0 oy
323 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Yeğenim 2.5 yıl hapis cezası almış. Evli ve 7 aylık bir bebeği var eşi çalışmıyor. Dilekçe ile denetimli serbestlik vs bir şeye çevrilebilir mi bu durum. Aile geçimini kendisinden başka sağlayacak biri yok.

2.5 yıl cezanın yatarı nedir?

Eğer cezaevine girecek olursa disarda kalan eş ve çocuğa nakdi yardım sağlanıyor mu

8 Cevaplar

0 oy
(1,687 puan) tarafından
Neyden dolayı ceza aldı ona göre belki denetimli ceza verilebilir.
-Reklam-
0 oy
(15 puan) tarafından
Hic bilgisi olan yok mu arkadaşlar 
0 oy
tarafından
En iyisi avukata başvurmanız burdan yanlış bilgi alabilirsiniz
0 oy
(1,279 puan) tarafından
1 yıldan az ceza alırsa nakite çevrilebilir cezası yatarı da cezadan cezaya degisiyo mesela cezanın oranı oluyo o oran kadar yatar oluyo evet eşi eğer sosyale yardımda bulunursa para alabiliyo 3 ayda bir yeniletmesi lazım benim teyzem de şuan alıyor 2300
(15 puan) tarafından
Nereye başvuruluyor canim
(1,279 puan) tarafından
Sosyale gitmen lazım cnm
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin post yukarı çıksn belki bilen biri çıkar 
0 oy
tarafından
Benim eski kocam hala içerde boşanmadan kaç defa girdi küçük bebegim vardı dilekçe hersey verdik çıkarmadılar cezası kesinleştiyse adliye infaz kurumuna gitsin o müddetnameyi alsın sosyal hizmetlere gitsin eşim içeri girdi bakacak kimsemiz yok desin basvurusnu alıyorlar iki hafta sonra eve bakmaya  geldiler Bi hafta sonra aradılar basvurun kabul edildi dedi aylık 1115 tl veriyo heray cocuga Allah yardımcısı olsun
0 oy
(154 puan) tarafından
2.5 senenin yatarı olmaz girdi çıktı yapar denetime çıkar daha önce aynı suçu işleyip ceza almadıysa 
(154 puan) tarafından
Zaten sadece girdi çıktı cezası olana evine kağıt gider çok cezası olana evrak göndermiyorlar
(15 puan) tarafından
Girdi çıktı olayında ne kadar tutuyorlar
(154 puan) tarafından
Normalde 3 4 gün olur ama kovidden dolayı aynı gün cıkarıyolarmış diye biliyorum
(15 puan) tarafından
Insallah canım yüreğime su serptin
(154 puan) tarafından
Rica ederim ne demek Rabbim düşürmesin oralara kimseyi
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Toplam cezasının 3/2 sini yatıyor sanırım canım aileye de nakti yardım yapılmıyor malesef ki 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 198 göst.
0 oy
16 cevap 779 göst.
6 Şubat 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 213 göst.
23 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 28 göst.

380,157 soru