0 oy
138 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (875 puan) tarafından
Bebeğim her şeyi elimden yiyor kendi hiç bir şeyi ağzına götürmez ben istiyorum ki mesela önüne koyduğumda o yesin 16 aylık nasıl alıştırabilirim önüne koyuyorum hepsini yere atıyor tekrar koyuyorum tekrar atıyor eline hiçbir şey alıp yemez hiç yemedi de veriyorum onu da atıyor artık kendi yesin istiyorum ya nasıl yapabilirim 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Mesela sabahları önüne tabakla minik minik domates salatalık zeytin peynir doğra koy küçük çatal ver eline batırıp yesin sende göster bir iki alışır inşallah canim o arada da sen yumurtasını falan ver oyun gibi yap bak nasıl alışır ben öyle yapıyorum mesela meyve falan da yine küçük küçük doğrayıp koyarım önüne küçük çatalı veririm eline kendi yiyince daha çok mutlu oluyor 
(875 puan) tarafından
Ne zaman öğrenir ya atıyor hep
tarafından
İşte bu söylediklerimi dene bi eline küçük çatalı ver Dicle 3 ay falan oluyor yiyor mesela krep falan küçük küçük parcala koy önüne üzüm falan benimki oyle öyle alıştı sen küçük çatalı dene bakalım ama yanından ayrılma ne olur ne olmaz Allah korusun
(875 puan) tarafından
Tamam canım çok saol deneyecem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benimki 1 yaşında, bazı şeyleri kendi yiyor, ben de geç kaldım diye düşünüyordum. 

Mesela kayısıyı küçük küçük doğrayıp mama sandalyesinin tablasina koyun. Oynarken oynarken yer yavaş yavas, siz de biraz örnek olun. Büyük hareketlerle ağzınıza atın filan. Aile sofrasında, sizinle birlikte yemek yemiyor mu?
(875 puan) tarafından
Yiyor ama işte orda da benim yedirmemi istiyor önüne koyuyorum hep aşağı atıyor
tarafından
Aşağı atmak dönemsel bir şey, yakında geçer. Belki o zaman kendi yemeye başlar, siz denemekten vazgeçmeyin. Mama sandalyesinin altına örtü serin, silkelersiniz rahat olur.
(875 puan) tarafından
Evet öyle yapayım teşekkür ederim
0 oy
(261 puan) tarafından
Ek gidaya basladigin zaman yapmaliydin. Simdi biraz zor alismasi
(875 puan) tarafından
Evet öyle malesef
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Benimki de 16 aylık, kendi alamayinca sinirlenip atıyor sanırım daha erken tek yemeleri için ama teşvik etmeye devam etmek lazım illa ki öğrenecekler :)
(875 puan) tarafından
Yiyor mu peki kendi başına
(1,795 puan) tarafından
Çatala batırıp yiyor çabalıyor ama kaşık kullanamıyor daha dokuyo onu :)
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Benimki de 15aylik olucak eline alıyor ufaliyor yani çok nadir yer bende kendim veriyrm açıkçası skntida yapmiyrm elbet kendids yer
(875 puan) tarafından
Yaa ben biraz yaptım hani artık kendi yesin istiyorum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
14 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Meleniko (697 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Tugce12. (586 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 144 göst.
26 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde denizimsi (6,429 puan) tarafından soruldu