafından
Ay canım benim kaynanam bitisigimde oturuyor tahammül edemiyorum bide aynı evde düşünemiyorum kendimi kocanı ikna etmeye çalış 
(128 puan) tarafından
Dedim konuşacak bişey yok uzatma istiyosan git sende yaşa onlarla
0 oy
(37 puan) tarafından
Ayy Allah kolaylık versin büyük konuşmak istemem ama böyle bisey asla kabul etmezdim.  Görümceyle aynı evde kalmak zorunda değilsin canim kendi ailen var artık.  Allah biraz düşünce versin su erkeklere ya 
(128 puan) tarafından
Amin canım amin
0 oy
tarafından
Ayyyy kabul etme sakın ayrı ev iyi ama yardımcı olun kadına elinizden geldiğince yazık ama birlik oturma 
(128 puan) tarafından
Öyle yardım ediyoruz gidip geliyorum birgün gitnesem ikinci gün kesin gidiyom ama aynı evde olmaz yani
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Hayır yani ne alaka.. annesi babası var bu bir.. çocukları ona bırakıp çalışsın buda iki.. eee kocasi nafaka veriyordur herşeyi eşin mı yapiyorda böyle düşünüyor.. kusura bakmasın.. o vakit sen ailen ile yasa ben bakarım başımın çaresine derim.. onunduzeni bozuldu diye ben neden düzenini bozuyorum..
(128 puan) tarafından
Canım eşi vefat etti ama maası var
(3,187 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin..
Babasının maaşı vardır birde eşinin maaşı birlikte yaşasınlar size ne gerek var.. sıkışınca desteklersiniz illaki..
(128 puan) tarafından
Eşimde asgari ücretle çalışıo görümcemde asgari ücret alıo. Kaynanamın kaynatamın varıda yoguda onun zaten bizim elimizden tutan yok :( Allah yardımcısı olsun yine ne diyim
(3,187 puan) tarafından
Eee ne diye ev birleşecek o zaman çok saçma..
0 oy
tarafından
Görümcen evlensın cnm ev ustune ev olmaz zaten 2 kayınvalıden 3 çoçuk 1 gorumce ust uste oturulmaz ozelın olmaz kocana bu konuda lutfen yüz verme 
(128 puan) tarafından
Yok evlenmezde kaynanam göyürsün kendi evine kendi evi kira degil sonuçta
tarafından
Oyle bir durumu varsa eşin ne diye teklif ediyor ki sen ısrarla istemiyorum de
(128 puan) tarafından
Aklına biri girmiş yoksa eşim böle bişey demezki
0 oy
tarafından
Daha neler yaa. Görümcenin annesiyle babasıyla yaşaması yakışı kalır. 
0 oy
tarafından
Senin yerinde olsam kabul etmem seni köle gibi kullanirlar yazik degil mi o düşündugu gotumcen yarin bir gun hic bi ise elini surmez nasil.olsa onun evi diye olan sana olur 
0 oy
(1,093 puan) tarafından
Yani simdi söyle kardesi sonucta ama annesi varsa annesinin yanında kalması daha uygun gibi sanki.. Hani kimse olmaz ozaman belki ama annesi var sanırım hem anneside tprunları kızı aynı evde olsa daha iyi degil mi
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Kesinlikle kabul etme canım ev üstüne ev olmuyor çok sıkıntı yaşarsınız. Görümcenin 3 çocuğu seninkiler derken çok curcuna olur
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Anasi ile. Otursun yada tek başınıza sizle ne işi var 

İlgili bir soru bulunamadı

379,971 soru

11,374,443 cevap

34,857 kullanıcı

...