0 oy
720 göst.
Diğer kategorisinde (2,194 puan) tarafından
Kuzenim yeni doğan bebeğini tuzlayacaklarmis bende yapmayın dedim canım yazık bebeğe 40 derece sıcak zaten evde klima yok birşey yok büyük insanlar bile terliyoruz o bebeğin cildi ne ki dedim ,pişer yazık bu sıcakta pişik olur yanar teni yakarsınız  dedim , ayrıca  bebek susuz kalır bak dehidrasyona uğrar dedim bana dönüp sende birşey bilmiyorsun emip duran bebek mi susuz kalacak dediler bana cahil muammelesi yaptılar sinir oldum azıcık birde yaristiyorlar abisinin oğlu en güzel tuzlanmış iki saat yatmış tuzun için de ne güzel uyudu diyorlar arkasından da süt banyosu yapacakmış bebek ,boyle cahil muammelesi yedim kızlar sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda bir daha kimseye birşey demem iyi niyetli bile olsam bundan sonra 

47 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Sirke atsın bide turşu yapar Allah'ın cahilleri onuda tuzlayinda bı aklı başına gelsin
(2,194 puan) tarafından
Kız kötü niyetimden demedim bende tuzlatmadim tuzlamam ya yazık yani bebeğe hava atiyorlar benimkini eksik bellediler şimdi
tarafından
Canim ben sana bişey demedim haklısın sen
(2,194 puan) tarafından
Anladim canım sağol
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ohaa 2 saat tuzun için de mı yatmış yazık o çocuklara Allahım bunlar nasıl akıl mantık var yaa
(2,194 puan) tarafından
Bende dedim canım yazık bebeğe bu sıcakta tuzda arkasından süt banyosuna sokacağız diye hava atıyorlar birde
0 oy
(13,833 puan) tarafından
Bende yapmadim yapmamda ama bizlere yapmişlar. Artik bişeylerin doğruluğunu yanlişliğini değerlendirmek anneye kalmiş. Boşver ister yapsin ister yapmasin. 
(2,194 puan) tarafından
Öyle canım anneye kalan birsey ama kötü niyetimden demedim bebeğe yazık diye cahil muammelesi gördüm ya bir daha hiç karışmam herkesin kendi bebeği
0 oy
tarafından
Ay sakın sakın yaa. Tuzlandigi için ölen bebekler var. Yazık ya. Bu kadar cahil olamazlar
(2,194 puan) tarafından
Kız üniversite mezunuyunuz ikimizde dedim açıkladım dehidrasyona uğrar vücudu diye yok çok cahilsin emen çocuk nesi susuz kalır diyor dedim onun midesi ne canım çok sıcak bak pisirirsin bebeği biz süt banyosuna sokacağız diyor ayy cahil muamelesi gördüm ya bir daha kimseye birşey demem canım bebeği düşündüğümden dedim minicik yavrum sarışın cildi baya hassastır diye
tarafından
Ah kıyamam ya.
Valla canım üniversite de bitirse cahil cahilliğini bırakamıyor demek ki. Sen söylemişsin gerisini o düşünsün. İnşallah o yavruya birşey olmaz
0 oy
tarafından
Ey guzel Allah im baska bir ulkenin gelenegi bu gazetelerde cikiyor bizde ne cahiller diyoruz demek bizde de varmis yazikk.. 
(2,194 puan) tarafından
Kız ben cahilim onların gözünde,geleneklerimizi uygulamadım onlara göre
0 oy
(753 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Cahil kim belli

Hz.Mevlana ne demiş:

Cahille girme münakaşaya ya sinirini ziplatir tavana
Yada yazık olur adabına 
(2,194 puan) tarafından
Yok canım ben bebeği düşündüğüm için demiştim de bir daha bir yorumda bulunmam herkes istediği gibi büyütsün sadece kıyamadım bebeğe ondan demiştim tamam canım dikkat edin bebise diyip konuyu kapattım ben ne diyeyim annesi o artık inşallah bebek bu sıcakta pismez,susuz kalmaz minicik sarışın birşey
0 oy
(7,535 puan) tarafından
İcinede az kimyon karabiber koysun iyi olur saygilar
(2,194 puan) tarafından
Çok mantıklı :)  ben uyardım artık gerisi onlara kalmış
(732 puan) tarafından
Canım annen bulundu mu
(7,535 puan) tarafından
Bulundu cnm
(732 puan) tarafından
Ay çok şükür iyi değil mi
0 oy
(7,535 puan) tarafından
İcinede az kimyon karabiber koysun iyi olur saygilar hormetler
0 oy
(7,444 puan) tarafından
İki saat tuzun içinde mi yatmış  yok artık somrasıns bi de fırına verselerde bari ya sabır yaaa ne cahilce işler yanar bebeğin cildi ne ki
0 oy
(12,575 puan) tarafından
Kafayı yemişler  net 
0 oy
(286 puan) tarafından
Iyi ki cahilim de canimm ilk defa duydum tuzlamayi yaa 
0 oy
tarafından
Ay Allah esirgesin. Ya ben 40 i çıkarken ikisine de vücuduna kaya tuzunu bu tas gibi olanlari söyle  Bi gezdirip duruladim.o da enerji dengelemek için yapılması gereken bisey zaten ne oldu o çocuk tuz icinde ya
0 oy
tarafından
Bu cahilce işlem sonrası ne yazık ki ölen bebekler bile var
(2,194 puan) tarafından
Bende onu açıkladım canım bak tuz suyu emer vücudu dehidrasyona uğrar susuz kalır bebek dedim ciddi şeylere sebeb olabilirsiniz hava 40 derece zaten dedim ,cildi de  kötü olur dedim çok cahilsin annesini emen bebek nasıl susuz kalsın yanıtını aldım midesi ne canım bebeğin dedim yok bana cahil gözüyle baktılar onlar geleneksel herşeyi bilen anne oldular , bende ne diyeyim artık dikkat edin bebise kendinize iyi bakın falan dedim telefonu kapattım
tarafından
Boş ver böyle insanlara öneri vermeye değmez ne hali varsa onu görsün
0 oy
tarafından
Herkes ne istiyorsa onu yapsın ben olsam karışmazdım sanane derler oturur kalırsın karışamamak en iyisi 
(2,194 puan) tarafından
Karışmadim kız sadece iyi niyetimden dedim onların bebek zaten ne istiyorlarsa yapsınlar ama ufacık sarışın birşey bu sıcakta ne olacak bakalım bir daha yorum bile yapmam artık herkesin kendi bebeği
0 oy
(4,391 puan) tarafından
simdi bu postu okurken aklima, ben küçükken halamın beni yanlislikla camasir suyuyla yıkaması geldi nbsbbdbdbbd: tabi ben hatirlamiyorum. annem söyledi;d
(2,194 puan) tarafından
Hadi yaa sebeb neymis iyi birşey olmamış canım sana gözü falan yanar insanın ya, yutarsa hem zehirler hem soluk borusu iç organlar yanar nerden aklına gelmiş halanin
(4,391 puan) tarafından
şampuan zannetmis ;D Allah korumus beni
(2,194 puan) tarafından
Bencede canım Allah korumus valla
0 oy
(1,101 puan) tarafından
Bizde de tuzlu suyla yıkarlar benim oğluma yapmışlardı kızmıstım ama iş işten geçmişti kızımda yapamadılar yoğum bakımdaydı 
(2,194 puan) tarafından
Tuzlu su gene neyse canım tuza yatırip beklekletmek daha kotu tuzlu su gene aziicik tuz atirlir baya baya bebeğin vücudunda tuz sürecekler
0 oy
tarafından
Yumurta da kiracakmiymis cildi yaslanmaz az da un koysu. Krep olur cocuk
(2,194 puan) tarafından
Olabilir nasıl olsa süt var tuz var dediğin gibi azıcık un yumurta krep olabilir :D
tarafından
Yazık ya vallah
0 oy
(184 puan) tarafından
Yani el kadar bebe Allah aşkına yaaa bu sıcakta yapılacak iş değil neyse canım çocuk pişerse akılları başlarına gelir öyle bisey olsun istemeyiz tabi ama böyleleri laftan anlamaz bir musibet bin nasihatten iyidir derler bosver sen demişsin gerekeni gerisi onların bileceği iş 
(2,194 puan) tarafından
Öyle canım ben iyi niyetimden uyardım lafımı aldım bir daha uyarmam bile artık gerisini kendileri bilecekler
(184 puan) tarafından
İlk bebeğimi annem ve arkadasim yaptı cahillik işte çocuk pisti tabi ikizlerim oldu halam suya tuz atti ustlerinden döktü sadece simdi bebeğim 5 aylık bisey yapirmadim biraz geç oldu ama ilki felaketti biri beni uyarsaydi kesinlikle yaptirmazdim cahillik tabi
(2,194 puan) tarafından
Aynen canım suyun içine tuz atsalar sonra bebeği güzelce normal su ile durulasalar neyse de tuza yatırmak bu sıcakta sarışın birde bebek ufak kendi bilecek ne diyeyim artık inşallah bebeğe  eziyet olmaz
0 oy
tarafından
Aynısını banada yaptı :) çocuğu 3 buçuk aylıkken ek gıdaya geçirdi birde verme dediğim halde çocuk doğduğundan bu yana ishal 6 aylık olacak diyorum ki süt alerjisi var büyük ihtimalle bir ona baktır belkide başka biseye alerji var bağırsaklarında vs baktır yok saglikocagina götürdü 2 kere tamam banada sen abartiyorsun diyolar peki dedim bidaha da bişey demedim :)
(2,194 puan) tarafından
Banada evhamlı gözüyle bakıyorlar sende haklısın bir bebek sürekli ishal olmaz dokunan birsey vardır birde üç aylık bebek ek gıdayı kaldıramaz tabikide , özellikle bu sıcaklarda ishalden  daha kötü susuz kalır bence dinleme hastaneye götür canim
tarafından
Kız ben değil kuzenim bunları yapan Allah a şükür hiç öyle cahillikler yapmadım :)
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Bebek Sodyum yüksekliğinden hastaneye yatırılınca gelen pişmanlık hissi
(2,194 puan) tarafından
Doğru bak o aklıma gelmedi tuzu emer dimi deri ben susuz kalacak vücudu diye düşündüm ama tuzuda çeker vücud

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 526 göst.
17 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 1,419 göst.
19 Kasım 2022 Moda kategorisinde Gokefram (7,939 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 347 göst.
24 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 400 göst.
24 Kasım 2021 Diğer kategorisinde mastikaa (534 puan) tarafından soruldu

379,104 soru

11,348,202 cevap

34,813 kullanıcı