0 oy
147 göst.
Aile kategorisinde (353 puan) tarafından
Kizlar iki çocukla hayat nasıl çok mu zor yanii bir gününüz nasıl geçiyor kızım 3 yaşına girecek bir tane daha çocuk dusunuyorum ama cesaret edemiyorum eşim uzakta çalışıyor çünkü haftada bir geliyor yada iki haftada bir geliyor kızımda bana çok yardımcı oluyordu ama son 1 senedir uzakta çalışıyor yanii 2.cocugu yapsam bakabilir miyim  günler nasıl geçiyor

12 Cevaplar

0 oy
(11,277 puan) tarafından
Oglum tam 2 yasinda 16 haftalik hamileyim esim gemide calisiyor gidince 4 5 ay hic gelmiyor :)) bakalim ne edecuum
(353 puan) tarafından
Valla canım eşim pek şehir dışında sayılmaz ben Mersin'de oturuyorum eşimin iş yeri Akkuyu da yanii hemen hemen 3 saati geçkin yol var. Ve gidiş geliş eşime 250-300 e patlıyor o yüzden o da şantiye de kalıyor 2 haftada bir falan geliyor acil bişey olsa gece bile gelebiliyor yanii ama kızımda hiç zorlanmadim sürekli yardım etti sagolsn gece kalkar beni kaldirmazdi yemeğini falan evde olsa ben yediririm sen otur der sürekli ilgilenir ama şuan uzak ve 2.olsa ikisiyle yapabilir miyim biraz gözüm korkuyor açıkçası
(11,277 puan) tarafından
Valla kendine guven canim eger istiyorsan :) evim 5.katta asansorum yok sabah oglumu aldim saglik ocagina goturdum bebek arabasinida kucagimda 1 kat asagiya indiriyorum asada koyma yeri yok cunku. Elimde cop onlari asaya biraktim oglumla ciktim bebek arabasini aldim indirdim oglumu koydum gittik saglik ocagida baya yokusta. Asi olduk parka gittik ordan markete girdik alisverisimi yaptim meyvemi kahvaltiligmi falan aldim. Geldik iste bi daha oglumu cokar sonra bebek arabasiyla posetleri cikardim :) geldim bi tarafimdan ter akmisti artik oglumu uyuttum :) yani oluyo bi sekilde daha karnim buyumedi bakalim ne yapacagiz daha ve oglum asiri hareketli 1 saniye kici yer gormuyor
(353 puan) tarafından
Valla baya zorlanmissin bugün canım Allah yardımcın olsun
(11,277 puan) tarafından
Allah razi olsun her zaman boyle ya ama mecbur yapacak birsey yok cunku esimin daimi isi yani 2 3 seneye birakmicak.bu isi ki bekliyim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vallah eşim destek olmasa asla çocuk yapmazdım tek  başına yıpranıyor insan 

Eşim olmasına rağmen genede yoruluyorum 
(353 puan) tarafından
Aynen öyle canım bende eşim yardım etmese zaten ruh halim bambaşka olur sagolsn yardım ediyor o da işte uzakta çalışınca 2 çocuk ve ben :) gözüm korkuyor acikcasi
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Valla cnm 1 cocuk neymıs diyorum asıl 2. De baslıyor ikisine yetısmen lazım 2 cocuk ev ıs guc hıc zamanın olmuyor sureklı hareket halinde oluyorsun kızımda cok rahattım oglum benı zorladı baya. Ama tavsiyem aralarında bıraz yas farki olsun buyugu en azından lavabosuna kendısı gıtsın. İkiside kucuk olunca daha zor olur. Esımde bana yardımcı oluyor yinede yetısemıyoruz☺️
(353 puan) tarafından
Valla istemekle olmuyor işte canım ☺️ o yüzden bakabilir miyim diye tereddüt ediyorum kızım şuan sakin bir çocuk yanii yaramaz değil çok şükür dur dediğin zaman duruyor zaten öyle karıştırma kurcalama huyu da yok TV yi açsam çizgi filmi izlese varlığı yokluğu bir masallah ama bir çocuk daha gelecek acaba huy degistirir mi yoksa bu şekil kalır mı hiç bilmiyorum valla
(4,698 puan) tarafından
Benım kızımda usluydu ama yinede ikisine yetısebılmek, ilgilenmek gerekiyor kızım okula basladı kucugu 21 aylık suan hem dersleri hem bebek zorladı benı cok yıprandım. Kızımda ara ara kıskanclık oluyor. Hepsinin sorunu ayrı ayrı☺️☺️
(353 puan) tarafından
Ay öyle valla Allah yardımcımız olsn ne diyeyim
(4,698 puan) tarafından
Amin cnm ❤️
0 oy
(2,807 puan) tarafından
Benim biri 7 yaşında biri 1 yaşında araya bu kadar zaman bırakmama rağmen çok yıprandım 
(353 puan) tarafından
Yaaa yanii arada zaman olsa da olmasa zorluyor demekki insanı zaman olmasa daha da zorlar demek ki canim
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Benmde kizim 4 yasinda oglumda 8 aylik ya elbette zor oluyor ugrastirci ama alisiyor insan yaa sadece bi yere gidince fazla zorlaniyosn o kdr
(353 puan) tarafından
Yanii bir yere gidip gelsem zaten iki çocukla nasıl çıkacam birde benim panik atagim var yanii şuan bile parka goturemiyorum bişey olacak diye o zamani düşünemiyorum iki çocukla biri arabada biri elimde
(2,041 puan) tarafından
Ya ikinci cocukta tecrubelesiyosun oyle bastaki gibi olamiyosun zten:D bende korkuttm kendimi ama bi yerden sonra alisiliyor
0 oy
(7,458 puan) tarafından

Benimde bir yaşında bir oğlum var 13 aylık ve ben 4 aylık hamileyim elbet zor olcak ama sonrası güzel olcak bizi bebekle ilgili en çok zorlayıan diş dönemi çok zor spmrasını bilemem tabi büyüyünce elbet rahatlayacağız ve beraber oynayacaklar diye düşünüyorum :)

(353 puan) tarafından
Canım inan kızımda gaz sancısı dışında o da 4-5 ay sürdü onun dışında hiç bişey zorlamadi bizi dışı çıktığını fark etmeden patlatiyordu kızım tabii normal zamandan az farklı gündüzleri huysuz olurdu biraz ama pek zorlamadi tabii ikinci olunca ne olur nasıl olur bilemiyorum ☺️
(7,458 puan) tarafından
Benim oğlumda mesela gaz hala oluyor çözülüyor mü çözülüyor diş çok zorluyor ilk üst dişler geldi o da daha yeni 2 aylıkken başladı sıkıntıları hemde düşün şimdi altlar zorlamaya başladı ama yapacak bişey yok elbet büyüyorlar ne kadar yorucu olursa olsun şimdi ikinci oğlumuzu bekliyoruz nasıl bir çocuk olcak bilmiyorum ama inşallah ilk oğlum gibi olur diyorjm hep çünkü tek sorun diş açlık ve gaz başka sıkıntı yaşatmadı çok şükür o da elinde değil kuzumun :)
0 oy
(421 puan) tarafından
Cnn merak ettim esim hafta da bir gelir demişsin ya kizinla nasıl vakit geciriyorsin evde 
(353 puan) tarafından
Canım bazen iki hafta da birde geliyor yanii genel olarak hergun farklı şeyler yapıyoruz benim panik atağım olduğu için nadir dışarı cikiyorum zaten misal yaz geldiğinden belli havuzu var havuzu dolduriyorm onunla oynuyor boyama kitaplari var boyama yapıyoruz oyuncaklarıyla oynuyoruz evimizin avlusu var kum kovamiz var toprakla oynuyoruz bir gunumuz genelleme bu şekilde geçiyor dönüşümlü olarak nadir olarakda parka gidiyiruz nadir olmasının sebebi bir gün çok dalgindim parka gittik ve o an gözümün onunden kayboldu megersem kaydiragin oraya çıkmış ağlamaya başladım bulamiylrum çocuğum kayboldu diye yanii o gün bu gündür pek goturemiyorum parka arada bir ablama gidiyorum yigenim var 2 yaş büyük orda oynuyorlar bu şekilde yanii
0 oy
(5,273 puan) tarafından
Kızim 3 tasinda ikinciye hamileyim 4 ay sonra dogacak bnde merak ediyorum bakalm
(353 puan) tarafından
Ay Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin insallah canim
(5,273 puan) tarafından
Amin tşk ederim canm
0 oy
tarafından

Kizim şuan 2 yaşında ve ben 26 haftalik hamileyim bende çok merak ediyorum nasıl olacak :D

(353 puan) tarafından
Ay Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin insallah canim gelişmeleri doğum olunca mutlaka yaz amaaa ☺️
tarafından
Allah nasip ederse yazarım:) ama zorlanacagimi düşünmüyorum çünkü kizim çok akıllı yaramaz değil beni hiç yormuyor ikincimjz de inşallah böyle olur :)))) bende kizimin usluluguna güvenerek ikinciyi yaptık
0 oy
(7,607 puan) tarafından
Sabah 6 da uyanıyor küçüğüm büyük 9 gibi kalkar kahvaltı yaparız beraber küçüğü uyuturum kalkar evi topalrim öğlene kalmıyor ev işi çoğu gün bazende hiç bı iş yapamıyorum küçük 2 aylık büyü iki buçuk yaşında vala öylede böylede geçiyor zaman zor olsada alışıyor insan 
(353 puan) tarafından
Ayy 6 da kalkman zorlamıyor mu seni hiç canim
(7,607 puan) tarafından
Yok kız alıştım :D hata çok fazla enerjik oluyorum akşama doğru bitiyor pil hahahah
0 oy
(14,491 puan) tarafından
27 ay var aralarında.

Sabah kalkiyorum alarm gibi 6.10-.6.40 arası bagirarak kalkiyo zaten.

Abisini kaldiriyo zorla djdjdjd

Sonra başlasn hikaye.

Gün boyu delirmece
(353 puan) tarafından
Maşallah canım akşam kaçta yatıyorlar peki
0 oy
(4,293 puan) tarafından
Kizim 3,5 yasinda benim hala cesaretim yok zaten çalışmaya da iyice alıştım maddi olarak da yetecegimizi dusunmuyorum psikolojik olarak da hazır degilim
(353 puan) tarafından
Valla bende cesaret edemiyorum işte canım yanii psikolojik olarak kaldırabilir miyim tek başıma yapabilir miyim hiç bilmiyorum
(4,293 puan) tarafından
Iyi düşün taşın canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
0 oy
6 cevap 125 göst.
25 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,287 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 100 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy