0 oy
356 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
Anneler merhaba 15 aylık ve daha küçük çocuklarınıza TV izletiyor musunuz doktor işletmenin dedi ama tek başıma olduğum için bazen mecbur açıyorum sizin bu konudaki turumuzun nasıl.

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
11 ay boyunca kesinlikle açmadım. 11. ayından beri ara ara açıyordum taşınma telaşesi içerisinde, kitlendiği bazı videolar var onları açmıyorum ama trt çocuk açık ya da baby tv onlara arada kafa çevirip bakıyor sadece. Şuan 13 aylık. Tamamen ilginizi kesip karşısında bırakmadığınız sürece sorun olacağını sanmıyorum. Ama çocuğunuza bağlı kitlenip kalıyorsa o başka. Bunu siz gözlemlemelisiniz. 
(19 puan) tarafından
Benim ki bagili değil açık olduğu halde bakmıyor bazen ama içim rahat etmiyor
tarafından
Tercihlere ve çocuğa bağlı bir durum bence bu. 11 ay kaçabildim ama daha fazlasını yapamadım. Tek başıma taşınma, eşyaları toplama, yerleştirme derken açtım arada. Baktım ki çok da takılmıyor, umursamıyor. Şimdi taşındık, arada açıyorum trt çocuk ya da baby tvyi o arada kendi kendine oynuyor, arada tvye bakıyor, sonra beraber oyun oynuyoruz, dışarı 2 saat mutlaka çıkıyoruz. Gün geçiyor. Zaten günlük 3 saat kreşe de başlayacağız haftaya. Kendi çocuk doktorumuzda çocuğa göre hareket edilmesi gerektiğini, ilgiyi tamamen kesmeden tv açılmasında sorun görmediğini (11 12 aylıktan itibaren) söyledi. Gelişimi de şükür gayet iyi, yaşıtlarından ileri.
(19 puan) tarafından
Bende çıkarıyorum ama malum hastalı mevsimi birde Corona var çok dışarda tutamıyorum
tarafından
Korona uzunca bir süre daha olacak, bence belirli şeylere dikkat ederek çıkartmalısın uzun süreler dışarı. Sürekli evde durmasın. Hastalık da malum her çocuk böyle bağışıklık kazanıyor.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yemek yedirirken müzik açıyorum onun dışında açmıyorum 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Tek başıma bakıyorum asla izletmedim
(19 puan) tarafından
Peki bir günü nasıl geciriyorsunuz. Sürekli onunla oyun mu oynuyorsunuz. Ben onunla oynarım kitap okurum ama bir yerden sonra sıkılıyorum . Tek başına onu ayrı odada da bırakamam
(9,247 puan) tarafından
Ewet sadece onunla oynuyorum yeni oyunlar üretiyorum sokaga cıkartıyorum.mesela sabah 8 30 da cıktık geldim yıkadım yedirdim uyuttum.uyandı oynadık şimdi gene cıkarttıp gidince uyuturum.. o uyurken de yemegımı temizliğini yaparım
0 oy
tarafından
Su asla izletmem diyenleri anlamıyorum size çocuğuklari TV'ye bağlayın diyen yok kontrollu bir şekilde açın eğitici videolar çizgi filmler izlesin çocuklar nedir bu çocukları sürekli kontrol altına almak bırakın çocukluklarınj yaşasınlar..benim kızım ordan ingilizce şarkı söylüyor bana şuan benim öğretmedigim şeyleri ordan öğrendi ne oldu yani ***** mı oldu??
(9,247 puan) tarafından
He pardon ozaman
(654 puan) tarafından
Canım çocuğa göre değişir demissin evet katılıyorum bazı çocuklardaki etkiler çok belirgindir ve gözlenebilir bazılarında ise ilk başta sen hissedemeyebilirsin sonradan çıkabilir sigara da öyledir akciğer kanseri eder ve bu üç beş senede ortaya çıkar bazılarında başka hastalığa sebep olur bazılarında 30 yıl sonra çıkar bazılarının vücudu çok dayanıklıdır hem sigara içer hem 90 yaşına kadar yaşar. Ama 90a kadar yasayan da belki içmese 91e kadar yasacakti. Demem o ki zararlı olan türümüzün hepsinde zararlıdır ama kimini az etkiler kimini çok
tarafından
Bende sağlıklı doğan bir çocuğu kontrollu olunduğu sürece sıkıntı ve olmaz otizim doğuştan gelen bir farkındalık TV otizim yapmaz zaten çocukta sıkıntı varsa sen ne yaparsan yap o kendini belli eder sağlıklı bir çocuk alacağını alır ordan eğitim bakımından o yüzden kendinizi bu kadar kasmayin
(9,247 puan) tarafından
Tamm canım sen kasma.kimseye de karısma . Dedim ya kuzenımın cocukları diye  hiç bir şeyi yok sadece TV tablet tel yüzünden derslere adepte olmuyor  bu bir otızm değil dikkat dağınıklığı TV falan otızm den bahsetmiyoruz
(654 puan) tarafından
Ben kasarım canım benim çocuğum değerli onun için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım. Senin de değerlidir elbette sen de en iyisini yaparsın inandığın doğrultuda kolaylıklar diliyorum
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Saatlerce degıl ama işim olunca vc ye giderken fılan arkama aglamasın diye acıyorm süresini ayarlarsan sorun olcanı sanmam abartmaya gerek yok
0 oy
(2,868 puan) tarafından
Açarım abartmayın doktor sigara içmeyin düzenli beslenin diyo kendisi uygulamıyo ezbere konuşmak bunlar oğlum ne isterse onu yapmakta özgür 
(19 puan) tarafından
Bazen bende öyle düşünüyorum ama sonra ya benim yüzümden olumsuz bir şey olursa diye düşünüyorum . Benim yegenlerim TV ve telefon ile buyudar maşallah çokta zekiler hiçbir konuda da geri kalmadilar
(2,868 puan) tarafından
Ablamın çocuklarıda öyle bizden daha çok şey biliyorlar sürekli de telefon televizyon. Olacaksa olur başka sebepleri de vardır sadece televizyonla olacak şey değil
(269 puan) tarafından
Artı++++++oalack varsa olur.bide otizm olayı var TV telefon otizm yapar mis otizm anne karnında vardır zaten
0 oy
tarafından
Kızım 10 aylık malesef ki tekim gidip geleck yerim de yok hakiyle o da sıkılıyor hava serinleyince dışarı çıkıyoruz evde oyun falan oynuyoruz uyuyor karnını doyuruyor um ama arada da açıyorum kırmızı balık falan çok seviyor izlemeyi 
(19 puan) tarafından
Sizi çok iyi anlıyorum bende aynı durumdayım eşimin işi gereği İstanbul dayım iki aile de uzakta
0 oy
(457 puan) tarafından
Bizde 16 ayligiz surekli tv karsinda degil ama arada izliyor tvden uzak tutamiyoruz malesef
0 oy
(3,223 puan) tarafından

Ben yazmayayım sonra linçleniyorum bilmiş oluyorum vs vs :)

0 oy
(27,342 puan) tarafından

Kısıtlamadim hiç izlemeyi sevimedi iki buçuk yaşında halen oturup izlemez çok nadir 

0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim TV sürekli açık ama izlemiyorlar. Bence açmalısın açmadığın için açtığında daha çok ilgisini çekecektir. Bırak açık kalsın sıradanlaşsın 
(269 puan) tarafından
Aynen canım merak ediyorlar benim kızda ilk başta çok bakıyordu telefon olsun TV olsun ilgisini çekiyordu bıraktım izledi şimdi hiç umrunda degil acıkmış kapaliymis bakmıyor bile
(2,387 puan) tarafından
Tabi yasaklı olan şey daha çok ilgi çekiyo çünkü
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Şuan 8 aylık arada açmak zorunda kalıyorum tuvalete gidiyorum mutfakta bulaşık topluyorum o Ara.. Çünkü durmuyor artık yürüteçe koyuyorum tv açıyorum tvnin önünde battaniye var çok yaklaşmasın diye.. Eskiden mutfak toplarken yanımda duruyordu oyuncak verince meyve verince ama artık durmuyo ağlıyo.. 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
benim fikrim aman izlemesin diyen annelerin cocuklari daha cok izlemek istiyor gibi bnim dogdugundan beri tv acik durur bn kendi dizimi veya programimi izlerim o hic umursamaz bakmaz bile arada reklam olursa dansli veya bebek reklami o zman kafasini kaldirir bi bakar bitince geri doner simdi yemek yedirirken de videosuz asla yediremiyorum ancak o sekilde cozum buldum malesef oda en fazla 10 15 dk ancaktir yemegi bitince alisti telefonu da bna uzatir kapatirim yani bunda bi sakinca olacagini dusunmuyorum sonucta saatlerce basinda degil
0 oy
(269 puan) tarafından
Abartmış bence biraz benim çocuk bakıyor bı ara çok bakıyordu şimdi tinlamiyor bile merakı gitti
0 oy
(41 puan) tarafından
Kendini bildi bileli izzliyor 14 aylık bende tekim oyunda oynar TV de izler herşey yapar :)
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kız TV hep açık ama izlemiyor benim kızım sadece 1 saat sayıları yada tekerleme öğreniyoruz bu kadar 
0 oy
tarafından
Yaşına girmek üzere. Hep tek başımayım valla açmiyorum. En zararlı yaptığım şuan evin anahtarını veriyorum oynasın diye en çaresiz kaldığımda. İnsallah beni izletmek zorunda bırakacak kadar zorlamaz.

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 1,175 göst.
28 Şubat 2022 Aile kategorisinde Tamamdabisuss (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
25 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 248 göst.
26 Ocak 2022 Diğer kategorisinde G.ll0 (1,533 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 237 göst.