0 oy
276 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hayirli sabahlar kizlar

Lavaboya gittim oturdum peceteyle kontrol edim dedim nişan leke fln varmı diye daha firsat olmadan bi bardak kadar fln suyummu geldi kucuk abdestmiydi anlamadim istemsizce oldu daha peceteyle kontrol etmeden elim bile islandı ardindan kucuk abdesti hallettim 38+4 um bebek hareketli suan sanci fln da yok 

İlk oglumda uzanmistim ayaha kalktim biraz islandim korktum gittim su degil kucuk abdestini kacirmissin demislerdi hastanede nerdese 45-50 dk suruyo ne zaman gitmem gerek 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Su birden foşurt diye geliyor 
tarafından
Peki ne kadar bi su bu miktar olarak
(1,864 puan) tarafından
Yok herkeste aynı olmuyor ,suyun gelmiş olabilir benim de 37+5 de  az az gelmişti aynı senin gibi sabah lavaboya oturdum biraz geldi istemsiz idrar değildi tutamadım gibi geldi  ,sonra ayağa kalktım yine öyle toplamda çeyrek çay bardağı gelmiştir çok az bir miktar yani  eşim dedi hadi muayneye gidelim meğer suyum gelmiş ,bence koltrolleri olduğunuz hastanenin bir aciline gidin ne olur olmaz bebek susuz kalmasin  benide suyum gelince planlı sezaryandi hemen sezaryana aldılar o gün doğum yaptım
tarafından
Sen hastaneye git canım ne olur ne olmaz
tarafından
Doktoruma sordum devam eden islaklik yoksa muhtemelen idrar kacirmissindir dedi takip et suphe varsa gel dedi bekliyom belirti olursa giderim artik
(1,864 puan) tarafından
Bak canım kendin anlarsın zaten bir daha gelir eğer su işe illa sızıntı olacaktır iç çamaşırın falan ıslanırsa bir daha konuş doktorunla
-Reklam-
0 oy
(4,612 puan) tarafından
Canim aynısını ben yaşadım aşırı derece rahatlama olmustu bende hemen gittik sezeryana alındım 
tarafından
Nasil rahatlama ben ayniyim daha
(4,612 puan) tarafından
Bildiğin hiç hamile değilmişim gibi oldu o an çocuğun ağırlığı yoktu ve bacaklarım çok titremisti
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Benim azar azar gelmişti anlamamıştım  ne olduğunu bilmiyordum  her tuvalete gidişimde geliyordu şu gibi değil cnm sonrada birden açıldı aksama doğru.  Sancı da yoktu 38+ 6 bnmde olduğu zaman 
tarafından
Rengimi farklı beklim o zaman oglumda hasta karnini doyirim ilaclarini icirim ev daginik toplim belki bu kadar is yapimca geriside gelir
0 oy
(2,397 puan) tarafından
Su geldiginde tutamazsin istemsizce akar bence su olabilir doktora gitmende fayda var zamaninda gelmis
tarafından
Tutamadim zaten peceteyle kontrol etcektim aniden oldu elimde islandi iste oglum hasta onu doyurim ilac fln icirim evde daginik hem is yaparsam acilmaya flnda yardimci olur eger suyum geldiyse bakalim
(2,397 puan) tarafından
Suyun geldiyse beklemeden gitmen lazim bu dedigin sanci da olur. Bebek susuz kaldigi icin evde beklememen daha iyi.
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Su gelmesi böyle 1 bardak aktı bitti gibi olmuyo. Birden böyle çeşme açılmış gibi durmadan akıyo. Tutmak istesen de tutamıyosun. Baya da uzun sürüyo. Yani benim deneyimim o yönde. 

Tabi sızıntı şeklinde veya parça parça da geliyo olabilir. Bazen oluyo öyle şeyler
tarafından
Herkez farkli kimi azar azad kaciyomus kimi aniden isleri halledim de ilerliyen saatlerde bakim duruma gore sancida yok
(11,089 puan) tarafından
İşte ben de dedim ya olabiliyo öyle durumlar. Bence de takipte kal. İlk gebeliğimde de sızıntı şeklinde bitmiş suyum fark etmemiştim bile
0 oy
(802 puan) tarafından
Birden foşt diye geliyor canım benim hastanede gelmişti sunı sancı veriyorlardı. Bir bardak suyu yere dökmüş gibi ıslanmıştı yer
(1,864 puan) tarafından
Herkeste öyle olmuyor canım benim sızıntı şeklinde sabah uyandim idi toplamda çeyrek çay bardağı kadar birşey lavobaya oturunca tutamadım   gibi oldu sonra eşime dedim hadi kontrol ettirelim dedi hastaneye gittik suyum geliyormus sızıntı şeklinde,önceden planlı sezaryan olduğu için muayneye girer girmez 15 dk içinde sezaryana hazırladilar o gün doğum yaptım ,herkeste fost diye gelmiyor
(802 puan) tarafından
Anladım benim ilk doğumumdu soru sahibi nasıl olduğunu sormuş bende kendiminkini yazdım herkes kendi tecrübesini yazıyor oda yazılanları harmanlayıp herkeste farklı olabileceğini anlamıştır diye düşünüyorum :)
(1,864 puan) tarafından
Öyle canım haklısın :) zaten doktoruyla iletişime geçmiş post sahibi acaba şuan nasıl durumu görürse yazar bakalım
0 oy
(2,119 puan) tarafından
Birden geliyor ve uzun sürüyor. Yani benim evde basladi hastaneye gidene kadar sürdü. Sadece ilk geldiği gibi seri sekilde degilde ara ara geldi su.
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Eğer o aktı gitti dediğinden sonra küçük abdestini yaptıysan demek ki ilk giden sudur
0 oy
(337 puan) tarafından
Suyun gelmesi sen tutsanda o akar tutamazsın ve yarım saat boyunca o sızıntı yavaş yavaş akarmış  belkide az suyun sızdı istersen bir git hastaneye yada eşinle git akşam belki o zamana kadar ağrın sancın gelirse yatışını yaparlar 
tarafından
Tutamadim zaten peceteyle silmek isterken bi anda geldi elim fln da islandi yani doktor muhtemelen idrar kacirmissindir devam ederse gelirsin dedi sabahdan beri ayakdayim hic gelmedi bisey sanci fln da yok bekliyorum oyle
(337 puan) tarafından
Haber verirsin doğuma girersen eğer
tarafından
Tamam bidaha gelmedi su fln hareketi de var sanci fln yok tum gun is yaptim oglumda hasta ustune esimde hasta olcam diyo yani kendi derdimi gectim onlarla ugrasiyorum yarin 2 de kontrolum var bakalim ne diycek :)
0 oy
(685 puan) tarafından
Canım şimdi otur 5 dak kadar kalkınca su akıcakmı bak bakalım yada yürü. Benimde ilk başta çok az su geldi çiş kaçırdım sandım çamaşırımı değiştirmek için odaya giderken bacaklarımdan siğil siğil süzüldü yine anlamadım ben siliyorum o akıyor derken ayakata durdum yere bir kaç damla su aktı hala su olduğunu anlamadım ama kokusuz oluyor. Sonra giyindim gittim koltuğa oturdum 5 dk kalkınca bir bardak daha geldi. Herkesin aynı gelmiyor suyu benim tam sabaha karşı 4ten 10na kadar suyum geldi. Sancı maalesef gelmenişti
tarafından
Peki ne zaman gittin doktora dogum ne zaman oldu bende baska gelmedi doktorda muhtemelen idrar kacirmissindir dedi devam ederse giderim
(685 puan) tarafından
Ben sabah 6 gibi hastaneye gittim acemilik işte keşke daha geç gitseydim. 10.30 gibi sunni verdiler 5.30 da doğurdum
tarafından
Bebek hareketlimiydi benimki baya hareketli
Yarin 2 de randevum var zaten beklerim ben hastane de kalmak zor oglumda hasta
(685 puan) tarafından
hareket vardı kuzum ama karnım taş gibi olmuştu yani stresten pek hareketlerine dikkat etmedim sadece kaburgama çok baskı yaptığını hatırlıyorum bir acile görünün bence yakında varsa. Ne olur ne olmaz

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 242 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde SnurT (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 202 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 275 göst.
12 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mesel (73 puan) tarafından soruldu

378,327 soru

11,323,797 cevap