0 oy
1,206 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından
Kızlar kaynanamlarlar aile apartmanında oturuyoruz evlerimiz ayrı ama. Hergün görüyoruz birbirimizi konuşuyoruz eşimde bana diyor ki sen niye her geldiklerinde hoşgeldiniz demiyorsun. Bende diyorum ki her gün görüşüyoruz konuşuyoruz gerek var mı bunu söylemeye diyorum bana kızıyor. Benim ailem babaannem aynı bahçenin içindeler ama onlarında evi ayrı onlar her yemeğe gittiklerinde ya da bahçede birbirlerini gördüklerinde hoşgeldiniz demiyolar diyorum bizde deniliyor diyor :)  sizce de her geldiklerinde hoşgeldiniz demem mi gerekiyor bence gerek yok ama siz ne diyosunuz. Bu arada memlekete gidip geliyolar o zaman hoşgeldiniz diyorum 

53 Cevaplar

+18 oy
(13,837 puan) tarafından
Ayni evde otursan bile dişardan gelene hoşgeldin denir bence. 
(14,025 puan) tarafından
Yani hoşgeldiniz demekle neyi eksilir bilemedim bizde aile apartmanında oturuyoruz bir günde bir kaç kez geldikleri oluyor her seferinde hoşgeldiniz derim yani ++++
(13,837 puan) tarafından
Dememek ayip zaten. Akşam kocasina da demiyordur kesin.
(7,036 puan) tarafından
Vala bennde ay i dusuncedeyim bnd 3 sene kaynanamla yapışık apartmanda oturdum ondan 5 dk önce eve gelsem o ardından gelse yine hoş geldin derdim
(13,837 puan) tarafından
Normali bu canim. Aslinda aksinin doğru olduğunu düşünmek saçma.
(14,025 puan) tarafından
Eşin hoşgeldin etmeni istediğine göre hoşgeldin etmiyorsun kendinle çelişme ayrıca ben bununla ilgili bir şey de yazmadım etsen neyi eksilir dedim ediyorsun ya da etmiyorsun demedim. Sen nerenle okuyorsan bende oramla okuyorum terbiyesizligin alemi yok
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Biz demiyoruz ya saçma geliyo bana da el değiliz aynı binadayız kayınpederim işden gelirse bize uğrar sonra iyi akşamlar filan der bizde ona deriz eşim de hoşgeldin dmeiyor günde 500kez görüyoruz birbirimizi sonuçta gerek yok bence
0 oy
tarafından
Aman sende her gördüğümde hoş geldin de geç kenara hahahaha 
(120 puan) tarafından
Onlar onu bile haketmiyolar da neyse artık:)
tarafından
Bacım hiç birşey hak etmiyorlar Allah biliyor da işte esinle aran bozulmasın diye
(120 puan) tarafından
Anladım canım sagolasin :)
0 oy
(782 puan) tarafından
Kocan diyormu senin ailene  ?  Diyorsa sende de nolcak :-)

Demiyorsa ,  bilmiyorum takıntılı eşin.. de gitsin agzinin tadi kacmasin
(120 puan) tarafından
Eşim benim ailemi yılda 2 ya da 3 kere görür ama benim ailem balıkesirden gelir o onlara der ama aynı apartmanda otursak o zaman der mi bilemiyorum
(782 puan) tarafından
De gitsin gönlü olsun adamlarda tuhaf anam
(120 puan) tarafından
Zaten adamların gönlünü yapa yapa bi hal olduk :)
0 oy
tarafından
Bizde de denir ... 
(120 puan) tarafından
Teşekkürler
tarafından
❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla evime geliyorsa istersem 30 kez göreyim ben hoşgeldiniz buyrun derim gülerek.. 2 tatlı kelam bir gulumsemeden ne zarar gelirki
(120 puan) tarafından
Sohbet e derim tabiki gülümserim somurtarak oturmam ama ne bileyim işte
0 oy
(3,157 puan) tarafından
Tabiki canim hoşgörü demektir herşeyden önce 
(120 puan) tarafından
O zaman ben farklı düşündüm teşekkürler:)
0 oy
tarafından
Yav de sanki ağzın mi pislenir ? Aha ben şu an kayinvalidemlerdeyim kayinbabam akşam işten her geldiğinde hoş geldin baba derim, bakiyim ağzım pislenmis mi? Aaa pislenmemis 
(120 puan) tarafından
Ben ağız mi pisleniyor dedim git soruyu bi daha oku anlamada sorun var galiba. (Belki pislenmistir git ağzını yika :) )
tarafından
E o zaman niye demiyon, dedimya kız aaa baktım pislenmemis diye :D
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kapıdan geçene hosgeldin denir zaten bacım esimizi de hergun görüyoruz ama işten gelince hoşgeldin diyoruz aynı sey
(120 puan) tarafından
Doğru canım haklısın
(4,431 puan) tarafından
Deyiver boşver gönlü olsun:)
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Deyiver sende canım ağzın eskimez ya bunun için eşle kötü olmaya değmez 
(120 puan) tarafından
Kötü olduğumuz yok canım ya o söylenir sonra geçer oturur :)
0 oy
(13,666 puan) tarafından
Diyiver anacim dilimiz kopacak degl ya
(120 puan) tarafından
Dikkat e derim artık bundan sonra
0 oy
(10,496 puan) tarafından
Kız bizde de denir hem desen de bişey eksilmez ya bırak eşinle aran kötü olmasın 
(120 puan) tarafından
Dikkat ederim bundan sonra canım teşekkürler
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Desen nolacak sanki.
0 oy
tarafından
Kocam işten gelince bile hoşgeldin diyorum. Sende de kız ne olcak sanki
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Yani sarılıp öpmene gerek yok. Ama hoşgeldin denr bence 
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Sende diyiver 

Ağzına mı yapışır
0 oy
(487 puan) tarafından
Bence de denemeli canım sonuçta senin evine geliyorlar.bizde kayınvalide eşimin teyzeleri kuzeni çok yakın otururuz hergun birilerini mutlaka görürüm ama evime geliyorlarsa tabiki hoşgeldiniz derim.
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Bizdede denir ama bazı yerlerde abartıyorlar mesela kaynanalara misafir gelince bahçeye karşılamaya giderler orda bir derler kapıdan girince gene derler artık içeri geçip oturunca    bütün aile fertlerine tekrar isimleriyle hoşgeldin derler ilk 1 saat hoşgeldin hoş bulduk anlayacagin:))
0 oy
(7,189 puan) tarafından
Bir hoşgeldiniz demek kaç saatini alır ki sorun yapıyorsun? Ayrıca bu bir adaptir sizin tarafınıza göre olmasa da belli ki eşinin tarafı dikkat ediyor sırf onun için bile diyebilirsin atla deve değil en nihayet...
0 oy
tarafından
Benim eşim işten geldiğinde veya disandan geldiğinde selam aleyküm der ben hoşgeldin derim aynı apartmanda ayrı evlerde değil aynı evdeyiz ve böyledir denilir yani bizde komşularına hergun görüşürüz ama hoşgeldin deriz. Zor birşey değil bu hoş görudur. İzine gittiğimizde bile kaynanam tarlaya gitse geldiğinde derim hoşgeldin anne veya baba. Aşağıda bir arkadaşın yazdığı gibi ufak şeyler buyutuldugu için sorunlar çok oluyor. 

İlgili sorular

0 oy
33 cevap 712 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 354 göst.
24 Haziran 2023 Aile kategorisinde baharsena (1,189 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 348 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Sevdatanesi (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 495 göst.