0 oy
272 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (892 puan) tarafından

İyi akşamlar hanımlar konserve yaptım bir hafta kadar.mutfakta terst bıraktım merdiven altına götüreyim deidm bir kaç gün sonrada böyle üstünde hafif beyazlıklar oluştu. Şimdi bunlar bozuldu mu 30 tane yaptim 10 tanesini döktüm dün, bugün de yine bir kaç tanede böyle oldu .sımdi ne yapayım bunlari kurtarma olayı varmı dokeyimmi mecbur kapakları kaynattim oncedn e şişelerde kuruydu neden oldu anlamadım 2 çocukla zar zor yapmıştım çok üzüldüm emeğime

image

image

9 Cevaplar

0 oy
(5,492 puan) tarafından
Sanırım tutmamış tatlım maalesef 
(892 puan) tarafından
Off bilmiyrum ki
-Reklam-
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Kapağı atmamış cnm bozulmamış tir
(892 puan) tarafından
Ne yapmam lazım peki kimi kapak içe çökükse bozuk değil diyor içe çökük gibi kapak .
0 oy
(830 puan) tarafından
Tadına baktın mı cnm kapaklar atmış olabilir sıfır kapak mi ben dün aldım sıfır kapaklari ne olur ne olmaz diye kapakları 10 dk kaynatip öyle kapatıyorum 
(830 puan) tarafından
Allah Allah' nerden bozulduğunu anladın peki ters çevirdiğin için köpük olmuş olabilir birde domatesleri kaynatirken köpeklerini aldın mı
(892 puan) tarafından
Köpek ne oluyor kız. Ya tersti bende sepete dizim dedim merdiven altına kattım bir kaç gün sonra kontrol edim dedim böyle oluşmuştu.
(830 puan) tarafından
Köpük kizzz kaynadıkca köpürüyor ya
(830 puan) tarafından
Merdiven altında bişey olmamıştır kız güneş görmüyorsa
(892 puan) tarafından
Ya köpük değil bu beyaz bu bir hafta mutfakta kalınca sonra götürüp merdiven altına koydum bir kaç gün sonra kontrol edince gördüm
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bozulmuş gibi canım attıklarına baktın mı kokuları nasıl 
(892 puan) tarafından
Koku  yok ya tadına bakmadim
(5,108 puan) tarafından
Bak şimdi istersen tadına kokusuna
0 oy
(3,870 puan) tarafından
canim kapaklar yeni miydi
(892 puan) tarafından
Evet canm
0 oy
(13,923 puan) tarafından
Bozuk canim. Eski kapak mi kullandin.  Niye 1 hafta mutfakta biraktin. Ben soğuduktan sonra düz çevirip hemen serin yere kaldiriyorum. Kurtulmazki artik bunlar. 
(892 puan) tarafından
Bunlari şimdi atimmi
(13,923 puan) tarafından
Kapağini aç bak yenecek gibi mi. Bilmemki yenecek gibiyse salça kaynat diyeceğim ama zehirleme ihtimali var.  Sen bilirsin yinede.
(892 puan) tarafından
İşte hiç bilmiyorum ki şimdi bişeyi yoksa da boşu boşuna dökmüş olacağım
(830 puan) tarafından
Kız annen kaynanan falan yakının varsa çağır test ettri şimdi sana koktuğu için anlamayacaksn boşuna ziyan olmasın birilerine tattir bak bakalım kurtarma şansın vardır belki
(892 puan) tarafından
Hiçbiri bilmiyr maalesef basina gelmemiş bu şekilde onlae bizimki altta katı halı kalıyor üstte suyu kalıyor bozulunca öyle anlıyoruz dedielr bu beyazı anlayamadilae
0 oy
tarafından
En çok emeğe üzülüyor insan ins bozulmamıştir 
(892 puan) tarafından
Aynen öyle maalesef o kadar soy pişir
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Kapakları kontrol edip tadına bir baksaydınız keşke 
(892 puan) tarafından
Bakmadım valla zehirlenirim doye biraz tırstım kuzenim ben de de oldu ertesi güne yemeğe koydum yedik dedi
(2,316 puan) tarafından
Keşke bakıp tükürse idiniz çay kaşığı bile yeterli olurdu
(892 puan) tarafından
Kuzenim de dedi benmde mutfata böyle oldu başka serin yere kattım bir tanesini de yedik.ama dedim zaten ywrini değişince calkalaninca içine karışıyor belli olmuyor. 3 4 gün daha bekleyip takip edecem artacak mı diye
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Üsteki tutmuş alttakini pek anlayamadım tutan kapak.acilmaz açmayı denesene
(892 puan) tarafından
Bende bilmiyorum ki beyazlık var düz çizgi şeklinde görülüyor açıkça böyle hani reçeli sıcakta bırakırsın bozulurya istu beyaz bir tabaka olur bununda yanlarda.
(892 puan) tarafından
Sence bu ne peki :)
(4,430 puan) tarafından
Onu şimdi gördüm ki aslında olmaması lazım neden olduki acaba:)
(892 puan) tarafından
En iyisi dökmek riske atmamak
(4,430 puan) tarafından
Aynn öyle canım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 198 göst.
3 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ferrride (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
10 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 355 göst.
21 Eylül 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,146 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 550 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sihirlimom (7,036 puan) tarafından soruldu

381,188 soru

11,411,686 cevap

34,954 kullanıcı

...