0 oy
552 göst.
Aile kategorisinde (396 puan) tarafından
Gunaydin kizlar. Kizim 2bucuk yasnda saclarin ucu kivrik kivrik nasil kiyayim? Esim zaten arada diyordu kestirelim daha iyi olur gur olur ben istemiyorum. dunde kizla markete gitti ordaki adam da kizin sacina yazik etmeyin duzeltirin kestirin kisaltin daha gur daha iyi uzar demis. Yahu onane ben.istemiyorum. esim de gelmis bana soyluyor. Ben bu sacin ozelligi genetik olarak dusunuyorum gur yada seyrek olmasinin. Bizde hic yoktur bebekken sac kestirip yada sifira vurdurmak ve ailede saclarimiz zaten gur ve SIKDIR. Siz neler dusunuyorsunuz? Deneyiminiz varmi?

26 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Kızımın da saçları öyle kestirmedim kestirmeyi düşünmüyorum kimseye düşmesin bunun derdi 
(396 puan) tarafından
Sinir oluyorum yaa walla laf anlatamiyorum esime.
(9,626 puan) tarafından
Ablamın büyük kızının saci kazınmadı halat gibi saci var sık ve gür,küçüğününkini kazıdılar incecik saci var yani kazimayla alakası yok
(396 puan) tarafından
Aynen katiliyorum.
-Reklam-
0 oy
(598 puan) tarafından
Annem ikimizin saçını da sıfıra vurmuş ikimizin de gür tabi ama bilemedim 
(396 puan) tarafından
Bizim saclarimiz da gur ve ***. Kucukken kestirme yaptirmadik.
0 oy
(597 puan) tarafından
Ben 7-8aylikken bi kere kazidim başka yok sevmiyorum büyük çocukta
(396 puan) tarafından
Yok canm kestirmicem bizde yok kestirme. Aslinda esimin tarafinda da rastlamadm. Bu nerden cikardi bilmem
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Bebekken sıfıra vurduk iki oğlumun saçını da şimdi büyük 2 yaşında bir kaç kez yanlardan aldırdım önüne hiç dokunmadik baya uzun çok tatlı duruyor bağlıyorum orayı bazen kaynanam kaynım kayınpederim herkes kes diyo herkes kendi çocuğunun saçına baksın diyorum bende. Nefret ediyorum milletin üstüne vazife olmayan şeylere burnunu sokmasına 
(396 puan) tarafından
Cok bilmislik yapiyolar. Benm esimde benden baska herkesn lafini dinler. Sinir eder beni
0 oy
(35 puan) tarafından
Ay marketteki adam da fikir belirtmeyiversin ne sinir bozucu  ayrıca kestirmek gür çıkartmıyo hurafe o
(396 puan) tarafından
Heh bende onu diyorum iste yok oyle bise
0 oy
(504 puan) tarafından
Aslında yenidoğanken 7 günlükken sünnet üzere kesilir kestirseydiniz böyle sıkıntı yaşamazdınız
(396 puan) tarafından
Oyle bi bilgim yok canm hic denk gelmedim
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Sacmalamasınlar kız buyumus bu yastan sonra kestırme.bebekken yapılacaktı o iş.benım kızım oyle saclı dogdukı maşallah simsiyahtı egzema yuzunden yazın duramayınca kestık valla kumral geldı ve cok zor uzadı hala tam uzamıs sayılmaz cocugumu erkek sanıyolar :)
(396 puan) tarafından
Ya bnm kiz da iste.saci smdi cok guzel toplaniyoo yeri geliyo 2 kulak yapiyom yada tepeye 1 tane topuzz yerim kizimin saclarini :)
0 oy
tarafından
Ben de sana katılıyorum sıfıra vurmakta hiç alakası yok saçların gürleşmesi annem benim saçımı sıfıra hiç vurmamış o kadar gürdü ki saçlarım Tabii senelerce havuza girince azalmaya ve incelmeye başladı oğlumun da mesela 0'a vurmadık Ona rağmen doğduğundan beri kalın saç teline sahip
(396 puan) tarafından
Evet canm  yegenlerimin saclari cok gur bnmde oyleydu masallahlari var
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Bu senin tercihine kalmış bir şey canım yaptırıp yaptırmamak ama benim  kizim in da saçı çok cılızdı ben banyoda hafta da bir ya da ayda bir dalan tarakla duzleyip uçlarından azıcık azıcık kestim öyle öyle gurlesti zaten saçı komple kesmek hatta jiletle kazımak saçı güçlendirmiyor aksine kafa derisinde ki sağlıklı katmanida siyirdigi için saç kökleri açıkta kalıp daha da zayıflamasına neden oluyor muş 
(396 puan) tarafından
Aha ben.bunu esime atayim sagolcanm :)
(4,426 puan) tarafından
Rica ederim canım "))
0 oy
tarafından
Annem 2 kere sıfıra vurmuş saçımı sonuç incecik 
(396 puan) tarafından
Al iste denenmis :)
tarafından
He canlı kanıt ben varım  :) saç tamamen genetik bacım ne yaparsan yap öyle oluyor
(396 puan) tarafından
Aynen katiliyorum :)
0 oy
(457 puan) tarafından
Benim kız 16 aylık sacları yok yani kel gibi :) cevremizde sıfıra vurun diyorlar benimde eşim bırakmıyor
(396 puan) tarafından
Okadarlikken.bnm kizinda kisaydi baya sarisin bide bu sene.baya uzadii
(457 puan) tarafından
Ay insallah uzar ya bizimde sizin gibi sacimiz olsa kalkar göbek atardik o kadar ozeniyorumki toka talmaya toka takcak kadar bile saci yok :)
(396 puan) tarafından
Uzar insallah :)
0 oy
(272 puan) tarafından
Ben iki yaşa kadar kestirmedim. Sonra üç ayda bir uçlarından aldırıyorum güçleniyor. Sıfıra vurmaya gerek yok git uçlarından aldır güçlensin canım. 
0 oy
tarafından
Canim küçük yaşlarda çocuklarin aldigi butun proteinler falan direk sac ve tirnaklara gidiyor kökü kizinda zaten uzar tekrar ayrica kesilince gürleştiğine inaniyorum benim oglumda 15 aylik onunda uzundu saclari kiyamamistim basta kesmeye ama sicaklarda mecbur kestik kalinlasti saclari 
(396 puan) tarafından
Canm ileriki yaslarda kestirmesende kalinlasiyo. Ileriki yaslarda zaten uzadikca kesilecek. Kesin kararliyim kestirmicem:)
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Oğlumun saçları da kıvır kıvır uçları 2 yaşından sonra çok az sadece uçlarını makasla kestirdim o da çok terletiyor diye ve saçları çok gür erkek olduğu halde sıfıra vurulmasına karşıyım kızlarda da nasıl vuruyorlar anlamıyorum 
(396 puan) tarafından
Aynen bnde anlamiyorum.
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Üstünü kesince kokunun haberi olmuyor ne yazikki bnm kini kaç kez kabak yaptılar pırasa sapı kadar genede 
0 oy
(116 puan) tarafından
Ya bu insanlara çok sinir oluyorum öyle böyle değil benimde kızım 1 yasinda saçları normal ama bir iki kere eşim kestirelik gür çıkar dedi ağzının payını verdim bidaha da demedi nasıl gür cikcakmis derinin üstünden saçı kesiyorsun yeni kök mu cikartiyo kesmek tövbe yarabbim alakası yok çocuğun saç yapısı nasılsa öyle büyücek ne istiyorlar küçücük çocuğun saçından ya 
(396 puan) tarafından
Dogdugundan beri esim inat etti
0 oy
(6,441 puan) tarafından

Ben kazıttım canım ama az az seyreklik vardı eşit çıksın diye yaptık çok da memnunum ilk saçı düzdü şimdiki kıvırcık :) arkaları da düzeldi ama ben inanmiyorum gürleştiğine zaten var olan kökten çıkıyor daha öncede araştırmıştım jilet değdiği ve sert çıktığı için öyle sanıyormuşuz zaten bebek saçı uzuyor yani sen bilirsin evlat senin ama 2 buçukta büyük yani azıcık aldırılır onunda ne yararı olur ben 5 aylıkken yaptım şimdi 3e girecek 

0 oy
(415 puan) tarafından
Kızımın saçları da çok seyrekti 8 aylıkken iki sefer sıfıra vurduk eskiye göre bi tık iyi ama hala da seyrek gürleşmedi malesef 
0 oy
tarafından
Saç dediğin şey vücuttan besleniyor. Bi de sıcaklarda çok zor. Ben olsam kestiririm. Kışın yine uzar. Ama tabiki annesi oalrak senin bileceğin iş 
0 oy
tarafından
canim o bebekken yapilirdi yaa 2 yasinda cocuk sifir olursa psikolojisi bozulur.. ama evt saci uclarda kesmek daha saglikli bir yontem.. bnmkininde uclari kivir kivir di kestikce gittiler. haa hu arada bn buyugunu kazidim buyukken ama gur degil ayni babasinin yapisinda.. kucugu yapmadim o yuzden

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 119 göst.
26 Mart 2024 Güzellik-Bakım kategorisinde Sudemm (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 290 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Umutsuz0034 (457 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 253 göst.
3 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 176 göst.