0 oy
1,577 göst.
Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
1.5 senelik komşum ve arkadaşımdı her gün görüntülü konuştuğum insandı kendisi beni çok arıyordu vakit geçsin diye birbirimize fal falan bakıyorduk bazen ben hayatımda hiç fal bakmış insan değildim bilmediğimi söyledim olsun bak kafana göre salla diyordu baktığım zaman inanılmaz bir şeyle bakıyordum şekiller önüme dizilmeye başladı öncesinde hiç bakmamıştım anlamıyordum. Biz bu komşumla bakarken bu komşum söylediklerimin hepsinin doğru olduğunu falan söyledi kaç kez. Ama biz hala eğlencesine bakmaya devam ediyorduk o bana ben ona amaç sadece sohbet etmekti. Neyse bu 3 gündür beni çağırma sebebi benim jeton bugün düştü. Beni bugün aradı dedi ki gel arkadaşimla tanış sen tek başınasin sana da vakit geçer dedi. Geçen sefer işi bana yaptırdı kahve yaptırdı üstüne bir de tanımadığım kişilerin faklarina baktırdı kızları oraya çok benim için çağırmış çok güzel fal bakıyor gelin sizde batırın diye tabi bunu duyanlar koşmuş gelmiş. Bakmam dedim çok ısrar ettiler kırmadım. Dünde fal için çağırdığını düşünüyorum çünkü bugün şöyle bir şey oldu. Beni çağırdı arkadaşım gelecek gel tanış sanada vakit geçer hem kız çok güzel fal bakıyor sen nesin ki yanında dedi 3 gün önceki kızların merak etmesi gibi bende gittim. 1 kızı çağıracağını söylemişti eve gittim 3 4 kişi oldular. Birde diyor ki yok ben bunu çağırmadim kendisi aradi vs kesinlikle beni kandırıp fal baktırmak için milleti topladı. Neyse gittim hepsi bir anda kahveye girişti ben o an anladım zaten benim onunla aramda zevk için baktığım falı millete beni falcı olarak tanıtmış. Hiç bozuntuya vermedim bana çok iyi fal bakıyor dediği kızı aldım karşıma baktım falına dili damağına yapıştı nasıl biliyorsun dedi sende çok iyi bakıyorsun ya hani sende bana bak dedim bunu yapma sebebim kesinlikle ordaki herkesi bozmak. Kız dedi ki komşuma yan yan bakıp beni yaktın dedi. Kızın yüzüne karşı dedim ki herkes susmuş sırf komşumun yalanı ayağına dolansın diye fal bakmayı bilmiyorsun buraya da benim için geldin dimi dedim evet bilmiyorum dedi. Ortamı terk edip eve geldim. Sırf çok samimi olduğumuz için öylesine baktığım faldi komşumla. O çıktığını söylese bile ben falcı olduğum için bakmadım sadece vakit geçsin diye bakıyordum oda bana bakıyordu beni 3 günde 4 kişiye fal baktırdı Allah var benim aklıma hiç öyle fal için çağırdığı gelmedi gelseydi asla gitmezdim çünkü söylediklerim insanlara göre doğru çıksa bile ben falı içten gelerek bakmıyorum sohbet amaçlı vakit geçsin diye bugüne kadar da kimseye bakmadım komşumdan başka. Üzüldüm çünkü çağırdığı herkese çok güzel fal baktığımı söyledi bugün ona emin oldum. Banada yanlız kalma canın sıkılmasın arkadaş ortamın olsun diye cagiriyordu. Burundan sonra tövbe asla bakmam ne konuşmak için nede vakit geçsin diye 

30 Cevaplar

0 oy
(3,950 puan) tarafından
Bakma canım zaten aman diyim bulasma öyle islere
-Reklam-
0 oy
(2,562 puan) tarafından
Fal insanı dinden cikarirmis
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Çok günah ya bende bir kere arkadaşim çok ısrar etti diye bak dedim daha 14 yaşında halen vicdan azabı çekiyorum şakasına bile bakmam baktirmam
0 oy
tarafından
İyi nane yemişsin
0 oy
tarafından
Bence sen arkadaşının davranışına değil Allah a şirk koştuğuna üzül ve bol tövbe et bidaha da öyle fal mal bakma canm
0 oy
tarafından
Boş beleş işler
0 oy
(48,996 puan) tarafından
aramadi mi arkadasin bişey demedi mi
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Inşallah korkutmazlar =/ güzel bir gusül al iki rekat namaz kıl tövbe et bacım fal a inanmak bakmak baktırmak külliyen haram lütfen böyle şeyler yapmayın ben laf olsun diye baktım diyorsun ama bak karşında ki inanmış onunla amel etmiş birde yakın çevresinde ki herkese söylemiş bu işler yaş isler rabbim affetsin 
0 oy
(140 puan) tarafından
Valla canım o komşudan uzak dur seni hayra değil şerre çağırmış bir kere fal bakmak çok günah canım gaybı yalnızca Allah bilir eğlencesine dahi bakıp bir şeyler söylemek dahi günah o insandan uzak dur seni doğruya hayra götürecek insanlarla dost ol canım. 
0 oy
(504 puan) tarafından
Güzel kardeşim benim bu tür şeyler dinimizce caiz değil eğlencesine bile bakmak günah o bardağı ters çevirmek bile evin bereketini 40 gün götürüyor. Güzel bir ders olmuştur umarım.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,108 göst.
11 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 354 göst.
12 Nisan 2021 Aile kategorisinde Omerim (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 538 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 503 göst.
25 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (11,013 puan) tarafından soruldu

385,643 soru

11,530,708 cevap

35,200 kullanıcı

...