0 oy
126 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar Gurbetten ablam geldi demiştim Hala buradalar Yarın da küçük kızınin 1 yaş kutlaması var Annemlerde kutlayacaklar ben de gideceğim ablamın birazcık parası var yanında ille dedi kutlamayı burada yapalım dedi Babamlar da kabul etmiş neyse Yarın yapacaklar yaş pasta alalım diyorlar Öyle organizasyonlu konseptli bir şey yapmayacaklar Çünkü her şey Ateş pahası Yazık yani verilen paraya bir yaş pasta olmuş bilmem kaç TL geçen bizi aldık 130 TL'ye ben o paraya acıyorum Çünkü alınan pasta küçücük oluyor kimseye yetmiyor bir o kadar da para gidiyor Yarın da 6 kişilik bir kutlama yapacağız Ben diyorum ki Annemlerde malzeme varmış bisküvili yaş pasta yapalım bir tane zaten yaş pasta alınacak olsaydı babam alacaktı Babam da Yaş pastaya vereceği paraya kuru pasta alsın işte kuruyemiş alsın içecekleri alsın yine ufak tefek şeyler alsın dedim pastasını da evde bisküvili yaş pasta yapalım dedim bana daha mantıklı geldi çünkü çocuk daha bir yaşına yeni girecek pastadan haberi yok üflemeden Haberi yok kutlamadan Haberi yok yani gidilecek 130 TL'lik 100 liralık yaş pasta alınacak gereksiz bir harcama bence Neyse bu benim fikrim artık böyle yapmaya karar verdik 

Nasil Fikir Sizce ?? 

aslinda benim asıl ilgincime giden olay ablam hiçbir şeye elini sürmüyor Yani kendi kızının doğum günü ne pastasını ben yaparım diyor Ne ufak tefeğini ben alayım diyor her şeyi Biz diyoruz Ben dedim yani abla dedim git Hani çocuğun yaş pastası için mumunu al vesaire falan yaş pastasını zaten evde Biz de yapacağız Sen de küçük şeylerini al dedim neden sonra düşündü düşündü düşündü İyi tamam alayım madem dedi yani Sizler de böyle misiniz çocuklarınızın doğum gününe bu kadar ruhsuz mu davranıyorsunuz doğum gününü ille kutlayalım diyen kendisiydi kendisinin de parası var hadi parasını da geçtim bir kurabiye bir pasta bir börek hiçbir şeye elini sürmüyor her şeyini annem yapıyor

Olmasi gereken bumudur yani ? 

Mesele dedikodu yapmak degil  amacim ablami kötülemek degil boyle insanlsr varmi merak ediyorum bana cok garip geliyor anlamlandiramiyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(7,974 puan) tarafından
Pastalar gerçekten pahalı ben oğluma 350 ye yaptırdım 15 kisilikdi sözde ama 11 kişiye anca yetti 
tarafından
Yanii bencedee boşa masraff
-Reklam-
0 oy
tarafından
Evet masraf ama hatıra kalıyor sonuçta. Bende kendim yaptım pastayı ama öyle bisküvili pasta yapmadım. Normal yaş pasta yaptım susledim çokda güzel oldu 

Bisküvili pasta bence uygun değil. Ablan nasıl yapmak istiyorsa öyle yapsın bence boşver.
0 oy
(262 puan) tarafından

İmkan varsa yapılır bence çocuğun ilk yaşı. Masraf olacak diye onu bu andan mahrum bırakmam :) ne için çalışıyoruz kazanıyoruz evlatlarımız için e ilk dogum gününe 200 lira gidecek diye de pasta yaptırmaktan vazgeçmem ben. 1 ay sonra yaşına girecek organizasyon da yapıcam pastada yaltircam inşallah hevesim var ilk çocuğum ilk yaş günü 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 188 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
0 oy
7 cevap 112 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esila66 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 258 göst.

380,618 soru

11,396,045 cevap