0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (1,579 puan) tarafından
Derin dondurucu ya patlıcan koycam 10 kilo bostan patlıcan i aldım nasıl koymam gerekiyo kizlar hiç yapan varmi

6 Cevaplar

0 oy
(2,705 puan) tarafından
Patlıcanı ne oalrak kullanacagına baglı dırek atmanı tavsıye etmem tadı kötü oluyo ya fırında ateste közle yada kızartarak koy ıster dogra ıster buyçtun sana kalmş 
(1,579 puan) tarafından
Bostan patlıcan i aldım ben büyük geniş baya normal patlıcan olsaydı dediğin gibi yapardım da bunu mecbur kizartcam sanki şey mi peki 1 lt lik yağ yetermi acaba ya
(2,705 puan) tarafından
Kız ıkiye böl yap sende:))
(1,579 puan) tarafından
O olabilir ama yemin ediyorm aklıma ikiye bölmek hiç gelmedi şey mi eki kozlendigi zaman yemeklerde normal seklde kullaniliyomu
(2,705 puan) tarafından
Kullanılır canm butun at sonra dograr cıkarorsın benım annem oyle butun atardı sıskolarıda ıkıye bölerdı dondurucan cıkarınca parcalar kullanırdı yada dırek karnı yarık bazen meze artk ne denk gelırse
(1,579 puan) tarafından
Köz tadı olmuyomu yemeklerde közlenmiş sevmiyorm da
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım ben çiğ halde koyuyorum. Poşetin havasını pipetle çekiyorum (bunu mutlaka yap yoksa dolap kokusu oluyor)

Kizartabilirsim, karnıyarık için yapabilirsin ama ne yaparsan yap mutlaka pipetle havasını al poşetin iyice vakumlanmis şekilde olsun 
(1,579 puan) tarafından
Sağol canm öyle yapiyim yarın ozaman
tarafından
Mesela kürdan kebabı için uzun uzun kes, öyle vakumla canım. Normal kızartma için normal kesip vakumla çıkarınca olduğu gibi çözmeden kızgın yağa atiyorm.  Çok da güzel oluyor Çiğ olanlar da
(1,579 puan) tarafından
Çiğden koyunca kararma flan da olmuyo dimi
tarafından
Hayır canım
(1,579 puan) tarafından
Herkes ölür diyoda
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Kızartıp koydum bı kısım bide eşim çok sever ince ince balık gibi uzunlamasına dokgrarim haslarim patlıcanı soğuyunca dolaba.misir unuyla kizartirim balik gibi aynı 
(1,579 puan) tarafından
İnce uzun soyunca nasl yapiyosun hasliyomsn
(1,493 puan) tarafından
Aynen ince uzun doyunca kaynar suda 2-3 dakika hasliyorum k diriligi gitsin amaç sizgecle.cikarip soğuyunca poşetle buzluğa .lazım olunca da dışarı çıkarıp çözülsün mısır ununa balık gibi bula diz tavaya alt üst çevir bildiğin balık gibi oluyor
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Ya közle yada kızartarak at
(1,579 puan) tarafından
Kizaetirim ya koz sevmiyorm
0 oy
tarafından
 Buçakla üç beş yerine batır batır.firın a at   yumuşayınca çıkar soğuyunca  kanuklarını  al ... Dolap poşetine  biraz biraz  koy  bir yemek lik  olacak şekil de..

,ben öyle yaptım kışın çok yeriz biz   çıkardığın zaman da buzu çözülünce   isfediğin gibi doğra ... 

Ali nazik.olur 

Aoğan filan koyaraın    kavurması.olur

Salatası.olur

Sadece yoğurt la sarımsakla    yaparsın cacık gibi olur

Zeytin yağın da iki çevirirsin kahvaltılık olur

Olur da olur yani 
tarafından
Aynen.canım iyi yapmışsın n de öyle yaptım közledim attım derin dondurucu ya . Karnıyarıklık a ttım bir az da
(1,579 puan) tarafından
Bende yemeklik attım kızartmalık flan attm karniyariklik atamadm çok büyüktü patlıcanlar ya
tarafından
Yemeklik olanı nasıl yapıon canım
(1,579 puan) tarafından
Kare kare doğruyorum kizartiyorm hafif bide tavada olanı içinde küçük küçük dograyp kizartiyorm
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(453 puan) tarafından
Ben karnıyarık için kızartıp koyoyuyorum bide kozleyip doğrayıp kahvaltılık şekliyle koyuyorum cigden kararır zaten koyulmaz
(1,579 puan) tarafından
Küp küp doğrayıp koysam kizartip yemeklerde kullansam olurmu karnıyarık pek yapmiyorz
(453 puan) tarafından
Oda olur heralde biraz büyük dograyabilirsin erimesin

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 578 göst.
25 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 75 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 246 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Lale030507 (264 puan) tarafından soruldu