0 oy
478 göst.
Diğer kategorisinde (267 puan) tarafından
Kızlar nasipse yakında doğum yapacağım. Epiduralsiz normal doğum düşünüyorum fakat bazı korkularım var. Epidural olmadığı için uyuşuk olmayacak ya, peki kesi dikiş vs yapılırsa canlı canlı mı oluyor hissediyor muyuz kesilirken dikilirken filan? Çok korkuyorum ama epidural de istemiyorum 

35 Cevaplar

0 oy
(291 puan) tarafından
Dikiş te falan oraya iğne vurup uyuşturuyolar diye biliyorum canım 
-Reklam-
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Suni sancıyla normal doğum yaptım kesi falan hiç bir şeyi hissetmedim sadece dikiş yapılırken ipi hissettim ama acı falan hissetmedim 
0 oy
(3,207 puan) tarafından
Epidurelsiz normal yaptım orayı uyuşyırıyırlar canım dikerken ama doğum yaparken Kesi atılırken  uyulturmuyolar  sancıdan hissetmiyorsun bile kesildiğini canım 
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Dikiş olacak diye kendini sartlama. Aksine dikişsiz dogum yapabilmek için elinden geleni önceden yap. Bakarsın dikişsiz olur benim gibi :)

(267 puan) tarafından
Neler yapmıştın peki dikiş olmaması için?
(3,552 puan) tarafından
Bebegim 20. haftadan itibaren doktorumun onayiyla hamile pilatesi yaptım. Normalde de pilates yapıyordum ama hamile pilatesi daha çok pelvik kaslara yönelik oluyor açılma kolay olsun diye. Ama en en önemlisi son haftalarda hep perine masajı yaptım. YouTube dan ogren doktorları dinle bence uygula. En çok onun faydasını gördüm o sayede dikişsiz oldu dogumum
0 oy
(13,286 puan) tarafından
2 dogumum epiduralsiz oldu hiç hissetmedim zaten oraya iğne vuruyor o anda 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
İğne vuruyorlar yada sprey sıkıyorlar uyuşturuyorlar yani. Üç tane deneyimim var iyi bilirim :))
(267 puan) tarafından
Peki sprey yeterli oluyor keserken dikerken hissedilmiyor mu :)
(2,387 puan) tarafından
Hayır hissedilmiyo korkma
0 oy
(551 puan) tarafından
2 normal doğum yaptım canım ikisi de kendi sancimla oldu epidural almadım devletteydim uyusturmaknicin bacağından iğne vuruyorlar kesi atmadan önce de o bölgeyi uyusturuyorlar korkulacak bir durum yok önemli olan sen yeter ki güzelce ıkın 
0 oy
(598 puan) tarafından
Hayır tabi ki. Zaten sancı çekiyorsun kesik atılması gerekirse iğne vurup kesiyor dikişlerde de uyuşturucu iğne vurup dikiyor. Ama ben uyuşmadım hissettim çoğunu zaten dişçiye vs gittiğimde bile uyuşmam komple hissederim yani sıkıntı bende 
0 oy
(4,858 puan) tarafından
Sen ikinirken belli bı açıklığa gelince iğne yapıyorlar hissetmiyorsun
(4,858 puan) tarafından
Ay birde benim ikiside suni sancı ile oldu ilk doğumu kuru kuru doğurdum içerde hiç su kalmamıştı
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Benimkinde doğuma yakın belki kesi atarız diye küçücük uyuşturucu ignesi yapmışlardı. O yüzden hissetmedim.
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Herkes epidural almiyorki zaten ben gerekli görmüyorum yani belki kolay güzeldir ama tercih meselesi 

0 oy
(364 puan) tarafından

Bende epidural olmadan normal doğumu tercih ettim gece 12 den sabah 11 e kadar ayaktaydim otururken yatarken rahim baskı yapıyor ve ağrım artıyordu saatlerce ayakta kaldim nefes egzersizine öyle bi kaptırmışım ki kendimi boğazım ağrıyor konuşurken bile zorlanıyordum :) 9 da doktorum keseyi patlatarak suni sancı verdiler doğum hızlansin diye 2 saate kadar doğurdum hersey sancıyı çekmekle kalkıyo bence doğum odasına giderken bebeğin başı iyice yerleşmişti otur kalk yaptım sedyeye kendim oturdum masaj yaptı ebe ha şu ha bu derken odaya gittim 2 ikinmada pırtlattim:D ayy çıktığı an bi sıcaklık hissettim bi rahatlama geldi şükür dedim ve 2 saniyeliğine kendimden geçmişim eşim de girdi doğuma o anlattı gittin geldin dedi sanki yeniden dünyaya gözlerimi açmış gibiydim hemen oğlumu kucağima bastım kokladım elini tuttum o kadar değerli güzel bi an ki yani o çektiğin sancı acı vs hersey bitip gidiyor muhteşem bi deneyim doğumdan çıktım 2 saat sonra dusumu aldım rahatladım o dikiş anını minnacık hissettim korkma sende öyle pek bi acı hissetmiyorsun benim doktorum estetik olarak da düzgün görünsün diye baya ince ince ilgilendi sag olsun Rabbım kolaylık versin sağ salim kucağına al bebisini bende çok korkuyordum hiiic korkulacak kadar birsey değil öyle olsa millet 2. 3.Yu yapar mi muhteşem bir deneyim sadece nefes egzerlerini ve yürüyüşlerini ihmal etme squat yap yapabildiğin kadar hurma ye bide 

0 oy
(5,687 puan) tarafından
İki normal doğumum var ikisinde de epidural kullanmadım ilkinde doğumdan sonra iğne vurdular ikinciyi başka sebeplerden dolayı ameliyata girdim bilmiyorim ama hissetmedim zaten uyuşuyo sancıdan korkma canım Rabbim bı avazda kurtarsın
0 oy
(6,440 puan) tarafından
Ben suni sancı ile yaptım sancı zor ama doğumum hemen oldu açılmam az vardı dikişim çoktu bazılarını hissettim ama zaten hızlı oluyor bebeği alınca kucağına geçiyor korkma
0 oy
(1,563 puan) tarafından
Hic uyusturulmadim o sanciyla kesigi hissetmiyosun ama dikisler hissediliyor.
(267 puan) tarafından
Peki acıyor mu dikilirken
(1,563 puan) tarafından
Acımıyor diyemem hissediliyor tabi

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 235 göst.
8 Mart 2022 Aile kategorisinde 2bebek1gobek (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 280 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mesel (73 puan) tarafından soruldu
0 oy